kobreti sreda, 29. september 2010 ob 09:22

...no pa se je za čelo pri nas vse skup pomeje vrteti kaj so začeli štrajkati "držovni" uslužbenci. Oziroma na občini tak ali tak,nikoli neso meli sile, policeji opet dale spijo ali pa v oštariji sedijo, pa pač malo pomeje z liziko möšejo,carinikon pa paše ka so zaj malo vun s totih kobač prišli na friški luft, ka več samo ne mošejo dale. Hihihi Pa malo vi na pište kaj si mislite o toten štrajki, je opravičeno ka štrajkajo ali ne? Jaz sen mnenja ka ne, ker se dnevno dela veka škoda-opet na plečih običnega človeka in pa v gospodarstvi.

TUNČEK sreda, 29. september 2010 ob 10:00

Mislin, ke nimajo nobene osnove za štrajk. Ploče mojo zadosti visoke skoro fsi. Policaji so sicer neke slapše pločani, samo bi se človik pita kaj sploh delajo, se jih na tereni zlo malo.
Uradniki po opčinah in indi se tak množijo kak zofci in jih je štirikrat preveč, ploče mojo pa veke. Za carinare pa ne ven kakše ploče mojo. Po moje bi ploče mogli zamrzniti, pa nič več zaposlovati in ne nadomeščati ovih, ke grejo v penzijo. Če do pa kej dugo štrajkali, pa bi jih blo treba začeti odpüščati, se de jih še skoz preveč. Tüdi dosta stvari se do že poštimati prek interneta in še bi se dalo kaj zrihtati prek jega in bi opet blo še neke delafcof preveč. Že pokojni Drnovšek je reka, ke de zmanjša upravne slüžbe, ge je blo zaposlenih 80 tovžnt lidi. Gnešji den jih je v upravnih slüžbah prek 120 tovžnt pa nobeden ne provi več nič o zmanjšanji.
Problemi, ki zaj gratovlejo so samo pri carinikh in policajih, to se vidi po vrstah na meji, zato bi blo treba tü kaj napraviti, pri uradnikih pa tisto kej sen že reka na začetki. Šokiran Pozdrav

zobl sreda, 29. september 2010 ob 10:15

Tunček meni se zdi da ti malo preveč pametuješ po tem forumu, se v fsaki temi jovlaš kak da si pobra pamet celega sveta.

Kdo ma te zadosta visoke ploče med cariniki pa policaji?
Pa ti očitno pojma nemaš če takše bedarije razlogaš.

Vsi želijo samo ka se spoštuvle zakon, pa ka se izploča tisto kar je po zakoni določeno.
Vlada pa krši odredbe ker bi trebala spoštovati.

Če je tak, te pa naj lepo reče drogi ludje država nan je propala nega penez, od gnes ma minister pločo 1400 eur bruto, precednik vlade 1800 eur bruto, pa tak dale.
Ne pa ka si oni izplačuvlejo visoke ploče , sejnine, dodatke ka sedijo v raznih odborih, navoden narod pa bi žedne pelali prek vode.
Bavčar je razjeba takše miljone evrov kere je država pokrila iz proračunskih penez ka NLB ne bi propala, pa se mu je kaj zgodlo? v ameriki bi doba doživljensko robijo pa celo imovino bi jemi pa jegovi familij zaplenili.
takših lopovov je pri nas za izvoz

Nikomi se nič v toti državi ne zgodi od lopovov, sprovlajo pa se na navoden narod keri komaj iz mesca v mesec hodi.




MHA sreda, 29. september 2010 ob 10:44

Štrejka glih ne podpiran. Vladne pogoje ne poznan. Nan so že nekda nižali pločo pri dodatkih, so nan kar fest prepolovili dodatke. Delan v zdravstve, moja neto ploča brez dodatkof je neke malo nad 600€.

