Veržej doma visoko izgubil

Farmtech Veržej - Aluminij 1:5 (0:2)

Prlekija-on.net, nedelja, 3. april 2016 ob 16:05
Sebastjan Petek je dosegel 10. gol v sezoni

V soboto, 2. aprila, se je Farmtech Veržej v 20. krogu 2. SNL, doma pomeril z ekipo Aluminij iz Kidričevega ter doživel najvišji poraz v sezoni, saj so gostje slavili s 5:1.

Že sam začetek tekme je za Veržej bil slab, saj so že v 6. minuti ostali z desetimi igralci, ko je po napaki domačega vratarja Mateja Andrejča, Nino Kouter storil prekršek nad gostujočim nogometašem in si pislužil neposredni rdeči karton. Kmalu po številčni premoči so gostje le-to tudi kronali z dvema zadetkoma, v 12. minuti je zadel Denis Topolovec, v 20. pa še Žiga Škoflek.

Veržeju je v 61. minuti uspelo izid znižati, ko je po uspešno izvedeni enajstmetrovki zadel najboljši strelec druge lige, Sebastjan Petek. A do maloverjetnega preobrata ni prišlo, saj so za Aluminj do konca zadeli še Dejan Petrovič v 76., Matic Vrbanec v 83. in Denis Vezjak v 86. minuti ter postavili končni izid 1:5. Veržej tako z 28. točkami ostaja na šestem mestu lestvice.

200; Petek 61. (11-m); Topolovec 12., Škoflek 20., Petrovič 76., Vrbanec 83., Vezjak 86.
RK: Kouter 6.

Farmtech Veržej: Andrejč, Lešnik (46./Ilić), Polajžer, Živko, Pelcl (46./Vok), Kouter, Trstenjak, Petek, Ropoša, Vaš, Mauko (46./Čuk)

Aluminij: Janžekovič, Vezjak, Topolovec, Krljanović, Turkalj, Bizjak, Čeh (80./Damiš), Vrbanec, Škoflek (70./Petrovič), Kurež (56./Ploj), Rogina

TKK Tolmin - Kalcer Radomlje 1:2 (0:0)
Roltek Dob - Šenčur 3:1 (0:1)
Ankaran - Triglav Kranj 1:0 (1:0)
Zarica Kranj - Drava Ptuj 0:2 (0:2)