Ljutomer nadigral Beltince; v Veržeju brez zadetkov

Avto Rajh Ljutomer - Avto Škafar Beltinci 3:0 (1:0) / Farmtech Veržej - Aluminij 0:0 (0:0)

Prlekija-on.net, nedelja, 20. april 2014 ob 13:53
Avto Rajh Ljutomer se je v 18. krogu 3. SNL - vzhod, doma pomeril z ekipo Avto Škafar Beltinci ter zmagal s 3:0. Farmtech Veržej pa je v 22. krogu 2. SNL gostil ekipo Aluminija iz Kidričevega, kjer pa gledalci niso videli zadetkov.

Ljutomer je v prleško-prekmurskem derbiju povsem nadigral Beltince. Za Ljutomer so zadeli Rok Buzeti v 32., Luka Ciglarič v 70. minuti, ki je le tri minute prej vstopil v igro, visoko zmago domačim pa je zagotovil Goran Šnajder v 80. minuti, ki je minuto pozneje imel priložnost, da vodstvo še poviša, a mu je gostujoči vratar ubranil strel iz enajstih metrov. Gostje so tekmo končali z dvema igralcema manj, saj sta bila v 51. oz. v 81. minuti izključena Niko Smej in Aleš Kerec.

Avto Rajh Ljutomer - Avto Škafar Beltinci 3:0 (1:0)
300; Buzeti 32., Ciglarič 70., Šnajder 80.

Domači trener Boštjan Zemljič je na zelenico poslal naslednjo enajsterico: Küzma, Bertalanič, Kristl, Piberčnik, Buzeti, Munda, Slana, Kardinar, Rakovec, Šnajder in Kocuvan, v nadaljevanju pa so zaigrali še Žinko, Ciglarič in Podgorelec.

Dravinja Kostroj - Čarda Martjanci 6:1 (2:0)
Nafta 1903 - Grad 2:0 (0:0)
Šmarje pri Jelšah - Drava Ptuj 2:1 (1:1)
Tromejnik G-Sukič - Rakičan 1:1 (1:0)
Aha Emmi Bistrica - Malečnik 1:1 (0:1)
Odranci - Fosilum Šentjur 6:1 (4:1)

Štajerski derbi v Veržeju pa se je končal brez zadetkov, čeprav priložnosti ni manjkalo na obeh straneh. Najlepšo so zamudili domači, ki so v drugem polčasu zadeli prečko. Sicer pa je Veržej nastopil zelo oslabljen, saj so manjkali Dino Hotić, Damjan Vuklišević, Petar Stojanović (obveznosti v matičnem klubu), Borut Lukač (rdeči karton), Žan Kavaš in Tjaž Polajžer (oba poškodba).

Farmtech Veržej - Aluminij 0:0 (0:0)
400;

Domači trener Zlatko Gabor je na zelenico poslal naslednjo enajsterico: Andrejč, Domjan, Živko, Kek, Pelcl, Kouter, Trstenjak, Kaučič, Ropoša, Zahović in Vinkovič D., v nadaljevanju pa so zaigrali še Vinkovič M., Mauko in Rola.

Šmartno 1928 - Bela krajina 1:0 (1:0)
Ankaran Hrvatini - Kalcer Radomlje 0:1 (0:1)
Krško - Roltek Dob 1:2 (0:2)
Šenčur - Šampion 2:1(2:1)