SlovenianDevil sreda, 2. junij 2010 ob 09:39

@erof: kej to ne pomeni, ka či si proti, da bo njegova meja ostala tak kot je, pa se nede spremenila čisto nič še za naslednjih XX let? Mislec

Ka pa se tiče dostopa na morje, pa si moremo priznati ka ga po vseh pomorskih zakonih nimamo. Či mamo pravico dostopa na morje iz časa juge je to drugači, či taki dokument obstaja ne bi smelo biti problemov, či pa ne, te pa vsej po mojem znanju pomorskih zakonikov nimamo dostopa (dopuščam možnost, da je moje znanje slabše kot si mislim...sem pač prespal to v šoli).
Zakej mislim tak? Ker je vsaka pomorska država upravičena do teritorialnega morja, ki sega 12 navtičnih milj od obale. No, zej pa ite poglednite kam pridemo če poglednemo Savudrijo, pa gremo 12 nm od obale proti Italiji v smeri SZ, pa iz italijanskega Ligano Sibbiadoro v proti Hrvaški v smeti JV, tudi 12 nm. Dobimo to, da se italijansko in hrvaško teritorialno morje stikata, to pomeni za moje pojme pomeni, da mi nimamo stika z odprtim morjem, razen če imamo kaki sporazum z Italijo in Hrvaško o razmejitvi morja, se pravi, da obe državi premakneta mejo teritorialnega morja malo nazaj in s tem naredita koridor za odprto pot do mednarodnih vod.
Zaj pa mi povejte, če je tak, ali mamo to kak drugače nastavljen mednarodni zakonik, zaradi oblike obale?

Dejan sreda, 2. junij 2010 ob 10:36

Erof, ti očitno ne veš glih praf za ke se gre. Glih zaradi takših bedarij, kak je tista meja sred dvorišča, je to vredi, ka se reši, tak kak ti je Legionar napisa.
Potli do arbitri glejali tiste papire pa bodo določili kak pa kej je z mejo. Či pa bodo si potli še Hrvoti kak drgači zmišlovali pa se nedo strinjali, tisto pa je že drüga zgodba.
Fsakša stron je dola svoje papire, kak bi nej bilo, kak je bilo, kak bi moglo biti, ... in te bode pač na jih to, ka se po vseh zakonih določi meja.
Tisti, ki pa hodi v štalo v drügo držovo pa de se že odločja, kak si misli, ka je praf.

MILAN sreda, 2. junij 2010 ob 12:06

Mislec To se ore rešiti.Bon za
kak de dale pa bomo še vidli.Fsi dobro
znomo ka Hrvoti nedo samo tak hejali.
Politiki pa so za tri pi... m.....

erof sreda, 2. junij 2010 ob 13:42

Šturm: Če se Hrvaška ne bi umaknila z zasedenih ozemelj, bi morala Slovenija blokirati njena pristopna pogajanja z EU

Hrvot ti nede nigdar nič odstopjo al ravno mejo on de si še hcoj zejo,zrihtali so nas že avstrijci za koroško,italjani za istro,hrvati pa nas bodo še enkrat opeharili našega.Ne vem kak lehko nešče reče samo potrdimo jim ka se jih rešimo z totimi icideti ,oni nedo nikdar mirni skoz do rovarili dale dok nas nedo stisnili v kot in mo hlopci v svoji držovi zaradi enih strokovnjakov ki nemajo pojma o pojmi kej se v resnici dogaja na papiri je eno v realnosti pa je vse drgačik.

MILAN sreda, 2. junij 2010 ob 14:43

Mislec KEJ PA TE PREDLAGAŠ ali bres sporazuma za normelen rezplet ali pa še izda 20 let natezüvaja pa izsiljüvaja

Legionar sreda, 2. junij 2010 ob 16:21

erof je napisal/a:
Glih tega hrvate nedo naredli ,keri ne pozna hrvatov ne ve z kom mo posla.
Oni mej nedo ravnali tak ka bi kej dali samo vzeli še si bodo hcoj,nategnili nas bodo po širini in dolžini v vseh pogledih zato je treba biti proti ka k sebi pridejo nam se nikan ne midi jim pa v evropo ker nucajo evre ker so država pred bankroton keri nede proti de še se lehko po glovi tuko potli kakšno napako je naredjo.


Jaz poznan dosti Hrvotov, man preci kolegov na Hrvašken, tüdi v Sloveniji, pa ven ka so povsod slabi pa dobri. Apriori rečti "Hrvoti so vsi slabi, pa še lopovi polek", pa "Slovenci pa so vsi pošteni, pa delovni pa pridni", pa je bedarija brez primere!