TUNČEK sreda, 29. september 2010 ob 10:47

Zobl, nič ne pametüvlen, pameti mon teko, keko mi je je narova dola. Na forumi pa sodelüvlen pač po svoji pameti, ot celega sveto je ne nücan ot tebe pa tüdi ne - oprosti ! Po drügi ploti pa bi bija zadovolen, če nebi bija v svoji z nobenin, tüdi s teboj ne.
Ven pa, da mojo policeji niske ploče zato ke jih dosta poznan, za carinare pa ne ven kakše ploče mojo, oboje sen tüdi napisa. Za drüge v jovnen sektori pa ven, ke mojo zlo visoke ploče, vklüčno s poslonci, sodniki... Na primer, ke veš, da doktori nosijo domu po 6000 - 8000 € neto op kunci meseca, če dežurajo ali pa da v Lublani hodijo iz ene bolnice v drügo dežurat pa zato kaserajo po 100 € neto na vüro in zaron po 24ih vürah nesejo domu 2400 € !? Edino medicinske sestre pa drügi nižji kader mo slabe ploče.
In če fse to primerjan z delafci, ke dobijo okoli 500 €, če jih sploh redno dobijo, me je sron, se končno tüdi jas delan v jovnen sektori in razmere zlo dobro poznan. Pozdrav

Zobl, bodi fajn !

TUNČEK sreda, 29. september 2010 ob 10:53

MHA je napisal/a:
Štrejka glih ne podpiran. Vladne pogoje ne poznan. Nan so že nekda nižali pločo pri dodatkih, so nan kar fest prepolovili dodatke. Delan v zdravstve, moja neto ploča brez dodatkof je neke malo nad 600€.

Ven da je žalostno, ke so v zdravstvi toke različne razmere. Na eni stroni veke, na drügi stroni pa toke niske ploče. Delati pa je treba f petek in svetek, ponoči in podnevi.
Zej bi pa radi še nižali postofke za dežurne, ka bi najbole vdarlo po sestrah in tehnikih ali pa bi tirali lidi f turnose, za kere je pa itak premalo kadra. Pozdrav

zobl sreda, 29. september 2010 ob 16:21

TUNČEK je napisal/a:
Zobl, nič ne pametüvlen, pameti mon teko, keko mi je je narova dola. Na forumi pa sodelüvlen pač po svoji pameti, ot celega sveto je ne nücan ot tebe pa tüdi ne - oprosti ! Po drügi ploti pa bi bija zadovolen, če nebi bija v svoji z nobenin, tüdi s teboj ne.
Ven pa, da mojo policeji niske ploče zato ke jih dosta poznan, za carinare pa ne ven kakše ploče mojo, oboje sen tüdi napisa. Za drüge v jovnen sektori pa ven, ke mojo zlo visoke ploče, vklüčno s poslonci, sodniki... Na primer, ke veš, da doktori nosijo domu po 6000 - 8000 € neto op kunci meseca, če dežurajo ali pa da v Lublani hodijo iz ene bolnice v drügo dežurat pa zato kaserajo po 100 € neto na vüro in zaron po 24ih vürah nesejo domu 2400 € !? Edino medicinske sestre pa drügi nižji kader mo slabe ploče.
In če fse to primerjan z delafci, ke dobijo okoli 500 €, če jih sploh redno dobijo, me je sron, se končno tüdi jas delan v jovnen sektori in razmere zlo dobro poznan. Pozdrav

Zobl, bodi fajn !


Či delaš v javnen sektori še ne pomeni ka lehko zaj mešaš policaje pa carinike z uradniki pa podobniki keri delajo od ponedelka - petka brez nočnih in podobnih stvare.
Policaji in cariniki mojo premale ploče. Na konci kda delaš nočno kero ti računa od 22-7h -> dobiš 1 eur/h več kak pri dnevni vurni postavki.
Meni je jasno ka je država odišla k vragi pa ka nega peneze, samo te naj nega penez za fse. ovi gnoj ka je direktor pošte ma 10.000 netto eur ploče mesečene, za kaj ?
zato ki kao vodi pošto uspešno.
haha pošta pa je monopolna firma kera edina ponuja poštne usluge po državi in nema konkurence.
mislin za jajca treba obesiti ovega malega bajuka (lahovnika), križaniča, pahora, gasparija pa podobne butle.
takših primerof lehko naštevlen do silvestrova, pa nen konča.

