Veržej nadigral Belo krajino

Farmtech Veržej - Bela krajina 7:0 (3:0)

Prlekija-on.net, nedelja, 13. april 2014 ob 10:162
Farmtech Veržej - Bela krajina

Farmtech Veržej je v soboto, 12. aprila, odigral še eno tekmo pred domačimi gledalci. Po dveh zaporednih domačih porazih, se je tokrat v 20. krogu 2. SNL, znesel nad zadnje uvrščeno Belo krajino in jo premagal s kar 7:0.

Okrog 200 gledalcev je na Čistini večino tekme videlo enosmerni promet proti gostujočim vratom, Veržej pa je že po 20. minutah igre vodil s 3:0. Prvi gol so gledalci videli v 7. minuti, ko je zadel David Vinkovič, dve minuti kasneje je bilo že 2:0, ko je zadel Rok Ropoša. Za 3:0 je v 19. minuti zadel Dino Hotić iz 11-metrovke. Gostje so le redko prihajali do priložnosti, najlepšo v prvem polčasu so imeli po napaki domače obrambe, ko so zadeli prečko.

V drugem polčasu se je prevlada domačinov nadaljevala. Po uri igre je ponovno Hotić preigral gostujočo obrambo, nad njim pa je bil storjen prekršek za 11-metrovko, ki jo je uspešno izvedel za 4:0. V 68. minuti je Mitja Mauko povišal na 5:0. Priložnosti na domači strani so se še kar vrstile in vsak napad bi se lahko končal z golom, gostje pa so le redko prihajali pred domača vrata. Na visokih 6:0 je v 80. minuti povišal Jernej Trstenjak, končnih 7:0 pa je v 87. minuti postavil Mauko s svojim drugim golom.

Veržej na lestvici zaseda 6. mesto z enakim številom točk kot četrti Ankaran in peto Šmartno.

V spodnjem videu si lahko ogledate nekaj igre ter vseh sedem golov.

200; Vinkovič D. 7., Ropoša 9., Hotić 19. (11-m), 60. (11-m), Mauko 68., 87., Trstenjak 80.

Farmtech Veržej: Andrejč, Domjan, Kavaš (56./Kaučič), Kek, Pelcl, Kouter, Stojanović (48./Rola), Hotić, Trstenjak, Ropoša, Vinkovič D. (63./Mauko); Trener: Zlatko Gabor

Bela krajina: Marjanović, Kralj, Spudić, Pejić, Kočevar, Pavič, Rustemi A. (46./Žagar), Gojković, Rustemi D., Gregorčič, Jakofčič (72./Perpar); Trener: Branko Vrščaj

Šenčur - Kalcer Radomlje 0:3 (0:1)
Ankaran Hrvatini - Šmartno 1928 2:0 (1:0)
Krško - Aluminij 3:0 (1:0)
Šampion - Roltek Dob 0:1 (0:0)