Dejan sreda, 18. februar 2009 ob 10:56

Ste čüli gda kej glede tega, ka bi se pre nej Ljutomer preimenüva v Lotmerk? Nasmeh Baje je tüdi nekši Prekmarec, ki vedno nekej drega glede tega, Prleki pa bi mogli kakšo pobudo dati, ka bi se to uresničilo. Sicer ne ven, keko je to možno, ka bi se to resen zgodilo, je pa zanimivo Nasmeh
Pa na facebooki je tüdi skupina -> Ljutomer v LOTMERK - Preimenujmo Ljutomer v Lotmerk!

Ka pa si vi mislite o ten? Meni se sicer malo noro vidi, ka bi se to preimenüvalo, za nos domačine je itak vedno Lotmerk, tan dale od Trojan pa itak več ne vejo ne za Lotmerk pa ne za Ljutomer Jajks

Nela sreda, 18. februar 2009 ob 11:08

Jaz se za to nesem nic cula, meni je Lotmerk vedno bijo Lotmerk neglede kej nan na tobli pise, pa tudi ce me kdo pito s kod sem sem vedno rekla Lotmerk. Jaaa Taka je meni tota sprememba nepomembna, pa tudi nepotrebna. Nasmeh

tota sreda, 18. februar 2009 ob 12:31

Jas predlagan, ka naredimo dvojezične toble: slovensko-prleškeHihihi

Drgačik pa za to zej prvič čüjen...

Dejan sreda, 18. februar 2009 ob 12:43

O ten sen jas prvič čüja novembra 2007. Zej pa sen se opet spotja, gda sen na facebooki vida toto skupino. Samo ne ven, či se to kej konkrtnega na ten dela ali je to pač samo tak za foro. Venda bol za foro, kak ke drügo.

tota sreda, 18. februar 2009 ob 12:46

Jas tüdi mislin, ka je fora... Či bi blo kej resnega, te bi se venda malo bol naglos kej gučalo.

Legionar sreda, 18. februar 2009 ob 17:02

Meni je to malo tak-tak; či se ne motin, je Lotmerk izpeljanka iz Luttenberg. Se provi iz nemškega imena za naše mesto. Takak recimo še stori lidje Maribori rečejo Marprok, pa zavolo toga nedo Maribora venda preimenovali.Nasmeh Po moje je Ljutomer čist fejn ime, domačini mo pač rečemo Lotmerk, pa tüdi či bi ga preimenüvali, bi lehko prišlo do zmešnjave, ker obstaja tüdi Litmerk, pa bi lehko marsišto zameja.Haha

Se provi, sen za slovenski Ljutomer, bolj kak za nemško izpeljanko Luttenberg-a!To ja

Na zadnje urejal: Legionar, dne: sreda, 18. februar 2009 ob 17:03

Makaveli sreda, 18. februar 2009 ob 17:19

eh to je brezveze neko preimenovanje...ke si toti facebook folk vse ne zmisli....hehehe Neee

naj bo Ljutomer dale...po domoče pa Lotmerk pa amen

Lotmerk je beseda za folk ki je duma z lotmerka al pa okolice. ne pa ka de cela slovenija mutila Lotmerk....to je našoKul

tota sreda, 18. februar 2009 ob 17:45

Ja, marsikeri nejč nebi zna praf izgovoriti Lotmerk, bi fsega boga čüdnega sküp spravili.No ja

Dejan sreda, 18. februar 2009 ob 17:52

Sej tota ideja neje zrosla na facebookoven zelniki. To se je že en cejt omenjalo.

Ljutomer pa je priša iz Luttenberg, po domočo pa je pač Lotmerk. Lehko bi bija Ljutenberg Hihihi Sicer ne ven zake mamo slovenci v večini imen krajov toti Lj notri. To je venda zato, ka ne bi pozobili, ka smo negda v Jugoslaviji bili.

tota sreda, 18. februar 2009 ob 17:57

Dejan je napisal/a:
Sej tota ideja neje zrosla na facebookoven zelniki. To se je že en cejt omenjalo.