Hjooj Hjooj Hjooj Hjooj Hjooj

rush1 sreda, 29. september 2010 ob 21:39

Jaz v osnovi tote stavke ne podpiram, ker se z njo samo še večja škoda dela. Sem pa proti temi, ka majo eni na vodilnih mestih preveke ploče. Jaz bi da 50% obdavčitev na plače, ki so višje od 3500€, pa bi vidli, če bi še vedno eni meli tak visoke ploče. Samo po drugi stroni pa nemremo primerjati plače policejov in ostalih "nižjih" uslužbencev z sodniki, doktori, direktori. Logično je, ka ma nešče keri se je 5 let ali pa še več šola od drugih, tudi večjo pločo od njih, samo problem pri nas je, ka so tota nesorazmerja preveka in ka lidje na vodilnih mestih sploh več nimajo nikše morale in si te izplačuvlejo plače nad 10.000€, njihovi delavci pa majo na drugi strani dobrih 600-700€ plače.

Zvončica sreda, 29. september 2010 ob 22:03

Zej sen že tretjič po pisariji prtisnola napačen knof pa mi je vse zbrisalo...ali kej že...refošk za rojstni den mi je naškodja....glede štrejka si mislin tak ka je prav ka je...soma sen v javnen sektori čeglih ne štrejkamo...je pa tak ka nas je vloda že v devedesetih nategnola za eno dooobro pločo, zej že tri leta nema nikših sprememb na plačilni listi...napredovanj nobenih, nagrajevanj nobenih...po drÜgi stroni pa se podpira vse lopove v "višjen sloji" ke preveč vejo o vladajočih...cela držova plačÜvle duge zavolo jih...pa nikome ništa....Bavčar se je vseja v Palomo kak big boss z našimi penezi...pa nihče nič....od lidi pa je nejleži jemati ke smo v SLO takše ovce ke mirno gremo na klanje...še toto kvazi penzijsko reformo nan turijo pa so ne obrazložili kon pri vragi so našparane peneze djali....zej jin falijo, normalno....nej dojo univerzalni dohodek v živleje če nan čejo resen dobro....samo te bi mogli politiki, gospodarstveniki itd. bole delati za to kej so pločani....tak ka s toga venda nede nič...banda lopovska. Sen hüda kak Zloba Pa štrejkati bi mogli vsi zaposleni v SLO naenkrot- ne samo javni sektor...ve se vseh to tiče..vse nas nategovlejo pa izkoriščajo (magari so eni zamotani v celofan papir)

TUNČEK četrtek, 30. september 2010 ob 08:05

Tüdi jas delan v jovnen sektori pa ne štrajkamo, samo bi lehko, se smo šparali šest let pa zej nič o toga. Pobrali so mi zej že tretje napredovoje. Peneze so zapravili. Šli so se tajkune in zaj mo dafkoplačevalci rešüvali Lublansko banko, ke je krediterala Šrote pa Bavčare.. Namesto, ke bi cigone zaprli, zej ustanovlajo že tretjo veteronsko organizacijo.
Zej tüdi fsi tučejo po Pahori, sitoacijo pa tajkune so pa ustvarili že drügi pret.
Jas sen zato, da bi pločna nesorazmerja poštimali potli pa ploče naj zamrznejo vsen, samo še pret tistin jih naj uradnikon, pa funkcionoron močno znižajo.
Penzijska reforma je pa nujno potrebna, samo naj malo podukšajo prehodno razmerje. Je pa resen, ke si penzijske reforme neje zmislila Lublana, diktot prihoja is Brusla. Mislin pa, ke bi morali f penzijski reformi tüdi uskladiti penzije some. Zej se dogoja, da neše keri gre f penzjon dobi dosti mešo penzijo kak jegof kolega, ke je ša f penzijo pret leti, sta pa obo delala na isten delovnen mesti z isto izobrazboj. Razlika je lehko tüdi do 30 procentof !

Nujno pa bi mogli zmajšati fse menažerske nagrode, ke grejo v miljone €, delafci pa dobijo drobiš. NIše ne pomisli, ke je žakel s penezi skos glih velki ali pa je zej celo meši,eni pa si skos višajo ploče, zato je posledica toka, da se ploče drügin na toti račün nižajo ali pa jih sploh ne dobijo !

