Maribor se poslavlja od evropske sezone

Astana je izločila Maribor iz nadaljnjih evropskih bojev

Prlekija-on.net, sreda, 22. julij 2015 ob 16:14
Maribor - Astana

Nogometaši NK Maribor so se še na drugi tekmi 2. predkroga kvalifikacij za Ligo prvakov pomerili z ekipo FC Astana. Pred tednom so jih na domačem igrišču premagali z 1:0 po zadetku Marka Šulerja. Astana je v 12. minuti že izničila prednost Maribora iz prve tekme, Maribor je v 40. minuti izenačil, ko je zadel Aleksandar Rajčević, Astana pa tri minute pozneje spet povedla.

Prvi polčas se je tako končal z 2:1 za domače, ki so v 58. minuti povedli s 3:1. V 67. minuti je strelec drugega gola za Astano, Canas, prejel drugi rumeni karton in moral z igrišča. A Mariboru do konca ni uselo vnovčiti prednosti igralca več, tako da se je tekma končala z zmago domačih s 3:1, kar pomeni, da se Maribor poslavlja od evropske sezone.

Prenosa na TV tudi tokrat ni bilo, zato so pri klubu skupaj z Zavarovalnico Maribor ponovno sami poskrbeli, da so si vsi lahko tekmo ogledali preko njihovega YouTube kanala.