Dejan sreda, 6. avgust 2014 ob 14:08

Ker se že neke guči pa piše, nej bo ločena tema, ka nede preveki đumbus v politiki.

Pa brez bedarij, držte se pravil, vači Batine Hihihi

- brez neargumenteranega štukaja, žaljenja, itd., seveda po pravilih
- brez popaja linkov na druge strani in oglaševanja

antonM sreda, 6. avgust 2014 ob 14:21

Ja, Dejan ima prav!

Za to selim svoj nedeljski komentar temo Lokalne volitve 2014.


Ljutomerska županja Olga Karba je danes na prekmurskem radiu napovedala, da bo ponovno kandidirala za županjo.
Kandidirala bo z podporo liste kot je sama rekla "jagodnega izbora" neodvisnih ljudi. Kul
Jagode so najslajše maja in junija, glede na to, da bodo volitve oktobra Karbovi želim, da za svoj jagodni izbor liste ne uporabi celoletnic, ker imajo te jagode lep izgled, sladkorja (vsebine) pa bolj malo.

Veliko se je v teh štirih letih v občini naredilo je povedala županja. Res je, ogromno se je naredilo na delitvi ljudi na naše in vaše. Na gospodarstvu, novih delovnih mestih in kakovosti življenja pa zelo zelo premalo. Ljudem se je dalo iger ne pa kruha. Veliko pa se je naredilo na samo promociji županje.
Na prekmurskem radiu sem slišal, da je rekla da vsega ne bo mogla narediti ker ni na zalogi denarja. Res kaj pa je do sedaj naredila?
No ko pa spet slišim o nekih županjinih osebnih priznanjih pa se res samo lahko nasmejem, za mene imajo vrednost priznanja ki imajo težo več ljudi ne pa neke osebne in ciljane pohvale. Seveda si vsi ti ljudje zaslužijo pohvalo vendar tako, ki ne bo volilno motivirana.
Lotmerk zbudi se!

Tunč

pravični sreda, 6. avgust 2014 ob 14:26

Praviš, Tunč, da bo jagodni izbor? Mislec

Ja, ja, razne jagode ponavadi lepo zgledajo. Mislec

Problem je, ker se hitro posušijo, zgnijejo ali splesnijo. Hihihi

Sicer so jagode za jagodni izbor skoraj vedno plesnive, gnile ali oboje. Hihihi Zloba Hahaha

Izdelek iz jagodnega izbora je tudi zelo sladek, ponavadi presladek, Kozlam oziroma že kar osladen. Hihihi Zloba Hahaha


MILAN sreda, 6. avgust 2014 ob 19:55

Mislec Skoron pret kak je napovedala kandidaturo,ste jo že zmasirali. Po mojen je to joko slabo.
Če resen nega nejmeje vole ka bi si lepo zgučali ne ven g eje še sploh kakša možnost.

To ka sta vidva komentatora kak bi reka pozvona ka dota strokovno oceno pa je po mojen glih tak joko slabo.

Znon zej de po joko veki pogrom kej si mislim pa kej pišen.

Vse to ke je namenjeno šinfaji je sramota.

Ivek sreda, 6. avgust 2014 ob 20:48

Uradno se kampanja za občinske volitve še ni začela.

Dobro je, da je Dejan odprl nov naslov. To ne pomeni, da dežurni komentatorji morajo takoj bruhati svoja mnenja o kandidatih, ki uradno še niso razglašeni.

Mogoče pa nekateri te volitve namesto občinske imenujejo lokalne, zato, ker se bodo o njih največ pogovarjali v lokalih.

Od nekdaj je znano, da ideje, ki se plodijo v "lokalih" nimajo dobrega konca.

Andrej01 sreda, 6. avgust 2014 ob 22:54

Milan, dejstvo je, da so muhe vedno v bližini kakca, pa brez zamere.
Na listi županjinega jagodnega izbora pa te seveda pričakujem.

antonM Lotmerk se je že zbudil, dovolj mu je, jesen bo očitno vroča




Andrej01 sreda, 6. avgust 2014 ob 23:26

Slišim, da bo kandidiral tudi nekdanji župan. Pred štirimi leti sem se odločal med slabim in kakor smo tedaj verjeli dobrim. V teh letih sem spoznal in obžaloval, da sem se odločil za slabo v celofan zavito.

