andreja_ojstersek nedelja, 13. april 2008 ob 15:59

Ta petek smo bili s šolo na geografski ekskurziji po Prekmurju in smo dobili delovni list za izpolnit. In ne najdem odgovorov na naslednja vprašanja:
1. Kako domačini imenujejo Ljutomer?
2. Kaj je simbol Ptujskega polja, Slvoenskih goric in Pomurja?

Hvala za odgovore in lep pozdrav iz Velenja

AndrejaNa zadnje urejal: MHA, dne: 13.04.2008 ob 20:19

MHA nedelja, 13. april 2008 ob 16:13

Pozdravlena

Lotmerk ne spada pod Prekmurje, či boš pisala kej o Lotmerki, te napiši ka Lotmerk spoda pod Prlekijo!

Malo si pogledni tüdi na levi stroni spletne strani zavihek Predstavitev (o Prlekiji, zgodovina Prlekije)

Drgačik pa jas kakši veki zgodovinar nesen. NeeeNa zadnje urejal: MHA, dne: 13.04.2008 ob 20:21

Dejan nedelja, 13. april 2008 ob 18:45

Bon tak napisa ka do fsi razmili.

Najprej tistim, ki so vas na geografski ekskurziji vodili po 'Prekmurju' povej, da Lotmerk (Ljutomer) ne spada pod Prekmurje in da si naj sami malo bolj pogledajo zemljevid, ker očitno ne vedo kaj spada pod Štajersko, Primorsko, Gorenjsko, itd... Da vas ne bodo naslednjič peljali na geografsko ekskurzijo po Notranjski in bodo spraševali, kako domačini pravijo Tolminu Hihihi
Dalje pa tudi na ven kaj ima Ptujsko polje in Slovenske gorice veze s Prekmurjem? Mislec
Torej naj najprej sami učitelji oz. voditelji malo premislijo in potem dajejo delovne liste za reševanje učencem Nasmeh
Ko bodo pa imeli kakšno vprašanje o Prlekiji pa naj kar vprašajo Gor

Pepek z brega nedelja, 13. april 2008 ob 20:17

V bistvi ti je Dejan napisa skoro fse.

Kej pa se simbolof tiče pa ti nej poven tak.

- simbol Prlekije je KLOPOTEC
- simbol Ptujskega polja ja KURENT (v nekih vaseh mu rečejo tüdi KORANT)
- simbol Prekmurja pa je ŠTORKLA (ŠTRK)

Kej pa se tiče Ljutomera, pa mu Prleki od negda rečemo LOTMERK in je tüdi od negda prestolnica Prlekije.

Či pa češ več znati od Prlekije, pa malo prekopli toto našo stron, ali pa enostavno pridi med nos, pa boš marsikej zanimivega zvedla.
Resen pa me zanimle f kero šolo te hodiš, ka so profesori takši stručjaki za geografijo. Či te je ne sron, te nan napiši, ka bomo jih podvüčili.

MILAN nedelja, 13. april 2008 ob 20:57

Jajks
TAK ZEJ PA SMO FKÜPER
DOBILA SI SKOROB FSE ODGOVORE
zglosili so se ti glovni akteri v Prlekiji
tan še si pogledni KÜNŠTNE PRLEKE te pa lehko trečeš vičitelon čao.

prlek1825 nedelja, 13. april 2008 ob 23:24

jaz provim tak, iz osnovne šole sem meto lotmerk pod prekmurje! in to iz enega samega razloga ki se glasi registracije na avtih ms! čista prekmurska registracija! nato pa smo se v osmen razredi vičili o pokrajinah al narečjih zej se točno ne spotim, pa so nam rekli tak lotmerk je center prlekije, ormož pa obrobje!te pa je meni dalo malo misliti kak zej lotmerk center? te pa sem čez kašno leto le ogotovjo ke je lotmerk center prlekije! kda pa sem to ogotovjo pa sem reko tak: lotmerk je center prlekije, ormož pa duša! hehe!Hehe

Zvončica ponedeljek, 14. april 2008 ob 00:03

Gda pa sen jaz v OŠ hodila smo ne nejč nič dosta o Lotmerki gučali....ne tak pa ne onakMaturant smo pa zato mogli znati vse o vseh partizanskih akcijah po celi YU....za znoretiHjooj Zato še gnesden niman rada zgodovine od 1900 dale...ena sam nočna mora jeJočeeem

MILAN ponedeljek, 14. april 2008 ob 08:14

Hjooj ven pa je fsaši keri se je malo skriva meja svojo zgodovino
zato pa si se te teko vičila- no fsi smo se mogli.

prlek1825 ponedeljek, 14. april 2008 ob 23:14

jaz provim tak toto zgodovino se vičiti v osnovni šoli je brezveze, ke so še deca premlodi ke bi jih zgodovina zanimala pa jim je brezveze pa potli itak več ne vejo ke so se vičili! kda pa si že malo starejši ke prideš v sredjo šolo pa te pomalen začne zanimati kej z zgodovine te pa si tam ke se več nemaš ki nafčiti!

Dejan petek, 18. april 2008 ob 02:12

prlek1825 je napisal/a:
jaz provim tak, iz osnovne šole sem meto lotmerk pod prekmurje! in to iz enega samega razloga ki se glasi registracije na avtih ms! čista prekmurska registracija! nato pa smo se v osmen razredi vičili o pokrajinah al narečjih zej se točno ne spotim, pa so nam rekli tak lotmerk je center prlekije, ormož pa obrobje!te pa je meni dalo malo misliti kak zej lotmerk center? te pa sem čez kašno leto le ogotovjo ke je lotmerk center prlekije! kda pa sem to ogotovjo pa sem reko tak: lotmerk je center prlekije, ormož pa duša! hehe!Hehe

Či pa tota prleška düša neje štela z nami v prleško pokrajino Ne ne ne Pa ne dugo nazej je ptujski župan izjavja, ka je Ptuj center Prlekije Hahaha Pri totih politik gnesden več nišče ne ve, ke je praf pa ke ne.

MILAN petek, 18. april 2008 ob 09:04

Ploskač
tak kak keremi paše tak se sprovla v PRLEKIJO

marusa nedelja, 19. april 2009 ob 11:19

živjo.mene pa zanima še simbol slovenskih goric.Haha
aja,pa v katreih 4krajih so dvojezični napisi?hvala. maru

Jernej nedelja, 19. april 2009 ob 14:34

eden del v Prekmurju je dvojezični!

Naprej http://www.lendava.si/

Ideja info http://sl.wikipedia.org/wiki/Dvojezi%C4%8Dnost
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za simbol slovenski goric pa bi jaz rekel ka so vinska trta in klopotec!

prlek1825 nedelja, 19. april 2009 ob 14:57

zanimivo vprašanje, samo keko jaz vem de v prlekiji težko nejti dvojezične toble!

edino če de gori napisano v slovenščini spodi pa v prlešči!

to lehko ponucamo iz tiste prvoaprilske teme ljutomer se bo preimenoval v lotmerk!

pa bi lepo gori na tobli pisalo ljutomer, spodik pa lotmerk!Hehe

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.