Progress nedelja, 21. marec 2010 ob 09:08

Ja kar pogosto se uporabljata obe besedi v Prlekiji; "gruba in hoštaplar", imata sicer nasprotna pomena, nista eno in isto.

MILAN nedelja, 21. marec 2010 ob 18:40

Vuuhuu se spotin ka so rekli
GRUBA KAK SVINSKA ČUBA

Progress nedelja, 21. marec 2010 ob 19:27

To pa glih ne zveni najlepše, pa ne ven kak bi se kera počütila dobro, če bi ji tak reka....mogoče je to stara beseda v takšnem pomeni kot pišeš, a že dügo let nazaj. Najdi mi podoben lepši izraz - prispodobo - gruba si kak.....?

Zvončica nedelja, 21. marec 2010 ob 22:34

Hjoj Milan ......odkod pa si to prvleka?? V gnešjih cejtih to glih ne zveni kak kompliment ne? Mogoče pa negda je....gda je tüdi svinska čuba bila njam-njam Haha Samo resen kej mislite odkod je izvor tote besede? Bi trebalo Zorkovo pitati......pepek je že nejša besedo ali ne?

prlek1825 nedelja, 21. marec 2010 ob 22:46

hopštaplar prinas glih ne vem če pomeni povišani...mi smatramo besedo hopštaplar kak nekšega slabega človeka površnega razcotanega al neke takšega

Progress ponedeljek, 22. marec 2010 ob 06:48

Ne vem, če ni hoštaplarski - zvišani ???

MILAN ponedeljek, 22. marec 2010 ob 07:53

Mislec TAK JE VZVIŠENI
samo so lidje dovali toti naziv v slaben pomeni

Dejan ponedeljek, 22. marec 2010 ob 08:15

Ka nete tople vode odkrili Nasmeh
Sej pa je tota beseda v slovari -> http://www.prlekija-on.net/slovar-prleskih-besed/9.html

Legionar ponedeljek, 22. marec 2010 ob 14:11

prlek1825 je napisal/a:
hopštaplar prinas glih ne vem če pomeni povišani...mi smatramo besedo hopštaplar kak nekšega slabega človeka površnega razcotanega al neke takšega

Ke ja ven, gda pa mi rečemo ka je nešče hohštapler, pa mislimo s ten bole ka je snob.

snób -a m (ọ̑)
nav. ekspr. kdor si prizadeva s posnemanjem vedênja, ravnanja, oblačenja ljudi iz višjih družbenih, družabnih krogov in stiki z njimi vzbujati pozornost: biti snob; družiti se s snobi // kdor si prizadeva s poznavanjem modnih umetniških del, kulturnih dogodkov vzbujati pozornost: predstava za snobe / kulturni, literarni snob

prlek1825 ponedeljek, 22. marec 2010 ob 17:48

Legionar je napisal/a:
prlek1825 je napisal/a:
hopštaplar prinas glih ne vem če pomeni povišani...mi smatramo besedo hopštaplar kak nekšega slabega človeka površnega razcotanega al neke takšega

Ke ja ven, gda pa mi rečemo ka je nešče hohštapler, pa mislimo s ten bole ka je snob.

snób -a m (ọ̑)
nav. ekspr. kdor si prizadeva s posnemanjem vedênja, ravnanja, oblačenja ljudi iz višjih družbenih, družabnih krogov in stiki z njimi vzbujati pozornost: biti snob; družiti se s snobi // kdor si prizadeva s poznavanjem modnih umetniških del, kulturnih dogodkov vzbujati pozornost: predstava za snobe / kulturni, literarni snob


temon pa bi se zej dobesedno znalo reči vsaka vas ma svoj glas...hehe

Zvončica ponedeljek, 22. marec 2010 ob 20:13

legionar mislin ka si provo trufja za hohštaplera.....samo prleškega izraza za besedo ponosen pa še nemamo ne?

Pepek z brega torek, 23. marec 2010 ob 00:15

Hjooj
Droga moja pedašija, vidin, ka sete zadevo vzeli joko resno in se resen trüdite, ka bi mi pomogali. Na žalost pa vas je vekši tol ne razma kej prafzapraf čen zvediti.

Mene zanimle Prleški izraz za človeka
- keri hodi okol z zdigjenoj glavoj,
- keri fseposodik na glos pove, ka je Prlek in ga je ne sron toga,
- keri se ne do nikumi za norca meti.
- keri je priprovlenio za Prlekijo tüdi v risnice nekej narediti,
- keri nigdor ne zataji našega narečja,
-
Enostavno povedano, zanimle me,. kak bio se lehko reklo z enoj besedoj "provemi" Prleki...

"hohštapler" je nekej fčistar drügega. Bi lehko rekli provo nasprotje temi, kej čen jas povedati...

Bog van ploti fsen fküper za pomoč. Sen se odločja, ka bon "ponosnega Prleka" opisa z večimi besedami. Tak de venda še nejbojše.
Je pa resen zanimivo, ka za eno takšo besedo nemamo (ne poznamo, ali pa se nobeden ne spoti) Prleške besede...

Še ednok se van zahvalüvlen.... pa bote mi PONOSNI, ka ste Prleki... Ploskač Ploskač Ploskač Ploskač

Legionar torek, 23. marec 2010 ob 17:16

Ne ven, či obstoja beseda za to, ke je Pepek napisa.... Hmm

MILAN sreda, 24. marec 2010 ob 06:44

NEKEJ DE SE NEJŠLO

Pepek z brega sreda, 24. marec 2010 ob 17:38

Ploskač Ploskač Ploskač Ploskač
Za Prleški cug je na raspolago še eno por kort... či keri zno za koga, ki bi rad ša z nami, ga nej obvesti......

stajerc13 četrtek, 25. marec 2010 ob 10:33

Mestno občino Koper bo v soboto, 27. marca, z vlakom obiskalo prek 200 prebivalcev Prlekije. Ti se bodo s promocijskim namenom domačinom in ostalim koprskim obiskovalcem predstavili na trinajstih stojnicah, ki jih bodo že v petek, 26. marca, postavili predstavniki prleških društev.


Program prireditve:

Petek (26. marec 2010)
9.00 postavitev stojnic na Pristaniški ulici
11.00 odprtje
11.30 - 18.00 predstavitev ponudnikov

Sobota (27. marec 2010)
9.00 postavitev stojnic na Pristaniški ulici
12.30 prihod udeležencev PRVEGA PRLEŠKEGA CUGA, ki bo v Koper pripeljal prek 200 Prlekov. Ti bodo predstavili del kulturnega izročila v pesmi, plesu in humorju.
13.00 sprejem in pozdrav udeležencev s strani Mestne občine Koper
14.15 odhod potnikov vlaka ponudniki ostanejo


vir:obalanet
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

to sen najša program za prireditev... To ja
teko ka bote meli malo pregleda na dogajanje...
se vidimo..

erof četrtek, 25. marec 2010 ob 15:34

Respekt Celi original članek - obala.net

Progress četrtek, 25. marec 2010 ob 19:16

Videl novico in program, škoda le da me nede polek !

Zvončica četrtek, 25. marec 2010 ob 22:28

Ja keri grete se lepo mejte.... Juhuhu Na zdrovje Prijatel Brodolom .....

stajerc13 petek, 26. marec 2010 ob 06:06

Zvončica je napisal/a:
Ja keri grete se lepo mejte.... Juhuhu Na zdrovje Prijatel Brodolom .....

kak te ze,,,zvončica lehko bi si malo privosčila morja.. Ploskač
škoda kavas ali nede,,,več nas je lepše je... To ja



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.