Ljutomer pa je priša iz Luttenberg, po domočo pa je pač Lotmerk. Lehko bi bija Ljutenberg Hihihi Sicer ne ven zake mamo slovenci v večini imen krajov toti Lj notri. To je venda zato, ka ne bi pozobili, ka smo negda v Jugoslaviji bili.


Ja, f švasanih črkah (cirilica) je LJ ena črka Jaaa Keko se jas spotin, nan f Titovi Jugoslaviji neje glih slabo šlo. Bor malo več domovinske pripadnosti, patriotizma je blo. Pa pionirčki smo grotali, pa respekt smo meli pred učiteli pa policeji. Zej pa je fse drgačik. Me skoro malo dovle Jugo-nostalgija...Jokec

Na zadnje urejal: tota, dne: sreda, 18. februar 2009 ob 18:00

Legionar sreda, 18. februar 2009 ob 18:10

tota je napisal/a:
Me skoro malo dovle Jugo-nostalgija...Jokec

Na zadnje urejal: tota, dne: sreda, 18. februar 2009 ob 18:00
Mene fest dovle.Heee

tota sreda, 18. februar 2009 ob 18:15

Legionar je napisal/a:
tota je napisal/a:
Me skoro malo dovle Jugo-nostalgija...Jokec

Na zadnje urejal: tota, dne: sreda, 18. februar 2009 ob 18:00
Mene fest dovle.Heee


Bi mogli malo sküp priti, ka se zjočemo eden drügemi na ramiSolzec

MILAN sreda, 18. februar 2009 ob 18:17

Hjooj takših cejtof nede več nikdor
keri je meja volo je doživja fse kej si je zmisla
bilo je dela pa drugarstva kon kodi si priša.
Tisti keri so te šinfali pa glih tak zej isto delajo

tota sreda, 18. februar 2009 ob 18:40

MILAN je napisal/a:
Hjooj takših cejtof nede več nikdor
keri je meja volo je doživja fse kej si je zmisla
bilo je dela pa drugarstva kon kodi si priša.
Tisti keri so te šinfali pa glih tak zej isto delajo


Eni so pač tak, ka nigdor neso zadovolni. Malo večkrot bi mogli dober špricar spiti pa kakčo zelhano kloboso kcoj pojesti, te pa bi bloHihihi

Dejan sreda, 18. februar 2009 ob 18:50

Jah kon koli kero god stvor obrnemo, vedno na kunci pridemo do politike Hjooj Jugoslavije več gnes nega, zej mamo EU, penezi več ne grejo v Beograd ampak v Brüsel No ja
Doli po jugi pa glihtak več neje tak, kak je negda blo, učitelov pa policejov glihtak več nišče ne šmirgla. Tan še je večji texas. Osta jin je edino nacionalni ponos, toga ke Slovenci nigdor nemo meli.

Legionar sreda, 18. februar 2009 ob 18:55

Tepa ena za vse nos!To ja Priklon

LINK

tota sreda, 18. februar 2009 ob 19:05

Legionar je napisal/a:
Tepa ena za vse nos!To ja Priklon

LINK


Aplavz Pa ti si legenda! To mi je najlepša pesen iz cejtov JugeJuhuhu

MHA četrtek, 19. februar 2009 ob 09:56

Jas bi tüdi rejši vida, ka ostonemo pri Ljutomeru, po domoče pa je itaki Lotmerk To ja Me oviden profesorca pitala s kot sen pa ji rečen ka z Lotmerka, pa me pita gi je te to, te pa ji rečen ka sen z Ljutomera, pa te je znola, še rekla je ka momo pre dobre torte v Lotmerki. Hihihi

Pa strinjan se z Legionaron, ka bi nas te lidje zamejovali z Litmerkon, pa še Litmerčani bi verjetno proti bli.

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.