Kako se pa naj zdaj odločam? med slabim in slabim?

MILAN četrtek, 7. avgust 2014 ob 12:06

Pomežik Andrej,odločanje o volitvah je stvor fsakšega posebej.
Mislin ka je nejbole važno ka se fsakši odloči tak kak misli ka je dobro. Če v nekej ne vervleš te nemaš pravice nekej pričakovati.
Tüdi ženiš se s totin namenon ka bib bilo dobro. Pa je dostikrot ne samo dobro.
V vsakšen mandati je bilo kar nekje dobrih stvari. Če pa čemo viditi samo slabe pa jih vidimo pa makar se izvoljeni mečejo na trepalnice.

Vervati moremo pa de sigurno grotalo.

Legionar četrtek, 7. avgust 2014 ob 17:56

Noben mandat do sedaj še ni bil tako zelo zaznamovan z razprtijami, podtikanji in pranjem umazanega perila v javnosti, kot tale. To je dejstvo. Ne bi rad o tem, kdo je kaj kriv, mislim da vsak česa...

O nikomer ne bom poimensko, pa vendarle; veliko je bilo tudi samovolje pri odločanju o določenih zadevah, tudi raznoraznih kršitev poslovnika itd... So bila mnenja tudi s strani pristojnih institucij, upam, da to še ni šlo tako zelo v pozabo, kljub temu, da velja neko mnenje, da imajo (imamo) volivci slab spomin. Zloba Vsak se odloča po svoji vesti in glede na pričakovanja, to je res. Imamo pa pravico povedati tudi svoja mnenja, seveda v okviru neke dostojnosti in obzirnosti.

Sam še ne vem, koga bom volil. Vem pa, koga niti slučajno ne bom volil, tudi zaradi stvari, katerih tu zaradi določenih razlogov ne smem zapisati. Tile predstavljeni podatki povedo veliko ali pa nič. Odvisno kakor se vzame, z njimi pa se na veliko lahko manipulira. Tudi politiki, ki so v samih vrhovih državnih institucij, nam povečnii predstavljajo zelo ugodne in vzpodbudne podatke, ki pa so lahko zelo varljivi in 'navadnemu' človeku ne povedo nič. Jaz se bom odločal na podlagi videnega in slišanega v tem mandatu, ter na podlagi tistih podatkov in dogodkov, ki so skozi ves mandat počasi kapljali izza zidov občinske palače in vztrajno metali drobne madeže na našo občino.

gorgona sreda, 13. avgust 2014 ob 23:20

jas upam na neke nove obraze...ki bojo spremenili vse pa marsikej z županjo in z večino svetnikov...mogoče bon zgleja preveč naivno pa vseeno...takoj kak je bila županja izvoljena so ustanovili neko skupnost za dobro prleške občine,blo je tu več lidi še na prlekiji so slike ble gor....skratka kej čen rečte vsi so isti pred volitvami bi volilci "rit"polizali po volitvah pa se pozobi pri obeh straneh zakej so na lokolni oblosti...vuplen na nove obraze ki bodo upan vsej marsikej spremenili...občina že 3 mandate več ali meje stagnera...pa še to ker so se že oglasili na toten forume določene svetnike pa začele se po plečeh tučte češ jas sen ova pa ne al pa obratno je fer da če že pišete pod psevdonimom de se podpišete...al pa raje bodite tiho...

MILAN četrtek, 14. avgust 2014 ob 09:06

Hjooj v komentarjih se najbolj strinjam z ugotovitvijo da naj o zadevah komentatorji pokažejo svoj obraz.
Tudi svetniki in ostali so marali delati javno,tako smo dobili občani občutek ali delajo slabo ali dobro. Seveda so to naša merila ki jih postavljamo tako kot je nam po volji in mislimo de je le naše prepričanje pravilno. Kar pa tudi ni res.
Če bi se komentatorji nehali skrivati za nekimi čudnimi imeni,bi naredili korak naprej,s tem bi bile kritike bolj konstruktivne,nanje bi dobili tudi prave odgovore.

Žigosanje in oštevilčenje daleč pred volitvami in komentarji enih in istih vse povprek.in napovedi da bo točno tako kot sami komentirajo pa je neokusno in pokaže neresnost komentatorjev.

