Z igralcem več samo do točke

Avto Rajh Ljutomer - Nafta 1903 1:1 (0:0)

Nina Blagovič, ponedeljek, 30. marec 2015 ob 10:36
Avto Rajh Ljutomer - Nafta 1903

V 15. krogu 3. slovenske nogometne lige - vzhod, so nogometaši Avto Rajh Ljutomer v soboto, 28. marca, gostili ekipo Nafta 1903 iz Lendave, s katerimi so si z igralcem več priigrali zgolj točko.

V prvem polčasu so na igrišču večinoma prevladovali domačini. Imeli so tudi nekaj priložnosti za vodstvo, blizu zadetka sta bila Luka Ciglarič in Niko Kardinar. Edina priložnost za goste je bila proti koncu prvega polčasa, ko so žogo poslali v prečko, ta pa se je odbila na golovo črto. Sodniki, za razliko od gledalcev in nogometašev, žoge za črto niso videli, zato je rezultat ostal nespremenjen. Obe ekipi sta prvi polčas zaključili brez zadetkov.

Drugi polčas je nakazoval na izenačeno igro. Gostje so začeli odločno, vendar so si domači znali ustvariti več priložnosti za zadetek. Tako je eno izmed teh v 61. minuti Primož Panič znal izkoristiti in je poslal žogo v mrežo lendavskega vratarja za 1:0. Malo za tem je igralec Nafte, Dezső Gerencsér, v 64. minuti prejel drugi rumeni karton in tako moral z igrišča. Gostje so do konca tekme igrali z igralcem manj, kar pa Ljutomerčanom ni uspelo izkoristiti za ohranitev vodstva. V 81. minuti so zaradi manjše nezbranosti in nepazljivosti prejeli gol za izenačenje na 1:1. Lendavčanom je točko priigral Aljoša Kovač. V 16. krogu, ki bo odigran 4. aprila, ekipa iz Ljutomera odhaja na gostovanje v Bakovce.

100; Panič 61.; Kovač 81.

Avto Rajh Ljutomer: Starovasnik, Bertalanič, Podgorelec, Kotnik, Ciglarič, Munda, Slana (46./Novak), Kardinar, Rakovec, Markovič, Panič (62./Jelen); trener: Mario Hošpel

Nafta 1903: Litrop, Gerencsér, Sakač (62./Kiralj), Suntešić, Vida, Kleiderman, Vöröš, Kuhta (71./Kovač), Zagorec, Šakušić, Bedo; trener: Štefan Šavel

Rakičan - Odranci 0:1 (0:0)
Turnišče - ND Lušt Beltinci 0:1 (0:1)
Bistrica - Grad 1:1 (0:1)
Serdica Kl. Šinko - ŠNK Bakovci 1:1 (0:1)
Tromejnik G-Sukič - Črenšovci 1:2 (0:2)
NŠ Mura - Čarda 2:0 (0:0)