Tretji krog Pomurske košarkarske lige

Prlekija-on.net, ponedeljek, 30. november 2015 ob 17:21
Košarka

Košarka

V tretjem krogu Pomurske košarkarske lige sta bili na sporedu dve tekmi. Najprej sta v Lendavi na parket stopili domača ekipa KK Lindau in PŠK Ljutomer, le uro za tem pa so igralci KK Bistrica Tropicano začeli svojo prvo domačo tekmo v PKL. Tekmo so igrali proti KK Radenci.

KK Lindau - PŠK Ljutomer 55:65
(10:16, 14:13, 16:10, 15:26)

Sijarič 11, Hozjan 10, Svetko 7, Novak 6, Guld 6, Cilar 5, Gonc 4, Horvatič 4, Zrna 2, Čeke 0
Nemec 20, Copot A. 15, Kosi 15, Copot J. 9, Robnik 3, Črnjavič 2, Glavnik 1, Karba 0

V tekmo z Ljutomerčani smo vstopili brez igralcev centerskih pozicij in se zato dogovorili, da bomo skušali odigrati tekmo agresivno, z mnogimi menjavami in hkrati umirjeno in ne prehitro igro ki vsekakor bolj odgovarja gostom.

Tekmo smo začeli zelo nesproščeno in naša igra ni nikakor stekla. Gostje so prvo četrtino zaključili s prednostjo 6 pik in tudi v drugi četrtini uspešno kljubovali našim jalovim napadom. Vse preveč smo zaključevali igro v prvih desetih sekundah napada in gostom s tem ponudili več priložnosti za kontranapade, ki so jih s pridom izkoriščali.

Drugi polčas smo začeli nekoliko bolj odločno, ob koncu četrtine odvzeli nekoliko žog in rezultat spreobrnili v svojo korist.

V zadnji četrtini smo do 5 minute imeli še vodstvo, od takrat naprej pa so igrali le gostje, naše nespametne osebne napake in prehitro zaključeni neorganizirani napadi so botrovali temu, da so Ljutomerčani zasluženo zmagali.

Še vedno nekako ne moremo sestaviti kompletne ekipe za tekme, kar je verjetno po mojih ocenah tudi razumljivo, saj je v podzavesti igralcev to, da je sistem tekmovanja tako naravnan, da ni pomembno katero mesto boš osvojil, ker bo ob koncu potrebno le zmagati na kvalifikacijah za zaključni turnir in bodo vse izgubljene tekme s tem pozabljene. Takšno razmišljanje je seveda dvorezen meč, ki se ponavadi ob kalkuliranju vrne kot bumerang.
Sestavil: Velimir Horvatič

KK Bistrica Tropicano - KK Radenci 61:76
(10:16, 18:26, 13:20, 20:14)

Balažic 17, Laci B. 11, Orgolič 9, Balažek 5, Vučko 5, Prša 4, Kreslin 2, Sečkar 2, Laci P. 2, Gonza 2, Kavaš 2
Gomboc 24, Rajnar 21, Frangež 20, Ismajlovič 6, Lopert 5, Loncner 0, Miholič 0, Budja 0

Prva tekma pred domačimi gledalci, drugi poraz v sezoni.
Tekmo smo začeli izjemno motivirani, da se v kar najboljši luči predstavimo domačim gledalcem ter odpravimo napake, ki so se nam dogajale na prvi tekmi proti KD Sobota.

Gostje so dobili prvo četrtino s prednostjo 6 točk. Na začetku druge četrtine smo se približali na 3 točke zaostanka, vendar so gostje hitro odgovorili ter kaj kmalu svojo prednost povečali na 14 točk. Tako se je prvi polčas končal z rezultatom 28:42. V tretji četrtini so gostje svojo prednost povečali na 21 točk, tako da je bila zadnja četrtina več ali manj zgolj formalnost.

Še vedno se opazi naša neuigranost ter predvsem neizkušenost, saj smo tudi tokrat izgubili zelo veliko žog.

Najboljši strelec pri gostih je bil Toni Rajnar, ki je bil s 23 točkami hkrati tudi najboljši strelec tekme. Pri domačinih se je s 17 točkami najbolj izkazal naš najizkušenejši igralec Dejan Balažic.