Dejan sreda, 22. april 2009 ob 21:09

Projekt Mestni breg

V projektu Mestni breg smo na atraktivni lokaciji ob samem robu mestnega jedra, ki se prav na tem mestu začne vzpenjati na elitno naselje Juršovka, postavili tri enodružinske nizkoenergetske hiše višjega cenovnega razreda. Svet je toliko dvignjen, da je pogled iz celotnega objekta na Ljutomer čudovit. Obenem je lokacija toliko blizu mestnemu središču, da je mogoče peš doseči vse pomembne objekte in toliko odmaknjena, da vrvež mestnega središča ne vpliva več na kakovost bivanja v objektu.


Podjetje IZO Gradnje je lastnik večjega gradbenega zemljišča, ki smo ga ustrezno razparcelirali tako, da so parcele primerne velikosti za urejen dvoriščni prostor z dovozom in parkirnim mestom ter prostorom za otroško igro. Zemljišče z dostopne smeri obdaja gozd, kar daje zemljišču dodatno vrednost.


Hiše bodo postavljene na penjeno steklo, kot idealen izolacijski in hidro izolacijski material. Gradili jih bomo z zidaki Styrostone in tako dosegli u-vrednost 0,14 kw. Hiše bodo velikosti cca 160 m2 in bodo imele funkcionalne prostore v pritljičju in prvi etaži. Na veliki terasi s pogledom na mesto Ljutomer pa prostor za sprostitev in masažni bazenček.


Več o ten

To ste že čüli o ten? Jas sen gnes to se mi zdi prvič vida v Lotmerki tan nasproti nekdanjih kolonial, kak majo parkirišče, plakat o toten Mestnen bregi. Pa sen ša malo pogledna na internet pa sen nejša toto stron. Zanimivo to, tak vün vidi, kak da bi kučo iz lego kock delali Nasmeh To do nekše luksuzne hiše zgleja.



Več slik

Makaveli četrtek, 23. april 2009 ob 00:47

toti plakati prek kolonjal so že en cejt gor...in keko vidin do to RES lepe hišice...nimaš kej...lepo ka se lotmerk fejn razvija...me praf veseli ka malo cveti zodje leta...zaj ke de se letos naredlo pa če bi potegnili eno črto recimo od 1999-2009 se je kar fejn stvari naredlo...naj le gre v toto smer samo po drugi stroni pa mi je tudi bad ker nečen ka bi preveč se razbaca lotmerk...ker s ten pa do prišle tudi druge stvari ko de se folk začeja sen seliti pa bode se vse začelo mešati pa kriminal večati pa to...lotmerk bi moga biti razvit pa tak srednje velikosti pa bi blo super...nebi pa rad ka bi zraslo v sam beton....

MILAN četrtek, 23. april 2009 ob 08:01

Vuuhuu ja opet so bile nevole pr toten posli ka je ne bilo ceste do kuč
ka je občina odola bres ceste te pa dere se je začelo so kumen rešili stvor.
Lepo ka se dela pa ka je nekej novega
na to kak daleč de se razvija Lotmerk pa mi nemremo

Legionar četrtek, 23. april 2009 ob 10:23

Mija z našoj sva se zodjič pošpancirala tan mimo pa sen prvič vida to fse vküp...Pa moren povedati ka tote 'moderne' hiše nimajo nikše furme.Neee Fsej meni so se zdele zlo zlo grde, brezosebne, nekej ke sploh ne paše v eno takšo okolje. Fse nekših rovnih oblik, bolj de zglejalo kak ena bolnica, kak pa nekše nevenkasežereče hiše.Pijan

Dejan četrtek, 23. april 2009 ob 12:01

Ja na slikah se to res vidi, kak nekše veke sive kocke.

Tan nasproti kolonial pa sen jas toti plakat vida tüdi že duže nazej, samo sen sploh ne podrobno pogledna, kej predstovla.



















Makaveli četrtek, 23. april 2009 ob 13:18

hiše so oz. do res lepe...pa prostorne tudi To ja

Legionar četrtek, 23. april 2009 ob 16:08

To se tebi zdi lepo?Hehe

Zvončica četrtek, 23. april 2009 ob 23:12

Pfuj....ne bi tü stanüvala pa če bi jo zastoj dobila...ka so te to nekše golobijake narisali? Meni se vidi ka več nikšega žmaha toti arhitekti nemajo....ve pa v toto našo okolje takša skropucala resen ne pašej. Bi malo mogli prilagoditi okolji v kerega mečejo tota svoja remek dela......me kar precik spomija na določene elemente obnovlenega trga....če je to isti arhitekt meja pakle polek ali kak? Ali pa so po kopije kakše moderne gradnje iz sveta naredli.....ve se varčne kuče dojo glihtak očen bole prijetno napraviti....Nevihta

