Magi osvojil 4 zlate medalje na 24. balkanskem prvenstvu v atletiki za veterane

Zmagal je na 200 metrov, 100 metrov z ovirami, 400 metrov z ovirami in v skoku v daljino

Prlekija-on.net, sreda, 24. september 2014 ob 21:55
Magi je zmagal na 200 metrov, 100 metrov z ovirami, 400 metrov z ovirami in v skoku v daljino

V Bukarešti se je končalo tridnevno 24. balkansko prvenstvo v atletiki za veterane. To je prvenstvo na katerem lahko nastopijo atleti starejši od 35 let. V starostnih kategorijah po pet let je skupno nastopilo 643 atletov iz 13 držav. Slovensko zastopstvo je štelo 35 tekmovalcev, ki so tekmovali v 29 disciplinah in skupno osvojili 79 medalj.

Vsak tekmovalec je smel štartati v štirih disciplinah in v štafeti. Zdravko Mauko-Magi profesor športa na OŠ Radenci, doma iz Melov in član Športnega društva Radenci je osvojil 4 zlate medalje. Med devetimi atleti na 200 metrov, 100 metrov z ovirami, 400 metrov z ovirami in v skoku v daljino. Magi je srebrno medaljo osvojil tudi s SLO štafeto 4 X 100 metrov v kateri so še tekli Kragelj iz N. Gorice, Nikolič iz Ljubljane in Prezelj iz Ljubljane, ki je oče in trener našega skakalca v višino Rožleta Prezlja.

Predsedniki vseh trinajstih atletskih državnih reprezentanc so na kongresu Balkanske atletske federacije za veterane izglasovali in potrdili naslednji prvenstvi. Prvič bo balkansko dvoransko prvenstvo za veterane, in sicer februarja 2015 v Istanbulu.

25. odprto prvenstvo bo meseca septembra v Solunu v Grčiji.