Vse ke mamo pač probleme je to, ka se nemremo že 19 let zmeniti okrog meje in zato je pač nejbojše, ka o ten odloči nešče tretji. In arbitraža je zlo dobra izbira, dosti bojša , kak či bi npr. šli pred meddržavno sodišče v Haag. Nigdor pa smo ne bli v vojni, pa skoz smo keko teko živeli v dobrih sosedskih odnosih in mislin ka nima smisla, ka se zavolo tote meje še bole zaostrijo pa poslabšajo za duga leta!

TUNČEK sreda, 2. junij 2010 ob 19:33

Legionar je napisal/a:
Vse ke mamo pač probleme je to, ka se nemremo že 19 let zmeniti okrog meje in zato je pač nejbojše, ka o ten odloči nešče tretji. In arbitraža je zlo dobra izbira, dosti bojša , kak či bi npr. šli pred meddržavno sodišče v Haag. Nigdor pa smo ne bli v vojni, pa skoz smo keko teko živeli v dobrih sosedskih odnosih in mislin ka nima smisla, ka se zavolo tote meje še bole zaostrijo pa poslabšajo za duga leta!
To ja To ja

To drži kak pribito, se se nemre tota meja vleči v nedoglet, ka do rekla naša deca , pa uglet v Evropi nam itak pomalem kople doj...
Zato naj tisti, ke želi da se stvari rešijo gre lepo na referendom in opkroži ZA .

Pa še neke : če pogledate propagando tisteh,ka so proti, pa zemlevide, ke jih kožejo ali provijo kej piše v sporazumi, se hitro iskože, da lažejo, gda drüga stron vün vrže argomente. Mislin, ke si eni čejo nabirati politične točke pa jin je fseeno za mejo pa lidi, ob joj, ke mojo probleme zato ka je ne nič rešeno.

Pozdrof

kokot sreda, 2. junij 2010 ob 21:00

erof je napisal/a:
Glih tega hrvate nedo naredli ,keri ne pozna hrvatov ne ve z kom mo posla.
Oni mej nedo ravnali tak ka bi kej dali samo vzeli še si bodo hcoj,nategnili nas bodo po širini in dolžini v vseh pogledih zato je treba biti proti ka k sebi pridejo nam se nikan ne midi jim pa v evropo ker nucajo evre ker so država pred bankroton keri nede proti de še se lehko po glovi tuko potli kakšno napako je naredjo.



dečki erof ma praf, lehko je van tu pametuvati na papiri, človik pa ma probleme tan na dvori duma.
kuča je v sloveniji , krave v štali pa na hrvašken. te po toti logiki ma erof hrvaško mleko kerega ne bi smeja v slovenijo prek dvora nositi ker je to carinski prekršek.

no dobro moš tudi primerof ka je dnevna soba na hrvašken, spalnica pa kopalnica pa v sloveniji.



MILAN: kunštni bi lehko posneli oddajo na temo meja Nasmeh

Legionar: tebe je tude pahorovec ka je priša v lotmerk zodjič, hipnotizira glede totega mejnega sporazuma?

Dejan sreda, 2. junij 2010 ob 21:04

Hehe, zej ga pa že plüvlete Hihihi

Kakša pa je te drgačna rešitev tega? Še 20 let jebaja v glovo od totih politikov? Či toti sporazum zej podne, de še se to dale vleklo teko pa teko let.

So pa bedni zej s totimi raznimi shodi pa s trošejon penez. Je že to preveč, ka mamo sploh referendu, vsi vemo keko to košta. Zej pa še se nekši koncerti pa shodi delajo Hjooj

Pahor: Zmagovalec bo prihodnost, poraženec preteklost

Či bi naši politiki bili za kej koristni, bi lepo rekli v parlamenti JA al pa NE totemi sporazumi pa bi prišparali marsike. Pa še narod se ne bi med sebo štüka, ker zej toti referendum deli lidi na ene pa drüge.

kokot sreda, 2. junij 2010 ob 21:13

Dejan je napisal/a:
Erof, ti očitno ne veš glih praf za ke se gre. Glih zaradi takših bedarij, kak je tista meja sred dvorišča, je to vredi, ka se reši, tak kak ti je Legionar napisa.
Potli do arbitri glejali tiste papire pa bodo določili kak pa kej je z mejo. Či pa bodo si potli še Hrvoti kak drgači zmišlovali pa se nedo strinjali, tisto pa je že drüga zgodba.
Fsakša stron je dola svoje papire, kak bi nej bilo, kak je bilo, kak bi moglo biti, ... in te bode pač na jih to, ka se po vseh zakonih določi meja.
Tisti, ki pa hodi v štalo v drügo držovo pa de se že odločja, kak si misli, ka je praf.



Problen je ka kda arbitri predosijo se lehko zgodi ka nemo dobili to kaj zaj na veko fsi v koaliciji gučijo.
Ka pa te? Što de te kriv?

