Ljutomer za uvod v novo sezono tretje lige premagal Nafto

Nafta 1903 - Avto Rajh Ljutomer 0:2 (0:1)

Nina Blagovič, ponedeljek, 24. avgust 2015 ob 08:492
Nafta 1903 - Avto Rajh Ljutomer

Na prvem srečanju v novi sezoni 3. Slovenske nogometne lige vzhod, je ekipa Avto Rajh Ljutomer v gosteh presenetila domačo ekipo Nafta 1903 iz Lendave in jih premagala na domačem igrišču z 2:0. S svojo igro na protinapade in z dobro obrambo so uspeli obdržati svojo mrežo nedotaknjeno.

V začetku same tekme so z resnejšimi napadi pričeli domači in že v 9. minuti se je prva resna priložnost ponudila domačemu igralcu Vöröšu, vendar so svojo prvo priložnost izkoristili gostje in v 26. minuti povedli. Za vodstvo 1:0 je zadel Andrej Lotrič. Lendavčani so tako imeli še nekaj priložnosti za izenačenje, a so jih zapravili.

Drugi del tekme je bil dokaj podoben prvemu. Pri žogi so več bili domači, gostje pa so dobro izkoristili njihovo neučinkovito obleganje pri gostujočih vratih. V 66. minuti so Ljutomerčani z domiselnim napadom povečali vodstvo na 2:0. Po podaji Mihe Rakovca v kazenski prostor, je žogo poslal v gol Niko Kardinar. Rezultat je do konca tekme ostal nespremenjen in tako so nogometaši Ljutomera domov odnesli prve 3 točke.

V naslednjem krogu bodo Ljutomerčani doma gostili ekipo iz Križevcev, ki se je letos na novo pridružila ekipam iz 3. SN lige vzhod.

400; Lotrič 26., Kardinar 66.

Nafta 1903: Kovačič, Vida, Kleiderman, Sakač, Imre, Vöröš, Tomašek, Šakušič (74./Horvat), Zagorec, Bela (82./Kiralj), Bedo (46./Šooš)

Avto Rajh Ljutomer: Fajfar, Bertalanič, Bogdan, Podgorelec, Piberčnik, Lotrič, Munda (78./Novak), Kardinar (86./Kristl), Markovič, Rakovec, Jelen (67./Semenič)