Zvončica sobota, 8. julij 2006 ob 00:32

Ker bon pomalen mela dopust pa niman glih dosti penez za kakšega konkretnega bi rada malo šla iskat glibaje. Je keri takši ka mi ve povedati v kero stron se naj sprovin? To mislin bole okolik Lotmerka ke so ne preveke šume.

Dejan sobota, 8. julij 2006 ob 00:43

To pa je zloto pravilo gobarof: nikomi ne pove ge globaje nejdeš! Nasmeh Fsakši gobar ma svoj plac f šumi. Jaz sen gliboj že 10 let ne nabira pa nikoli nesen nekej uspešen bija, tak ka glih ne ven ge rosejo zej No ja Morti za kakše frcaje.

Pepek z brega sobota, 8. julij 2006 ob 00:56

Z glbajami je veš tak. Rosejo skoro v fsakši šumi, samo nejti jih moreš. Ti se samo lepo spravi v šumo, odperi oči, te pa lepo pomalen...
Tak se začne. Dere pa moš eno por svojih torišč (placof na kerih skoro sigdor neke nejdeš), te pa greš dale.

Lehko pa bi gdo prta jeseni organizerali "GLBAJOF PIKNIK". Mislin ka bi bilo preci interesa lidi. Sploh. či bi med sebe povobili kakšega "vüčenega glbojara", ka bi liden kej od glboj pa frcaj poveda. Tak to v Radgovi že leta pa leta delajo, pa je čiduže več lidi polek.
Fsakši neke glboj nabere, te pa se sküga glbajovica, pa malo vinčeka fcoj, pa je veselica tü.

MHA sobota, 8. julij 2006 ob 01:02

Hehe kak ste te ze na glboje prisli Haha
Kaksa glbajovica pa bi dobra bila, ka sen tak ali tak ze celi teden na dieti No ja

Pepek z brega sobota, 8. julij 2006 ob 01:33

Takšo dijeto še bi jas drža - fsakši den en fasl piva!

Zvončica nedelja, 9. julij 2006 ob 02:33

Dobre nasvete mi dovlete....te pa mi še prosin povejte kak je te kaj s totimi klopi po šumah? Če še jih je stalno teko kak listja pa trove ali pa to samo gobori gučijo ka nebi kakši novinci začeli po šumi hoditi pa jin glibaje pred noson pobirati?Pisk

Pepek z brega ponedeljek, 10. julij 2006 ob 02:03

Pa ja neš venda neš rekla, ka se enih takših malih bocof bojiš!

Znon pa ti dober recept, kak jih naženeš od sebe.
- Lepo si zrihtej eno dvejstilitersko konto nafte.
- V toti nafti si te tri večere vmuj noge (pri ten moreš meti obüte vunene zokle, ka te nede zazeblo v prste)
- Tak vmujta greš zroven f postelo (soma, da je ne lepo či kumi smrdiš, dere si f posteli)
- Po tridnevnen vmujvaji, si noge štrto večer namožeš z dve leti starin zoblon (priporočan ti, ka nejdeš takšega, ki je že malo zejdižen)
- Tak obdelana te lehko greš na peti den ob pol petih zaron v šumo po glbaje. Samo si moreš obüti še ribiške črevle, pa ti nedo klopi nič naredili.

Pepek z brega ponedeljek, 10. julij 2006 ob 02:05

Se moren fčasik opravičiti!
Totin malin bocon, ki se jih fsi tak bojimo, se po Prleško ne reče klop, pač pa KLEŠČ

Dobro se ga do pregnati tüdi z žganicoj. Samo moreš meti pasko, ka bor na pol vüre ednok gutneš.

Zvončica ponedeljek, 10. julij 2006 ob 19:56

Ježuš Marija kakš nasvet z nafto si mi priporočjaHaa Ovi drugi mi bole paše čeglih bon si te poleg zunanjega pa notranjega mozaja mogla nos s klupico doj zašpičiti. Zaj ste že takše dobre napisali ka so se še gobe odločile ka nedo rasle. Samo lisičke pre so. Bon preverila....še dvo dni do dopustaKul

MHA sreda, 12. julij 2006 ob 13:34

Te se ti gnes dopust nacne... uzivaj

Zvončica sreda, 12. julij 2006 ob 22:37

Hvala enakoKul Po gobe še nesen šla ka sen rejši spola pa sejala o jih....

Pepek z brega četrtek, 13. julij 2006 ob 13:47

Nej ti poven, ka se dojo nejti glbaje, po kerih se ti še lepše stvari sejajo. Samo nesmiš jih preveč pojesti, da se ti drgačik lehko za zadjo seja.

Zvončica četrtek, 13. julij 2006 ob 21:48

JAZ STRAŠNO LEPO SEJAN TUDI BREZ NORIH GOB...ZARON PA JIH ZARESNO GREN ISKAT...MLJAC..

Pepek z brega četrtek, 13. julij 2006 ob 23:37

Ne pozobi si korpe s soboj vzeti, ali pa koša!

Zvončica sobota, 15. julij 2006 ob 00:58

V šumi sen najšla por lisičk,nekaj mučnic,ogromno komorof je mene najšlo-družbo pa sta če jin delala dva klopa..juhuhu...pa bon če vseeno šla samo malo več Offa bon na sebe našprickala.Vseeno je fajn v šumi.Ptičeki tak lepo pojejo (gda odmisliš tisti bzzzzzz.......

Pepek z brega sobota, 15. julij 2006 ob 05:13

Nejč ne tak slabo za prvokrot....

Zvončica sobota, 15. julij 2006 ob 21:53

Pepek či se ti tüdi(si opazja novost v pisaji) po gobe sprovlaš ka tak zaron pišeš? Ali pa si se ge tak lepo meja do zaj?Pisk

Pepek z brega sobota, 15. julij 2006 ob 23:51

Na fse zarane sen oprovla družbeno koristno delo in to od sedmih večer, pa do sedmih zaron.

Zvončica ponedeljek, 17. julij 2006 ob 21:17

Zaj pa si mi tak odgovorja ka si lehko marsikaj mislimo.....

Pepek z brega ponedeljek, 17. julij 2006 ob 21:42

Resen sen se malo čüdno izrazja. Koristno za našo drüžbo bi bilo lehko marsikej. Tüdi takše riči so lehko koristne, polek kerih je človeki tüdi lepo.
Ka si resen nede keri glave belja, kej sen celo noč začija, van nej poven, ka sen bija v slüžbi. (Mon fse črno na belen!)



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.