Ljutomer še brez poraza, premagal tudi Beltince

Avto Rajh Ljutomer - ND Lušt Beltinci 2:1 (1:0)

Prlekija-on.net, nedelja, 21. september 2014 ob 09:45
Avto Rajh Ljutomer - ND Lušt Beltinci

V soboto, 20. septembra, je Avto Rajh Ljutomer v 5. krogu 3. slovenske nogometne lige - vzhod, gostil ekipo ND Lušt Beltinci ter zmagal z rezultatom 2:1.

Tekmo si je na stadionu v Ljutomeru ogledalo 270 gledalcev, prleško-prekmurski dvoboj pa so si vsi lahko tudi v živo ogledali preko TV AS, ki je pripravila neposredni prenos tekme.

V prvem polčasu so gledalci lahko videli nekaj priložnosti na obeh straneh, gostje so iz prostega strela zadeli tudi vratnico. A prvi polčas je pripadel domačim, saj so v 36. minuti povedli. Po akciji iz sredine igrišča je zadel Dejan Žnidarič v 36. minuti. Rezultat se do konca polčasa ni več spremenil.

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so napadali za izenačenje. To jim je v 55. minuti tudi uspelo, ko je zadel Jernej Tkalec, kar je bil sploh prvi gol, ki ga je v tej sezoni v štirih tekmah prejel Ljutomer. Gostje so nato imeli pobudo in napadali za zmago. A kar ni uspelo gostom, je uspelo domačinom. V 82. minuti je po napaki gostujoče obrambe zadel Rok Kocuvan in Ljutomeru priigral nove tri točke. Domači so tekmo končali tudi z igralcem manj, saj je v 86. minuti Tadej Bogdan prejel drugi rumeni karton.

Ljutomer je po nepopolnem 5. krogu (4. je bil zaradi razmer po poplavah prestavljen) na drugem mestu lestvice, še brez poraza z desetimi točkami in gol razliko 8:1. Enako število točk imata tudi Rakičan in Grad na prvem oz. tretjem mestu.

V spodnjem videu si lahko ogledate nekaj igre in gole.

270; Žnidarič 36., Kocuvan 82.; Tkalec 55.

Avto Rajh Ljutomer: Küzma, Bogdan, Bertalanič, Žnidarič (67./Podgorelec), Žinko, Piberčnik, Slana (57./Panič), Kardinar (57./Majerič), Rakovec, Šnajder, Kocuvan; trener: Boštjan Zemljič

ND Lušt Beltinci: Vöröš D., Pavel, Zlatar, Smej, Horvat, Gruškovnjak (57./Hartman), Smodiš, Virag, Sreš (73./Pavel), Maroša (81./Krauthaker), Tkalec; trener: Štefan Škaper

Serdica Kl.Šinko - Odranci 0:3 (0:2)
Bistrica - Rakičan 2:2 (1:2)
Tromejnik G-Sukič - Grad 0:0
NŠ Mura - ŠNK Bakovci 8:1 (3:1)