Kristjan Klemenčič tretji na državnem prvenstvu

Sedem tekmovalcev Shotokan karate do-kluba Gornja Radgona pa je na Pokalu Nestla Žganka osvojilo enajst medalj

Prlekija-on.net, ponedeljek, 25. februar 2019 ob 12:31
Kristjan Klemenčič v Črnomlju

Zadnji vikend v letošnjem septembru je v dvorani OŠ Mirana Jarca v Črnomlju potekalo letošnje državno karate prvenstvo v katah in športnih borbah za člane, ki ga je pripravil Karate kluba Novo mesto. Na tekmovanju, kjer so sodelovali tekmovalci iz 24 klubov, je iz Shotokan karate - do klub Gornja Radgona uspešno nastopil Kristjan Klemenčič, in sicer je v kategoriji kate člani osvojil odlično 3. mesto.

Tako je že s prvim nastopom v članski konkurenci uspel premagati nekatere udeležence letošnjega evropskega prvenstva na Danskem. S tem uspehom, si je prvič priboril tudi kategorizacijo državnega razreda po merilih Olimpijskega komiteja Slovenije.

Radgončani uspešni v Velenju

Rdeča dvorana v Velenju pa je minulo nedeljo gostila mednarodni karate turnir "Pokal Nestla Žganka", ki se ga je udeležilo preko 300 tekmovalcev iz 50 klubov Slovenije, Hrvaške, Italije in Avstrije. Na tekmovanju je nastopilo tudi sedem tekmovalcev Shotokan karate do-kluba Gornja Radgona (Nejc Šajnovič, Jaka Reihs, Bine Petek, Nika Mulec, Blaž Klobasa, Kristjan Klemenčič in Mišel Čuček), ki so skupno osvojili 11 (5 zlatih, 2 srebrni in 4 bronaste) medalj.

Rezultati radgonskih tekmovalcev, kate posamezno malčki 8 - 9 let (8-6 kyu): Nejc Šajnovič - 3. mesto; Kate posamezno dečki 10 - 11 let (8-4 kyu): Jaka Reihs - 1. mesto, Bine Petek - 2. mesto; Kate posamezno dečki 10 - 11 let (odprto): Jaka Reihs - 2. mesto; Kate posamezno deklice 10 - 11 let (8-4 kyu); Nika Mulec - 3. mesto; Kate posamezno kadeti (14 - 15 let): Blaž Klobasa - 1. mesto;

Kate posamezno mladinci (16 - 17 let): Blaž Klobasa - 1. mesto, Mišel Čuček - 3. mesto; Kate posamezno člani (16 let +): Kristjan Klemenčič - 3. mesto; Kate ekipno malčki: Gornja Radgona (Bine Petek, Jaka Reihs, Nejc Šajnovič) - 1. mesto: Kate ekipno kadeti: Gornja Radgona (Kristjan Klemenčič, Blaž Klobasa, Mišel Čuček) - 1. mesto.

Ob čestitkah svojim tekmovalcem, je predsednik radgonskega kluba Anton Rožman povedal, da so Radgončani s sedmimi tekmovalci skupno osvojili 11 medalj ter po številu in barvi prejetih odličij osvojili pokal kot 3. najuspešnejši klub na turnirju!