Res je da ta medij ki omogoča svobodo prinaša tudi slab priokus.Čeprav se posameznik počuti več vrednega če lahko udarja vse povprek,je to slaba tolažba katera prinaša samo slabo okolju in posamezniku.

Torej dajmo vsak zase in vsi skupaj da bo Lotmerk dobil nekaj več.

Novi obrazi je zguljena fraza. Vsaka noviteta in nov obraz ni zagotovilo da bo rezultat boljši.

Poštenost in resno delo je edina možnost.

Pa brez zamer.

tota torek, 19. avgust 2014 ob 14:23

Zase vem koga zagotovo ne bom volila in zakaj ga ne bom, v kolikor bo kandidiral.

Moj glas gre vedno tistemu, za katerega sem prepričana, da bo delal dobro. Če me izneveri, mojega glasu ne bo več dobil.

Kaj, ko pa v predvolilnem času vsi delujejo dobro in pošteno, ko so volitve mimo, pa se pokaže kdo je kdo. Poraženci ne morejo sprejeti poraza in pridno mečejo polena pod noge zmagovalcem in jih na vse možne načine ovirajo pri delu. To je sramota nad sramotami v naši državi. Tako na lokalni, kot tudi na državni ravni. Namesto, da bi vsi skupaj delali v dobro vseh, se grejo užaljene kljukce, ki kljubujejo drug drugemu na vsakem koraku. Seje državnega zbora in delovnih teles so burleska in tragikomedija, tega normalen človek ne more dolgo gledati in poslušati. In za take bedarije dobijo bajne plače.... Žalost. Narod pa strada. Ampak kolikor je meni jasno, pošten in deloven človek v tej igri nima niti najmanjše možnosti, saj ga ostali hitro raztrgajo. Ali boš tulil z volkovi, ali pa boš propadel. Tako jaz vidim politiko, lokalno in državno.

MILAN četrtek, 21. avgust 2014 ob 08:54

Hjooj Tak kak so me gnes razkurili naši svetniki pa me je že lep cejt ne nihče.

Domu je prišlo obvestilo v keren obveščajo vse občane občine Ljutomer in navajajo njihovo pozitivno borbo vse povprek. Na enak način kak so delali celi mandat še za kunec samo dobro delo.

Toto pismo bi vzeja vsaj malo za resno če bi ta skupina najboljši svetnikov dodala svoj podpis in s tem resno izrazila svoje mnenje.

V vsakem slabem pa je le nekej dobrega in to je ka je to jihovo zodjo dejanje. Globoko sen prepričani ka tak neuglašene skupine več ne dobimo.

Strnjam se s stavkom keri je bija por krot napisani; LOTMERK ZBÜDI SE.

KERI JE PISA TOTO POŠTO? KERI JE FINANCIRA TOTO TISKAJE PA POŠILAJE,PA KEJ STE ŠTELI S TEN DOSEČTI?????????????????

Dejan četrtek, 21. avgust 2014 ob 10:13

gorgona je napisal/a:
jas upam na neke nove obraze...ki bojo spremenili vse pa marsikej z županjo in z večino svetnikov...mogoče bon zgleja preveč naivno pa vseeno...takoj kak je bila županja izvoljena so ustanovili neko skupnost za dobro prleške občine,blo je tu več lidi še na prlekiji so slike ble gor....skratka kej čen rečte vsi so isti pred volitvami bi volilci "rit"polizali po volitvah pa se pozobi pri obeh straneh zakej so na lokolni oblosti...vuplen na nove obraze ki bodo upan vsej marsikej spremenili...občina že 3 mandate več ali meje stagnera...pa še to ker so se že oglasili na toten forume določene svetnike pa začele se po plečeh tučte češ jas sen ova pa ne al pa obratno je fer da če že pišete pod psevdonimom de se podpišete...al pa raje bodite tiho...

Fraza "novi obrazi" je bila aktualna samo en cejt, se je hitro zlejnala. Politika ne nüca teko novih obrazov, keko nüca več sposobnih in poštenih lidi. Samo na žalost boš takšne lidi v politiki zlo težko nejša. Politika je grotala sinonim za nesposobnost pa nepoštenost. Tisti redki, ki pa so še v politiki, ki bi bili sposobni kej nareti pa jih večina hitro zasiple z drekon pa jih onesposobi.