Te do pahorofca za jajca obesili na piransken glovnen trgi, to bo zato ki zaj narod pumpa gor brezveze.
je*** takšo vlado pa parlament gda nemajo jajc somi odločiti stvor, neke narod gor pumpa, te naj nos do v parlament pa mo mi zglasuvale fse pa pobrali fsakši meses 3500 eur, ovi opičjak od janše je isti samo se nekšnega vekega eksperta dela, za fse je on sposoben , multitalent

Pahora so za jajca stisnili amerkanci pa evropa zaj pa popevle kak so mu oni rekli. Negda je sra isto kak IJ, zaj pa je "spremenil retoriko" pa se glupira kak da je on odkrija toplo vodo. On je edini nejša formulo za tote problen, ja hahahah mogoče kda ovi tan v oštariji spijejo 6 špricarof do vervale.


Dejan sreda, 2. junij 2010 ob 21:18

Ja z vsen ten se strinjan. Sej sen reka, ka so za nikši hasek ne, ka zej mi moremo o ten odločati. Tak pač je. Zej so pač nan dali možnost, ka se odločimo, kak nej bo. Pa mislin, ka je bojše ZA, s ten se to enkrat kunča pa politikon ena fest dobra tema sfali, s kero si že 20 let tak al drgači pomogajo pri svoji politični poti. Fsi samo lajajo, naredijo pa itak ne nič.

Ivek sreda, 2. junij 2010 ob 22:58

Tisti, ki hujskajo tiste, ki so PROTI se malo veselijo, kak do lehko plüvali na tiste, ki so ZA, či nede fse grotalo kak so uni mislili.

Tisti, ki so ZA se malo bojijo, ka bodo nekaj meli praf tüdi tisti, ki so PROTI.

Is tega pride, ka je naša politika is PROTI pa ZA naprovila takši bat, ka ga ne uni ne narod ne znomo razvezati. Zato nücamo nekoga, ki de nan no Hrvoton pomoga, ka de se enkrat toto degmaje okoli mej hejalo.

Zato sen, či glih malo žalosten ZA!

Zvončica sreda, 2. junij 2010 ob 23:22

Hja....zej momo nepotrebno sranje....ke ga ne bi trebalo biti če bi se obe držovi pošteno obnošali pa nebi silili na terene ke jin ne pripadajo. Mislin ka so naši sosidi prvi začeli hamlati tan ke jin ne treba, naši tünteki pa jih te neso stavili ke bi še jih lehko....zej po teko letah pa moremo opet peneze zaprovlati ka de nehče tretji reka kej je našo pa kej je jihovo.....bedno resen ke do na konci lobisti meli glovno besedo, totih pa mi nemamo ke je premalo patriotizma pa preveč hamlarije med našimi politiki...pa nej bo kak bo. V glovnen jih mon s ten v zvezi zadosta. Če se zej nede rešilo bon še pri 80-ih toto napucovaje pred volitvami poslüšala....

stajerc13 četrtek, 3. junij 2010 ob 07:54

se strijan z Efofom in Kokoton...
gdo smo mi šli v EU nas je Italija blokirala in smo mogli ustavo spremeniti zaradi tega...bi bija red ka tudi Hrčeki ke spremenijo...neven zake stalno mi moremo popuščati,,,se mi zdi ka bi naša vloda po vsoj sili štela ka zgibimo vse tisto ke je za Jugo bilo našo oziroma ke so naši organi nadzirali...lehko samo poven ka je večina lidi kere poznan istega mišleja tu na primorsken...vse tisti ali kere poznan ali pa ki za šankon na vuha vlečen...
bojše je ka stanje ostone takšno kak je pa ne se Hrvoti potegnejo pret na tisti kunec kje je bila kopenska meje še za Jugo,,,preveč so ze tiho na Hrvaški stroni že to bi van moglo dati znake ka neke ne štima...jaz sen definitivno-PROTI...
se mi nič sten ne zgibimo..ostalo bo kak je ze,,,in de priša den kdo bo Hrvaška vidla ka more pač podreti mejni prehod na Sečovljah in ga meknoti na vrh do kamnoloma,,tan je meja pret bila,,še jaz se tega spotin kdo sen leta 1980 priša na obalo živet...toto situacijo nan je pa Pahor zakuha,,podpisa je sporazum z Kosoerko brez posveta parlamenta vse na svojo roko,,ze pa bomo glasovali če bio ke narobe bomo mi krivi un pa nič se de reka so se lidje tak odločili,,nej vlada soma zej to rešuvle to bi ali bilo najbolj pošteno do nos državljonof...nej tudi potlan odgovorja če de ke narobe..nej ga obesijo za jajca se bi si ali to tudi zaslužja...
če nede uspeja toti smo referendum smo pa na istem kak smo ze,,te pa se nej menijo vlode napre...zato bon PROTI glasuva...

