Ormožani v boj za prvaka lige

Carrera Optyl Ormož - Bukovci 4:1 (2:1)

Nina Blagovič, torek, 5. maj 2015 ob 13:23
Carrera Optyl Ormož

V zadnjem krogu slovenske Super lige MNZ Ptuj, so si ormoški nogometaši Carrera Optyl Ormož z zmago 4:1 nad ekipo iz Bukovcev izborili možnost za naslov prvaka. Zaradi majhnih razlik v točkah med prvimi tremi ekipami, imajo Ormožani realne možnosti, da osvojijo naslov prvaka lige. Za prvouvrščenim Vidmom zaostajajo za 3 točke.

Domači so v tem zadnjem krogu igrali brez treh ključnih igralcev, saj zaradi kartonov (Ž. Rajh in A. Leben) in poškodb (S. Štiberc) niso igrali. Obe ekipi sta na začetku igrali kar z nekaj napakami. Že takoj v 6. minuti so si gostje priigrali 11-metrovko, ki pa so jo izvedli neuspešno. V nadaljevanju so na igrišču začeli prevladovati domači in v 24. minuti zadeli za vodstvo 1:0. Zadel je Luka Tomašić. Deset minut kasneje so jim vodstvo za 2:0 priigrali gostje z avtogolom Vida Murka. Do zmanjšanja razlike je prišlo minuto kasneje, zaradi nezbranosti domačih v obrambi, z golom Damjana Habruna.

V celotnem drugem polčas so bili domačini boljši. Gotje so postali nezbrani, delali napake in puščali Ormožanom veliko priložnosti, ki so jih znali tudi v 65. in 70. minuti izkoristiti. Oba zadetka je dosegel povratnik po poškodbi Klemen Zlatnik, ki je tako postavil končni rezultat 4:1.

110; Tomašić 24., Murko 34. (ag), Zlatnik 65., 70.; Habrun 35.