Augbiks, čreva na plot bi rekia Pepek !
Šokiran Pozdrav

stajerc13 četrtek, 30. september 2010 ob 08:10

Jaz pa podpiran avtoprevoznike tak kak tudi vse državlone naše Slovenije,kere mo naša vloda za ene veke bedoke,,
Vsi bi mogli štrajkate, brez izjem bi mogli hejati delati in plačuvati davke pa tudi položnice,In zavedete se se drogi državloni ka smo zgubili praktično vse osnovne pravice v toti držovi.En den nebi nihče ša delat in en mesec nebi ploča nobeden nobene položnice bi vidli kak bi hitro vloda vidlaa ka lehko tudi una vse zgibi,,,,
Dokič pa bomo pridno delali in še napre držovo fujtrali z raznimi davki položnicami pa nam bo še slabše,,,

MHA četrtek, 30. september 2010 ob 10:25

Z štrejkon se san dela gospodarska škoda, kero de po moga dafkoplačevalec plačüvati.

TUNČEK četrtek, 30. september 2010 ob 11:10

MHA to moš praf samo štrajk je fčosik potreben. Je pa sigurno nesmiselno štrajkati, če se že vnapre ve, da se nede nič dosegnilo. Pozdrav

stajerc13 četrtek, 30. september 2010 ob 11:12

NAŠI VLADI na 2. dan stavke javnega sektorja, 28. 9.2010



POSLUŠAJ VLADA,

MLADA, ZALA,

ALI SI SE ŽE VPRAŠALA,

KAJ SI VZELA, KAJ NAM DALA?



ČE TI NE BI TAKO LAGALA,

TU RAJA DANES NE BI STALA.

ČE TI NE BI TAKO NAM KRALA,

STAROSTI JAZ SE NE BI BALA.



A, KAJ JE TEBI MAR -

V ROKAH IMAŠ OBLAST IN NAŠ DENAR!



ČEMU DENAR BI ZDAJ RABILA?

DA RAČUNALNIKE, POHIŠTVO

IN AVTOMOBILE NOVE BI KUPILA?

ALI, DA ČEZ MEJO GA ODNESLA

BI SPET DOBRA VILA?



ČE HOČEŠ PLAČE ZAMRZNITI,

PRI SEBI PRVO MORAŠ TO STORITI.

TEBI SE NE BO POZNALO,

NAS PA KAMLU BO POBRALO.



ŽALOSTNO JE TO SPOZNANJE,

DA ČLOVEK SEJE, VLADA ŽANJE!

ŽALOSTNA JE TA RESNICA,

DA NE VE LEVICA, KAJ POČNE DESNICA

IN ŽALOSTNO JE V TEJ DRŽAVI,

DA VLADA NAŠA NI PRI PRAVI!

javna uslužbenka Vida





TUNČEK četrtek, 30. september 2010 ob 11:17

zobl je napisal/a:
TUNČEK je napisal/a:
Zobl, nič ne pametüvlen, pameti mon teko, keko mi je je narova dola. Na forumi pa sodelüvlen pač po svoji pameti, ot celega sveto je ne nücan ot tebe pa tüdi ne - oprosti ! Po drügi ploti pa bi bija zadovolen, če nebi bija v svoji z nobenin, tüdi s teboj ne.
Ven pa, da mojo policeji niske ploče zato ke jih dosta poznan, za carinare pa ne ven kakše ploče mojo, oboje sen tüdi napisa. Za drüge v jovnen sektori pa ven, ke mojo zlo visoke ploče, vklüčno s poslonci, sodniki... Na primer, ke veš, da doktori nosijo domu po 6000 - 8000 € neto op kunci meseca, če dežurajo ali pa da v Lublani hodijo iz ene bolnice v drügo dežurat pa zato kaserajo po 100 € neto na vüro in zaron po 24ih vürah nesejo domu 2400 € !? Edino medicinske sestre pa drügi nižji kader mo slabe ploče.
In če fse to primerjan z delafci, ke dobijo okoli 500 €, če jih sploh redno dobijo, me je sron, se končno tüdi jas delan v jovnen sektori in razmere zlo dobro poznan. Pozdrav

Zobl, bodi fajn !