Smo dobili zej "novo" stranko, novo v narekovajih, ker od tote stranke je novo samo ime. Večina imen lidi je pa ista, kak se po politični sceni kotajo že 20 let in se prelogajo iz enega vogla na drügega. Zakej je tak, verjetno neje potrebno posebej razlagati. Ampak efekt črednega nagona je na volitvah nareda svoje Hihihi

Andrej01 četrtek, 21. avgust 2014 ob 11:52

Prijatelj Milan, ravno sem prebral to obvestilo kot mu ti praviš.
Ljudje so povedali svojo resnico, na nas je komu bomo verjeli.
S tem pismom se pa morda potrjujejo govorice, ki so jih polni naši kraji. Milan napisal si svoje mnenje, moje je popolnoma drugačno. Zato pa si smo različni, se še Milan spomniš kako so nekateri zapustili neko, vsaj delno tudi iz proračuna financirano društvo, ker se niso strinjali z diktatom in ne transparentnostjo.
Vidim pa očitno razliko med županjinimi novičkami in tem obvestilom. Za županjino resnico v novičkah je bilo več kot očitno potrošeno neprimerno več našega denarja kot za ta črno beli list.
Kot je bilo že povedano jaz tudi zagotovo več ne bom volil tiste, ki niso upoštevali navodil ministrov kaj šele želj in predlogov svetnikov.



MILAN četrtek, 21. avgust 2014 ob 12:39

Pomežik Andej seveda se strinjam s tvojim razmišljanjem. Obenem mi je žal da sem sploh napisal.Je pa res da me ta odnos ko se vedno in povsod išče samo nekše bav bave. In da smo kot pridni Prleki prikrajšani za ljudi ki imajo vrednote in želijo dobro družbi s tem tudi sebi.
Ta hinavščina me ponižuje in zaradi tega sem jezen in užaljen.
Vseeno imam rad vse naše Prleke.

gorgona četrtek, 21. avgust 2014 ob 22:13

pret kak ke poven...poven samo to ka ne podpiran nobenega ne županje pa ne svetnikov pa ne nikoga...ampak to pa ke so gnes naredili določene svetniki je pa odurno...letaki so bili brez podpisov tistih svetnikov kere so to sestavili brez ičesa...je bila navodna anonimka...ki je nekoga,kak da bi blo to brez dokozof kak je v anonimkah,obtožujejo,vsaki kere mo kej tunsta v glovi ve ka se to na taki način ne dela...se ne zlorobla kmečkega človeka,pa ne mislin nič slabega,z ten ka zloroblajo javno mnenje na način kak je to blo povedano.zanima me gdo je to napisa še bole pa gdo je to ploča...ker to neje mali strošek...z samo vsebino teksta se nen ubada ker če je to resen so zato odgovorne inštitucije ki bodo za takšne kršitve ukrenole...če je do prijove prišlo...moti me predvsem komunikacija...zlorabljajo se mediji(sobotainfo,prlekija,tui pop tv ipd)zato ste bli pred čason vsi izvoljene tui županja,ka delate v dobro občine...ne pa eden drugega j...pa si mečete pod noge gdo je ki keko zake kun pa z kun hodja na kafe...zake neste letakov pa novičk pa neven česa vsega objovljale pred leto dneve...zake neste na problem za letno kaso povedali pa pošilale že februarja,noben medij razen totega o ten neje nič objava...zato pa bi trebalo bite kak je že blo predlogano ka bi se župana pa z ten mestni svet lehko tui v izrednih razmerah,kak jih momo prinas,na novo predčasno volilo...z totin letakon neste sebi rejtinga nič zvišale...kvečjeme ste naredle županji uslugo češ kak je boga kej ji delajo...neje fora ka se o ten nebe smelo gučate...itak ka se more...fora je na način kakše se to dela...od mene ne dobi glosa nobeden v svete pa ne župonja...ker kaj se dela v 2 mandota z loterkon je ne vredno besede....
milan pa dejan...ven ka je tota beseda novi frisi že zlejnana sam mele smo lidi na oblosti kak na držovi kak na lokoli 25 let pa so vse zajebali ka toti novi obrozi itak nemajo več ke vzete....

