optix ponedeljek, 13. december 2010 ob 18:44

Dejan je napisal/a:
V Vestniki pa je Pomurec Nasmeh

Kdo je pomurski golgeter, ki je razbil Barcelono?


Poglej si ta dva linka, mojega in tvojega pa potem povej kaj je intervju in kaj je clanek.
Avtor clanka na Pomurje.si (vestnik) pise o necem kar zgleda ne pozna, velika razlika je med intervjujem in clankom (katerega napises na osnovi nekih prebranih virov katere si nasel na google iskalniku).


Dejan ponedeljek, 13. december 2010 ob 18:49

»V srcu sem Slovenec,« je jasen Toni Kurbos, ki se lahko pohvali, da ga je v Monacu treniral zdajšnji Arsenalov trener Arsene Venger

Več v novem Vestniku, kjer Toni Kurbos razlaga, da je v Monacu leta 1989 zaslužil okoli 600 tisoč evrov na sezono.

Očitno so v Vestniki te tüdi naredli intervju z jin, či so ga obiskali v Morovcih.

Sicer pa sploh to zej tü nima veze. Jaz sem samo napisa, ka majo ga v Vestniki za Pomurca, te pa či je to članek, intervju ali diploma iz kvantne fizike.

optix ponedeljek, 13. december 2010 ob 18:57

Sicer pa to ni prvic, da v vestniku nekoga ki je mogoce po rojstvu iz prlekije deklarirajo za pomurca da je potem njim prekmurcem blizje Hihihi

Dejan ponedeljek, 13. december 2010 ob 19:01

Sej je to ne samo v Vestniki tak. To je v vseh totih pomurskih portalih tak. Bodi pozoren, ko je guča o Prekmarci, piše "Prekmurec, toti pa toti, ...", ko pa je guča o Prleki pa piše "Pomurec, toti pa toti, ..." Hihihi Zej al nej bojo vsi Pomurci al pa Prekmurci in Prleki al pa Štajerci Haha

MILAN ponedeljek, 13. december 2010 ob 20:20

Vuuhuu kej mešate PRLEKE PA PREKMURCE
PRLEK JE ZAKON Prekmurci pa se ne slabi Vuuhuu

Legionar ponedeljek, 13. december 2010 ob 21:00

No, jaz bi reka, ka smo oboji, Prleki pa Prekmarci tüdi Pomurci, ker živimo v neposredni bližini Mure oz. v Pomurji. Pa ne bi se zej opet pregovorja, ali Pomurje obstoja ali ne, ali smo eno ali ovo, ker je zej to ne pomembno. Šteja sen pač reči, ka je to tüdi eden izmed lidi ki izhaja z našega kunca oz. jegovi starši. Za kej pa se un mo, pa je že drüga stvor.

Dejan ponedeljek, 13. december 2010 ob 21:30

Sej sen jas temi ne oporeka. Šteja sen samo povedati, ka Prekmurce imenüvlejo Prekmurci, Prleke pa Pomurci. Nej imenüvlejo oboje Pomurci al pa Prekmurce pač Prekmurci, Prleke pa Prleki. Samo teko o ten. Glede Pomurja pa smo itak že za eno bükvo tü na forumi napisali. Pomurje kak regija se mi zdi ok, ka pa je nešče Pomurec pa se mi pač zdi glupo.

kosti28 ponedeljek, 13. december 2010 ob 22:01



Morti malokdo ve, ka iz Prlekija izvira tüdi nekda zlo znoni nogometaš, od kerega več piše v linki, kerega sen prlepja!


Ker ste se glih tak razpisali o nogometoši Kürbosi, še jaz neke napišen. Intevjuja nesen šteja nibenega, to kaj pišen, mi je znono od pret. Keko ven, je Toni bija v Prlekiji zlo malo, pa tüdi v Sloveniji, mislim pa, ka je rojeni v Maribori, starša pa sta
resen Prleka. Večino mladosti je preživja s starši v Nemčiji, v Berkovce je hoda na
počitnce. Berkovski dečki so po jegovoj zaslugi stalno nosili kvalitetne drese najbojših nemških klubov, kerih smo jim bili vsi zlo fošni. Baje je kesne nekej cejta
niti ne smeja priti v te še Jugoslovijo, baje ka je ne šteja vojske slüžiti. Bija pa je v svojen cejti resen zlo dober, samo bole krotek cejt.

Progress torek, 14. december 2010 ob 09:27

Točno tak kak si zapisa. Sam sem neke časa živeja v Berkovceh, pa sem meja vse to priložnost spremljate.

Progress torek, 14. december 2010 ob 09:33

NEKAJ ZNANIH PRLEKOV:

Ante Trstenjak, slikar
Jan Baukart, učitelj, borec NOB
Vladimir Potočnik, slikar
Fran Miklošič, jezikoslovec, publicist
Ciril Jureš, borec NOB
Cvetko Golar, učitelj, pisatelj
Gregor Jakhel, znani veterinar
Janko Belec, čebelar, strokovni pisec

Franc Marjanovič, umetno kovaštvo
Milan Kajč, mladinski pripovednik
Jože Lebar – Juš, prvi predsednik NK Ljutomer
Ludvik Bratuša, prvi predsednik društva JJ Puch, oldteimerjev, župan, dr. veterine
Manko Golar, mladinski pesnik in pripovednik

Miro Steržaj, najboljši kegljač
Jožef Špindler, poslanec v DZ in župan

Legionar torek, 14. december 2010 ob 16:32

Dejan je napisal/a:
Sej sen jas temi ne oporeka. Šteja sen samo povedati, ka Prekmurce imenüvlejo Prekmurci, Prleke pa Pomurci. Nej imenüvlejo oboje Pomurci al pa Prekmurce pač Prekmurci, Prleke pa Prleki. Samo teko o ten. Glede Pomurja pa smo itak že za eno bükvo tü na forumi napisali. Pomurje kak regija se mi zdi ok, ka pa je nešče Pomurec pa se mi pač zdi glupo.

Meni je glede toča čist vseeno, z enimi petorazrednimi cejtngami pa jihovimi novinari se pač nen obremenjüva. Pomežik

Dejan torek, 14. december 2010 ob 20:52

Sej to sen ne misla za toti cejtng. To sen nasploh misla, ka je v dosti primerih tak na drügih portalih. Pa nima veze to zej tü... Pač so Pomurci.

Legionar torek, 14. december 2010 ob 21:26

Tak ti to pač je.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.