Nela četrtek, 23. april 2009 ob 23:48

Me zanima cena, da pise da do hise visjega cenovnega razreda.... Hjooj Tepa se je na Jursovki plac za tote hise? Cepa taksna guzva gori se mi vidi. Malo so res cudne oblike, samo ce bi mi zapstoj dali, bi pa se selila notri. Hihihi

Makaveli petek, 24. april 2009 ob 03:05

Legionar je napisal/a:
To se tebi zdi lepo?Hehe


ja!



je nekej čisto X in je lepo viditi neke drugega kak pa tote tipične kuče ke so...saj pa cejt ide naprej...ke zej pomeni ka bi mogle bejte biti še 2000 let iste oblike...meni so tote tipično slovenske - evropske hiše bedne...to mi je praf neke friškega...jaz bi takoj ša v toto hišo živet...itak pa bodo v živo vsaj keko si jaz mislin lepše kak pa po totih risbah....zaj tu vsi tirate kak je to uf pa af ker so oblike drugačne...jaz sen res že sit totih hiš ko so ene pa iste...nej malo nekaj friškega lufta pihne ke se gradnje tiče...itak pa se gre za novo-dobne kuče in tote bejte niso iz ilovice pa slame al pa z nekih old-school ciglov...material ide naprej pa s ten se tudi oblike spreminjajo...isto kak avti...pa rajši man toto hišo takoj kak pa ko glejan kak si eni ove starejše hiše forbajo hehe v neke adijo barve...sive pa rdeče vzorce notri pa tak dale...tisto je za skozlati...van starejšin mogoče evo so tote hiše grde...ali meni niso....vi ste navajeni vsi na hiše ke ste jih glejali čez svoje živleje ...in ko nehče naredi hišo z malo nenavadno obliko čeprav je bol varčna pa marsikej drugo od ovih hiš pa de vseeno slaba v vaših očeh samo zaradi oblike....


jaz če bi meja keš bi ša takoj v toto hišo ko bi bila zgrajena!

MILAN petek, 24. april 2009 ob 07:16

Hjooj že drži ka je oblika malo mimo našega storega okusa.
Je pa resen ka smo mi v storih hižah živili delali deco pa jih gor spravili.
Tak ka so tota naša gnezda tüdi del dece.
Takše oblike pa po funkciji so že od veka tak je našin prednikon dovolila narava
takše so preskušene v dugi zgodovini.
Poznan pa ven kej se je godilo dere so v našen okolje postavili hiže z rovnoj strehoj
teko let so meli nevole ka so na kunci naredli strehe z normalnin nagibon pa je bila nevola
rešena.
Ite si poglednite kučo na Juršofki mlodi Klemen(rovna veka stereha dere gre dež pa z metlami vodo doj plovijo.Zej dokič so materjali novi še dihta za premi düši pa ka za 15 let de teklo v hižo v fsakšen koti.
Tüdi tote hiže bodo mele probleme pa natekale.
Prinas je takšno podnebje kerega toti moderni arhitekti nemrejo obrniti pa makar so nejbol pametni.
Sen za novo pa spremembe samo spoštovati je potrebno preskušeno gradno pa tisto ke je dobro ohraniti.

MHA petek, 24. april 2009 ob 15:08

Tote bejte so meni üdi ne lepe, so takak da bi v vesolje priša.

Dejan petek, 24. april 2009 ob 15:43

Ja malo je stvor drgačna pa mogoče ne paše glih v toto okolico. Morti za por 10 let bo, dere de kakša moderna arhitektura prišla v naše kraje.
Tote strehe že tak zglejajo, kak da ma gori bazen, tak ka de dež prav priša Nasmeh

Makaveli petek, 24. april 2009 ob 19:19

MILAN je napisal/a:
Hjooj že drži ka je oblika malo mimo našega storega okusa.
Je pa resen ka smo mi v storih hižah živili delali deco pa jih gor spravili.
Tak ka so tota naša gnezda tüdi del dece.
Takše oblike pa po funkciji so že od veka tak je našin prednikon dovolila narava
takše so preskušene v dugi zgodovini.
Poznan pa ven kej se je godilo dere so v našen okolje postavili hiže z rovnoj strehoj
teko let so meli nevole ka so na kunci naredli strehe z normalnin nagibon pa je bila nevola
rešena.
Ite si poglednite kučo na Juršofki mlodi Klemen(rovna veka stereha dere gre dež pa z metlami vodo doj plovijo.Zej dokič so materjali novi še dihta za premi düši pa ka za 15 let de teklo v hižo v fsakšen koti.



