Trdnjava Hardek ostaja neporažena

Jeruzalem Ormož - Koper 2013 27:26 (14:11)

Nina Blagovič, nedelja, 4. oktober 2015 ob 00:23
Po 5. krogu prve slovenske rokometne lige ostajajo Vinarji na domačem igrišču še vedno neporaženi. Tokrat so gostili ekipo iz Kopra, ki je še pred dvema letoma bila na ligaškem dnu, letos pa očitno tako kot Jeruzalemčani, meša štrene v prvi ligi.

Glede na to, da sta ekipi na lestvici takoj za Celjem in Gorenjem ter dokaj izenačeni, je bilo pričakovati borbeno tekmo. Ormožani se niso pustili presenetiti in so že v prvem delu tekme začeli z odločno igro. Kljub konstantnemu vodstvu domačih v prvem polčasu, so se gostje velikokrat nevarno približali, a so vodstvo do konca polčasa obdržali domači in ekipi sta z rezultatom 13:11 odšli na odmor.

V drugem delu tekme je zgodba ostala do 47. minute enaka, potem pa je sledil kratek mrk domačih in hiter prevzem vodstva gostov. V razmaku desetih minut je gostom uspelo iztržiti delni rezultat 2:7, na kar pa so sledile še zadnje napete 3 minute tekme, ki so bile tesno izenačene. V zadnjih izdihljajih tekme so gostje ostali brez 2 igralcev, domači so z dosojeno sedemmetrovko dobili možnost za zmago, katero je Bojan Čudić, ki je tudi bil igralec tekme z največ goli, izkoristil. Gostje so dobili še zadnji napad in žogo za izenačenje, ki pa jo je uspešno ubranil Tomislav Balent. Tekma se je tako končala z zmago Ormožanov 27:26.

Po tem krogu sta ekipi na lestvici točkovno izenačeni, loči ju samo gol razlika, zaradi katere so Koprčani pred Ormožani. Ekipa Jeruzalema prihodnji krog odhaja na gostovanje v Ljubljano, Koper pa doma gosti ekipo iz Ribnice.

Jeruzalem Ormož - Koper 2013 27:26 (14:11)