kokot četrtek, 3. junij 2010 ob 08:50

čistan fse kej si napisa štajerc13 je res!

pa jaz ne ven zakoj je narod tak tumasti, ka posluša tan nekšnega pahorfca. tak so fsi grotali čistan hipnotizirani od totega sporazuma. najbojše je zavrniti sporazum pa naj hejajo narodi nekaj fsiljevate. lepo naj se v parlamenti zmenijo ne pa ka mi moremo zaj odločati potli pa de reka "ja to je bila volja ljudstva - demokracija". drek pa takša demokracija gda te nešče pripela žednega prek vode ka boš zaj nekaj obkrožuval, 90% folka ne ve zakaj se sploh ide tu, glavno ka mediji celi cajt mešajo drek pa ka politiki se napihovlejo kak baloni.
pahor de poča kak bolon napihjeni či nede pomalen heja pametuvati, ovi opičjak janšov pa tudi.
pahorovec se je ša na svojo roko zgučat s hrvote brez ka je bilokoga obvestija, zaj pa tu nan odovle poceni pravlice kak je on ne ven kaj uspeja kak da je toplo vodo odkrija, vepa to ti na kozlaje vse ide pomalen. toti jegovi SD-jofci pa ga doživlajo kak nekšega Mesijo, či de jin pahor reka skoči v gnoj do skočili fse za svojega vekega šefa, navodni hlopci. Dosti totih je proti sporazumi jovno pa nesmi o ten gučati zato ker je strankarski človik, gda pa de obkrožuva pa de itak PROTI glasuva.
to so vse kolaboranti, pahor je nekda son zagovorja teorijo kak je celi piranski zaliv slovenski zaj pa se obroča kak veter, le zakaj...

pahorovec je ša na svojo roko se zmenija z hrvoti brez ka je obvestija kerega, to pa delajo samo tisti keri nimajo čistih namenof. či bi meja iskrene namene bi se posvetuva v parlamenti pa bi slovenija nastopala do totega problema enotno, ne glede na barvo pa pozicijo stranke.

Definitivno PROTI, podpirati sporazume keri so nastali po sumljivimi okoliščinami, že zadosta je bija en mit o Kardelji ka je bija pijan pa si zgučova za mejo, zaj še toti Pahor. Nešče totega treba staviti, to pa je glasuvaje PROTI.
Či de res večina naroda glasuvala ZA, in če kasneje pride od tega ka nemo dobili to kaj zaj obečovlejo, te si fsi tisti ki te glasuvali ZA v rit porinite kol ker ste nas do tega pripelali fkup z vlado, pahora pa za jajca obesiti. Musolinija so za pete, jega pa de trebalo za jajca in to z ribiško mrežo.

Almanah četrtek, 3. junij 2010 ob 12:50

kokot ne kokodajsaj tak na pamet.

Prvo kak prvo

Referendum sta si zmislila Janša pa Žerjav, zbrala sta 30 podpisov opozicijskih poslancev in oddala zahtevo za razpis referenduma.

Drugo kak drugo

Nič se je ne Pahor drgači pogovorja s Kosorjevo kak se je Janša z Sanaderjem.
Oba sta šla tja sama...Janša takrat tudi ni Pahorja zraven vabil... ta ka.

kokot četrtek, 3. junij 2010 ob 15:12

Almanah je napisal/a:
kokot ne kokodajsaj tak na pamet.

Prvo kak prvo

Referendum sta si zmislila Janša pa Žerjav, zbrala sta 30 podpisov opozicijskih poslancev in oddala zahtevo za razpis referenduma.

Drugo kak drugo

Nič se je ne Pahor drgači pogovorja s Kosorjevo kak se je Janša z Sanaderjem.
Oba sta šla tja sama...Janša takrat tudi ni Pahorja zraven vabil... ta ka.



no,no, zej se je oglosija veki politične poznavolec, glede na to ka si že 2 stranke zameja, pomalen lehko prideš v SLS al pa SDS, pa boš še jin malo pametuvo.
Toti sporazum bi lehko vsakši keri ma 5min cajta podpisa, tak ka ne zdigovli totega pahora v oblake (edino če nimaš namena priti v SD ).

Jas sen reka ka politika glede totega problema ni homogena, fsakši po svoje špila tak ka je tota ekipa razglašena... in s tote mele nede dobrega kruha.

Dejan četrtek, 3. junij 2010 ob 17:21

Kokot, ti si zgleja z vsen na tekočen. Či si kakši špijon?

šoder četrtek, 3. junij 2010 ob 17:25

kokot je skrivni adut za županskega kandidata



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.