ma tote hiše majo žlebe ziher samo pač tan notri streha pa je pod nagibon...to je lehko samo recimo por % nagib pa de voda odtekala isto kak nemške avtoceste ko so ene pod nagibon ka fejn odteka voda...posedijovi v ms majo tudi rovno streho pa še mi neje prava nikoli ka bi jin ke notri teklo...na totih hišaj je ziher por % nagib. nemre biti neka sodobna bejta pa ka nebi voda odtekala...te je res arhitekt kreten ce nebi všteja nagiba notri v plane

Dejan petek, 24. april 2009 ob 19:25

Nagib itaki ka je. Nemre biti streha brez nagiba. Samo je razlika, če je nagib 30% al pa 5%. Po desetih letih se to pozna. Voda je vrag Nasmeh

Pa neso samo nemške avtoceste pod nagibon, sej so naše tüdi pa vse ostale. Vači bi ob neurji lehko s čuni šli na cesto, či ga ne bi blo.

Legionar petek, 24. april 2009 ob 20:49

Makaveli je napisal/a:


ma tote hiše majo žlebe ziher samo pač tan notri streha pa je pod nagibon...to je lehko samo recimo por % nagib pa de voda odtekala isto kak nemške avtoceste ko so ene pod nagibon ka fejn odteka voda...posedijovi v ms majo tudi rovno streho pa še mi neje prava nikoli ka bi jin ke notri teklo...na totih hišaj je ziher por % nagib. nemre biti neka sodobna bejta pa ka nebi voda odtekala...te je res arhitekt kreten ce nebi všteja nagiba notri v plane


Se je ne fora v ten, ka mo nagib ali pa ne. Fora je bolj v vpetosti same zgradbe v krajino in kakšni je način gradnje pri nas, se provi panonski način gradnje hiš in s ten streh, pa je jasno. In zej prinošati nekše rovne strehe v našo Prlekijo je ne glih nejbolj posrečeno, fsej po mojen mišleji ne.Neee To je nekej podobnega, kak da bi recimo v Dalmaciji gradija takše bejte kak jih delajo recimo na avstrijsken Tirolsken.Hihihi Fsi pa vemo kakši načini gradnje so ge. Zapa si zamisli, bi ena alpska bejta pasala negi ob obali , ali pa ena kamnita bejta, kakršne gradijo negi ob obali, na Tirolsko?Pomežik

No, glede totih kuč še to: jas ali vedno nekak provin, ka kuča more meti düšo, tote pa je definitivno nimajo.Neee Fse je nekšo hladno, pravilnih oblik, hladnih barv, brez kakršnekoli topline, naprej mi pridejo kak bolnica ali pa kak kakši ameriški zapor.

MHA petek, 24. april 2009 ob 21:15

Dejan je napisal/a:
Pa neso samo nemške avtoceste pod nagibon, sej so naše tüdi pa vse ostale. Vači bi ob neurji lehko s čuni šli na cesto, či ga ne bi blo.

Ormoška v Lotmerki je nekda bila v takšen stili ka si se lehko te s čunon voza. Blok nad Mercatoron mo tüdi rovno streho, za blok paše rovna streha, za kučo pa nekak ne preveč.

Dejan petek, 24. april 2009 ob 22:41

Ormoška še je daleč od avtoceste.
Za blok al nebotičnik pa si skoro drgači nemreš predstovlati, kak ka mo rovno streho al pa streho z malin nagibon.

Bi pa čist drgači to zglejalo, či bi kakšo barvo to kcoj melo. Morti bode kak drgači. Pa morti to ne bi tak norsko vün zglejalo, či bi se to postavilo na kakšo novo lokacijo al kakša nova četrt, ka nastone v mesti. Či pa to postoviš nekan vmes med tote tipične naše kuče, pa je to malo nači.

Zvončica petek, 24. april 2009 ob 22:52

Na, Dejan zej si me spotja ka sen v Parizi vidla....toti pa moj kulturo na vseh področjih na nivoji. Naredli so točno tak kak si reka - najbole moderne bejte so začeli zidati na fčistark noven firtli mesta, pa to resen super moderne gradnje ka stojiš, glejaš pa se čüdiš....)s ten ka so vseeno žmahno narete). To je te zej nova atrakcija tan ka turisti hodijo glejat.....Pa v stori del nikšega futurizma ne terajo....oni si ziher nigdor nebi privoščili takši kiks kak je to z našin trgonRespekt

Legionar sobota, 25. april 2009 ob 13:41

Ponavodi se gleja, ka se nove kuče gradijo na način, na kakšega se pač v določenen deli gradi, pri nas pa so se zgleja vrgli v način gradnje po vzori ameriških zaporov.Vrag smejun




Na zadnje urejal: Legionar, dne: sobota, 25. april 2009 ob 13:48



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.