repatica petek, 22. avgust 2014 ob 07:41

Gorgona, meni pa se zdi čisto korektno, da povedo svoje tudi svetniki. Vsi vemo, kateri so to. Izključeni, izbrisani, neupoštevani, zaničevani in NESLIŠANI s strani naše županje. Treba je slišati obe strani, vsak pa si naj ustvari svoje mnenje. Ploskač
To, da svetniki niso opozarjali na nepravilnosti, kot si zapisal, je preprosta laž. Zloba Vedno so opozarjali in ne le letos. Upam, da bodo po volitvah z omare naše županje padli okostnjaki in da bo za vso škodo odgovarjala. Zloba
Komentiraš, na volitve pa ne boš šel????? Ne opravljaš svoje državljanjske dolžnosti. Po navadi glih tisti, ki je ne, komentirajo o vsem slabem. Potem bodi raje tiho. Tiho

repatica petek, 22. avgust 2014 ob 07:53

Milan ne moreš biti jezen in užaljen na resnico, na vse županjine nepravilnosti, na katere nas opozarjajo naši svetniki. Jezni bi lahko bili, če bi jih zakrivali in s tem ščitili županjo. Ponosni smo lahko na svetnike, ki si upajo na glas povedati in njim bi morali bolje prisluhniti in spoštovati njihovo delo, kajti namen je v dobro vseh lotmeržanarov in ne le posameznikov, peščice ljudi, za katere dela zdaj. To ja

Ivek petek, 22. avgust 2014 ob 08:36

Hahaha

Iz prispevkov na portalu sklepam, da dogajanja v zvezi z lokalnimi volitvami pridobivajo pestrost in hitrost.

Isto se verjetno dogaja po celi Sloveniji. Zato bi bilo smotrno lokalne volitve preseliti na državno raven.

V to, me prepričujejo naslednja dejstva:

Slovenija ima skoraj toliko prebivalcev, kot nekatera manjša mesta v velikih državah.

Prebivalci Slovenije se med sabo poznajo in vedo praktično vse drug o drugem.

Recimo vedo, da ima zunanji minister kodrastega psa, da je predsednica vlade šivilja, da zdravstveni minister dela na fuš, obrambni nima prave šole, šolski si naroča čevlje po meri, pravosodni pije kavico z neznano žensko, oče policijskega ministra je brat očeta matere od žene znanega župana, žena ministra skupaj s šoferjem kupuje metlo, predsednik vlade je ob nakupu dobil za darilo lonček pralnega praška, predsednik države je oni dan kidal dreke, bivši predsednik države je na kmetiji jedel kmečke murke. Da ne naštevam dalje, ker itak že veste!

Za razliko od volitev v vsaki sedanji občini bi pri izvedbi volitev na državni ravni privarčevali veliko denarja.

V občinah bi odpadli stroški za volilno kampanjo. Dovolj bi bili seznami na župnijskih in krajevnih oglasnih deskah, ter nad šanki v gostilnah. Tam bi se brez posebnega sklica dogajala predvolilna zborovanja, kar se neredko že sedaj dogaja.

K zmanjšanju stroškov volitev bi veliko prispevala anonimna pisma in SMS sporočila z vsebino »sem slišal(a)… je preverjeno« Tudi razni portali bi pomagali, kot recimo Prlekija.net, ki že sedaj uravnoteženo poroča o dogajanjih v cerkvi in občini.

Odpadli bi stroški naročanja televizijskih in časopisnih oglasov, ter nakup dragega televizijskega časa za soočenja kandidatov, ki jih že vsi poznajo. Sočasno bi se povečala kakovost TV programa, ki ga vsi plačujemo. V časopisnih volilnih križankah bi kandidati bili vpisani in slikani pod horizontalno. Pod vertikalno bi jih zadevali z odgovorom »isto«

Predvolilna soočenja kandidatov bi preselili na gasilske in krajevne veselice kot del (ne)zabavnega programa. Kandidate bi izbrali z zabavno igrico Nesrečolov.

Navodilo za igranje igrice: ne uporabljajte glave, imejte srečno roko! Pomežik



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.