Zvončica sobota, 30. september 2006 ob 23:55

...kakšega raka sen nejša viseti na...

Dejan sreda, 4. oktober 2006 ob 23:24

...drevi, poleg...

Zvončica petek, 6. oktober 2006 ob 20:38

...jega pa poslovilno pismo v keren je pisalo ka se je že vsega tega navolja.

Dejan petek, 13. oktober 2006 ob 16:00

In tak se je še ena naša zgodbica kunčala:

...Pred ceraj......smo šli na mlako ribit......pa smo črve duma pozobili......te pa smo sosidovo koruzo zeli......pa smo na mesto ribo, raka zgrabili...... in to plastičnega......da je Pušejokof Franc smeti notri fsipova......te pa sen ga nesa k živinozdravniki......ka bi ga malo pregledna......pa rece: ni mu vec pomoci......in ga vrže v Ščovnico......rak pa ves veseli kravla zaplava......in to proti čistilni napravi......pa se spoti......ka je zadosti čisti......pa ga gre naze v Lotmerk.....te pa gor pdride......ka nima......prepustnice za v Lotmerk......pa odplava celi zmantrani k......zdravstvenemi domi......po eno kujsko enekcijo.....te pa je na intervencijski eno vüro zvonija......pa mu te le gor ofnajo......pa mu povejo ka je gnes zapreto......in ka nej gre rojši na opčino.....pogledne če delajo.....ali so morti na slüžbeni poti......al ovači nič ne delajo...... te pa le pride na opcino.....pred veke lesene dveri......pa neje segna do klüke......te pa si postovi šamrli......pa je še izda premali......te pa pride......ena gospo na visokih petah......pa ga pita......"ja ka pa te ti tü delaš?"...ja globaje iscem.....ona pa si züje levi šolen......pa ga začne z jin mlotiti.....un pa ji te......züje še desnega......pa jo kontra mloti......ona pa reče......Či sen že bosa, te sen še .....itak bole.....divja......pa bole privlačna......polek toga pa......so me šolji itak žülili......tüdi lejbek......zato nejbojse ka......ga vržen fkrej......te pa je zacelo smrdeti.....od raka......zato je......gospo pobrola svoj lejbek......pa ga vrgla v jošje......te pa še ona skočila za jin......te pa župan priflankera mimo......pa čüje ka v grmi neke šumoče.....pa se pomalen pa fčistar potihen......odplozi v občino, da ga je stroh grotalo......ka je grota fčistar zeleni.....natancno krvavo zeleni.....z žutimi pikami......pa z napetimi očmi......pa mišicami......takšega ga zagledne čistilka......pa reče......pozofte doktora......te pa še pride policej mimo......pa reče......Pomalen! O ten pa de oblost odločila!......župan pa celi prestrošen......išče po žepih iskaznico......pa išče, pa išče,......pa pozobi kej je iska......pa pita policeja......, ki pa še meje zno......zato je......čistilka prevzela komando pa je ......rekla:"Zej pa tak!"......či me nete bogali.....pa delali tak kak jaz rečen, te......meklo na ......policej pa......se prestroši pa vujde......in se zaklene v šakret......čistilka pa za jin......pa se dere:"Vün ka sen ga zaj glih spucala" pa ga za vüha.....policej pa v joč......pa na opčino......k župani......ki je te glih skoz okno našpehova grmovje......pa župan pita..."Če ti tüdi vidiš..."...policej pa......"ne, jaz samo čüjen"......za glejaje je zaduženi kolega......te pa še jega pozovi......pa še enega, ka de zapisnik napisa......pa policej reče, ka jih nega teko......da ji je polovica na šolaji......te pa bor ovidvo pozovi......te pa zagledneta......čistilko, kak se pojovi na vrotih......pa ji župan reče......moš teko cejta......ka bi mi šolje zglancala, da gren......k Prleki na kislo žüpo......da mi žena neče nič skühati......ali pa je denok ne zno......da vedno samo kühana jejca jen......pa proženi kramper fcoj......pa zaj je najč duma nega.....pa bojše tak, da......da itaki samo sitnori......pa peneze fkrej jimle......jaz pa moren......tak delati, kak ona reče......pa v štali oprovlati......pa posodo mujvati......una pa lepo sedi......pa si nohte lakira.....pa na vüha vleče......tisto ke ne treba......te pa vedno več ve kak jaz......zato pa moren......fsakši den cejtnge prebrati......pa še to nemren......praf, da mi samo naslovnico pisti......ostalo pa podküri......v krüšno peč......ka te kvosenco speče......samo jaz nič ne dobin......da pa......provi, ka sen predebeli......pa ka moren shüjšati......pa sen že zaj tak oslokjeni ka......ruži za menoj, dere gren po Ormoški......še posebe pa zej ki je cela sprekopana......te pa mo čistilka zadosti poslüšaja, pa odide...OVI DRUGI PA MO VEKE OČI PA NEMRE VERVATI......pa pride čistilka na glovni ploc......ta pa nejde......jürja......ki se ji smeji......pa v oštarijo k Prleki odleti......tan pa sreča......rafinkerara......pa se zadere......koloč kruha, štikl špeha pa liter vina......pa takoj......če ne bon zbesnija......pa vas naklestija......kak zofce......te pa kelnarca cela trepetlava prleti......pa reče......vino pa nan je fčera sfalilo......pa reče čistačica......kej ti češ, ka ti z metlo sod zmerin......v višino, v dolžino pa v globino......kelnarca pa v joč......te pa ji reče......ne cmeri se pa leti po liter!......pa magari k župniki......pa misliš kan dobila tan......še kej drügega polek litra vina......??? ......možno tüdi......te pa pride una do župnika......pa se pokriža......pa poklekne......župnik pa polek je......pa jo pita.......ke bi rada......kakšega raka sen nejša viseti na......drevi, poleg......jega pa poslovilno pismo v keren je pisalo ka se je že vsega tega navolja.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.