Mineva 20 let od najpomembnejšega »prleškega« gola

Legendarni Jagoda je pri zadetku hotel podati, kot je tudi sam priznal, a je žoga pristala v golu.

Prlekija-on.net, sreda, 10. november 2021 ob 15:45

Gola Osterca proti Romuniji

Danes mineva 20 let od legendarnega gola slovenske reprezenatnce, ki ga je Prlek Milan Osterc dosegel proti Romuniji 10. novembra 2001. Njegov gol je takrat pripomogel k temu, da se je Slovenija uvrstila na svetovno prvenstvo. Osterc je pri zadetku hotel podati, kot je tudi sam priznal, a je žoga pristala v golu.

Na takratni tekmi na stadionu za Bežigradom so v 26. minuti povedli Romuni, še pred odmorom pa je z glavo izenačil Mile Ačimovič. V 68. minuti je odločilni zadetek v slogu Marca van Bastna dosegel Osterc. Slovencem je nato v Bukarešti čez štiri dni uspelo izvleči neodločen izid (1:1), s tem pa so se prvič v zgodovini uvrstili na svetovno prvenstvo, ki je bilo v Južni Koreji in na Japonskem.

Danes 46-letni Jagoda, kot je njegov vzdevek, je nazadnje igral za Koper, svojo nogometno kariero pa je končal leta 2012. Športno pot je kot mladinec začel v domačem Veržeju, nato je od leta 1994 igral v Beltincih, ki so takrat uspešno nastopali v prvi slovenski nogometni ligi. Na 50 tekmah je prispeval 16 zadetkov. Med letoma 1996 in 1998 je igral za Gorico, nato se je preizkusil tudi v Španiji pri Herculesu. V sezoni 1999/00 je z ljubljansko Olimpijo osvojil slovenski pokal.

Izkazal se je tudi v dresu Hapoela iz Tel Aviva, v Pokalu Uefa je v sezoni 2001/02 dosegel 7 zadetkov. Zaigral je tudi v francoski ligi za Le Havre, v turški ligi za Bursaspor in Malatyaspor, na Cipru za Larnaco, v Avstriji pa za Linz. Med letoma 2007 in 2010 je igral za Gorico, v zadnjih dveh letih nogometne kariere pa za Koper.

Za slovensko reprezentanco je zaigral 44-krat med letoma 1997 in 2002 ter dosegel 8 zadetkov. Najpomembnejši je zagotovo bil ta proti Romunom, ki ga lahko po 20. letih podoživite v priloženih videih.