Či delaš v javnen sektori še ne pomeni ka lehko zaj mešaš policaje pa carinike z uradniki pa podobniki keri delajo od ponedelka - petka brez nočnih in podobnih stvare.
Policaji in cariniki mojo premale ploče. Na konci kda delaš nočno kero ti računa od 22-7h -> dobiš 1 eur/h več kak pri dnevni vurni postavki.
Meni je jasno ka je država odišla k vragi pa ka nega peneze, samo te naj nega penez za fse. ovi gnoj ka je direktor pošte ma 10.000 netto eur ploče mesečene, za kaj ?
zato ki kao vodi pošto uspešno.
haha pošta pa je monopolna firma kera edina ponuja poštne usluge po državi in nema konkurence.
mislin za jajca treba obesiti ovega malega bajuka (lahovnika), križaniča, pahora, gasparija pa podobne butle.
takših primerof lehko naštevlen do silvestrova, pa nen konča.

Hjooj Hjooj Hjooj Hjooj Hjooj


VEŠ KAJ ZOBL, JAS SEN DO ZEJ V LETIH KE DELAN NAPRAVA OKOLI 3500 NOČNIH ALI DEŽURNIH, DELAN OP PETKIH IN SVETKIH IN ČE TI POVEN, DA SEN LETOS BIJA VKÜPER Z ŽENOJ ,KE DELA V PODOBNI BRANŽI, VKUPER SAMO TRI VIKENDE TI TO POVE ZADOSTI. IN MI NE REČTI, DA STVARI NE POZNAN DOBRO. ZA POLICAJE PA SEN TI ŽE DVAKRAT POVDARA, KA SO PRESLABO PLOČANI, CARINARSKIH PLOČ PA NE POZNAN !!!

Ivek četrtek, 30. september 2010 ob 16:53

Najpret je dobro znati, ka tisti v javnen sektori (držovne no občinske slüžbe) dobijo pločo ot tistih, ki nesmijo hejati delati, zato ki do te dobili še meje kak zaj al pa do zgübili delo.(eni celo delajo pa te ne dobijo ploče). Toti v javnen sektori nen reka, ka mojo fsi dobre ploče, zato pa so gvišne, penzija pa zdrafstveno se jin plačüvle. Pa še nihče jih nesmi natirati is slüžbe, druge pa lehko natirajo z dela, jih pistijo bres ploč no delovnega staža.
Prejšja vloda jin je oblübila več penez malo pret volitvami. Provijo, ka neso znali ka de kriza. Morti resen neso znali! No, kriza je f celen sveti, penez nega. Zato nemre biti vekših ploč.
Zato nemajo praf, ka ne delajo. Pa še nekaj, či sindikalist reče, ka do uni štrajkali tak, ka do napravili vejko škodo, ka jih (misla je na sindikaliste) to nič ne košta je to dosti več kak svijarija. Že dugo se vidi ka se semoliči, miščeviči, posediji no drugi ne borijo za delafce pač, pa se obnošajo kak politična stranka, to je čejo meti oblost.

Ne rečen, ka so fsi v javnen dobro no pravično pločani, so pa bor pločani. Či nedo delali, bodo napravili škodo tistin, ot kerih dobijo pločo. Zato mislin, ka je stfaka v toten cajti neetična no nepravična do državljonof, ki neso polek držovne kopaje.

rush1 četrtek, 30. september 2010 ob 18:49

Mislin, ka je stanje v naši državi res zaskrbljujoče, samo neje pa tak fest hudo, kak eni čete prikozati. Ite malo v druge države poglednite, predvsem v tiste post-socialstične kak je Slovenija, pa te vidli ka je stanje tan še dosti dosti slabše. Stavke se v bistvi gnes den odvijajo po skorej celi Evropi. Če poglednen kej se dogaja v Grčiji, Hrvaški, pa v bistvi v celi Vzhodni Evropi, sen še na konci vseeno srečen, ka živin v Sloveniji.

đoužek četrtek, 30. september 2010 ob 19:11

Respekt

ljudje, ljudje pozor.

Naj bo vsem jasno nekaj: JAVNI SEKTOR NE STVKA ZARADI TEGA, KER HOČEJO POVEČANJE PLAČ. jAVNI SEKTOR STAVKA, KER JIM VLADE MED LETI 2008 IN 2010 ŠE VEDNO NISO VRNILE DELA PLAČ, KI SO JIM UKRADLE LETA 2001.

