Po odlični končnici, tesna, a zaslužena zmaga za konec sezone

Arcont Radgona – Alples Železniki 26:25 (11:14)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 13. maj 2024 ob 08:03
Arcont Radgona

Rokometaši Arcont Radgone so sezono 2023/24 zaključili s tesno zmago nad ekipo Alples Železniki. Tekmo v radgonski športni dvorani so bolje pričeli domačini in povedli za dva zadetka (5:3), a so gostje z delnim rezultatom 1:6 prevzeli pobudo in sami povedli za tri (6:9). Gorenjci so nato prednost držali do 47. minute, ko so Radgončani izenačili (19:19) ter nato dvakrat tudi povedli za zadetek. Igralci Alplesa se niso predali ter si v 57. minuti ponovno priigrali prednost dveh zadetkov (23:25), na koncu pa vendarle ostali praznih rok. Domačini so odlično odigrali končnico ter s tremi zaporednimi zadetki dosegli minimalno zmago (26:25).

Arcont Radgona - Alples Železniki 26:25 (11:14)
Športna dvorana v Gornji Radgoni, 50 gledalcev, sodnika: Igor Ivančič in Dejan Ivančič.

Arcont Radgona: Nino Perša (7 obramb), Prosenjak (6 obramb); F. Šijanec F, Breznik 2, Čuš, Niko Perša 11 (1), Plohl 1, B. Šijanec 8, Podlunšek, G. Šijanec, Hedl 1, Šerbinek 1, Kocan 2, Paldauf, Gorjup. Trener: Blaž Bratkovič.

Alples Železniki: Tomac Teržan (8 obramb); Pokorn 9 (6), Fojkar 3, Kavčič 4, Rakovec 4, Šibanc 3, Štravs 2, Zalesnik Debeljak. Trener: Marko Berce

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 2 (1), Alples Železniki 6 (6); Izključitve: Arcont Radgona 10 minut, Alples Železniki 10 minut.

Arcont Radgona je ob koncu sezone 2023/24 zasedla 6. mesto na lestvici II. DRL, v I. B DRL pa je napredovala ptujska Drava