Vlada in javnio sektor sta se leta 2001 sporazumela, da se javni sektor začasno odpove povišanju plač, kar de bo uredilo z novim Zakonom o sistemu plač v javnem sektrorju. Sprejetje tega so vse vlade zavlačevale in z realizacijo tega se je končno morala spopasti prejšnja - Janševa vlada (pa ne, da bi ji pel hvalnice).
V javnem sektorju so pod Virantom prejeli 1. in 2. četrtino uskaditvenega dodatka, sedanja vlada pa 3. in 4. dela noče izplačati. IZPČLAČATI NOČEJO 2. POLOVICI SREDSTEV, KI SO JIH VSE PREJŠNJE VLADE KOT REZERVO "VARČEVALE".


TOREJ ŠE ENKRAT: JAVNI USLUŽBENCI NE STAVKAJO ZA POVEČANJE PLAČ, AMPAK SAMO ZATO, KER JIM VLADA ODREKA PRAVICI DO CELOTNE PLAČE.


TAKO BODI, VLADO PA Strelec Strelec Strelec Strelec Strelec Strelec

Progress četrtek, 30. september 2010 ob 19:40

Smešno se mi zdi, ko so v ponedeljek policisti pozvali avtoprevoznike, da naj malo potrpijo in naj bodo solidarni z njimi pri stavki. Kako pa je bilo pri stavki avtoprevoznikov? Pisali so jim plačilne naloge in globe za oviranje prometa, zdaj pa kolone na cestah pred mejami čisto nič nikogar ne ovira. Kurc pa taka solidarnost....

Pepek z brega četrtek, 30. september 2010 ob 20:25

Ivek je napisal/a:
Najpret je dobro znati, ka tisti v javnen sektori (držovne no občinske slüžbe) dobijo pločo ot tistih, ki nesmijo hejati delati, zato ki do te dobili še meje kak zaj al pa do zgübili delo.(eni celo delajo pa te ne dobijo ploče). Toti v javnen sektori nen reka, ka mojo fsi dobre ploče, zato pa so gvišne, penzija pa zdrafstveno se jin plačüvle. Pa še nihče jih nesmi natirati is slüžbe, druge pa lehko natirajo z dela, jih pistijo bres ploč no delovnega staža.
Prejšja vloda jin je oblübila več penez malo pret volitvami. Provijo, ka neso znali ka de kriza. Morti resen neso znali! No, kriza je f celen sveti, penez nega. Zato nemre biti vekših ploč.
Zato nemajo praf, ka ne delajo. Pa še nekaj, či sindikalist reče, ka do uni štrajkali tak, ka do napravili vejko škodo, ka jih (misla je na sindikaliste) to nič ne košta je to dosti več kak svijarija. Že dugo se vidi ka se semoliči, miščeviči, posediji no drugi ne borijo za delafce pač, pa se obnošajo kak politična stranka, to je čejo meti oblost.

Ne rečen, ka so fsi v javnen dobro no pravično pločani, so pa bor pločani. Či nedo delali, bodo napravili škodo tistin, ot kerih dobijo pločo. Zato mislin, ka je stfaka v toten cajti neetična no nepravična do državljonof, ki neso polek držovne kopaje.


Tüdi jas delan v jovnen sektori (mogoče eni toga ne znote), pa to že skoro petnodvejsti let v turnusi - se provi svtek, petek, noč pa den... Fseeno pa fčistar podpiran to, kej je Ivek napisa. V toti situaciji je ne cejt za rešovaje nevol na takši način. V bistvi bode se (či se je že ne) napravilo več škode, kak je tista razlika v pločah, ker vloda ne isploča. Drži pa, ka so razmerja med pločami ne takša, kak bi po pravici mogla biti. Pa to ne valo samo za javni sektor, pač pa je indi še hüje. Resen je tüdi, ka bi se dalo indi dosti več prišparati, kak pri toti mali razliki v pločah (investicije, vzdrževoje, najemnine, protokolarni izdatki....)
Keri me poznate, znote, ka sen od negda glasen in podpiran borbo za pravico. Tote stafke pa ne podpiran in tüdi nesen stafka.
Kej pa se tiče sindikatof, še bole jihovih vodilnih lidi, pa nen nič komentera, ker je Ivek zadosta poveda. Reka bon samo teko - pred tremi leti sen zavolo odnosa sindikata do poštenega dela gvera sindikalno iskaznico in izstopja iz sidikata.
Je



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.