Pepek z brega četrtek, 5. april 2007 ob 23:10

Mislec
Lehko pa še gdo bode.
Ne pozobi, ka smo Künštni Prleki fsega zmožni!Gor

Zvončica sobota, 12. maj 2007 ob 01:17

"Bog dej tvoji reči hasek"Aplavz

Jernej torek, 19. junij 2007 ob 20:43

Jernej je napisal/a:
Borci za severno mejo 25. Sušca (Marca) 1919 v Radencih



Skoda ka ne obstaja film ot Genarala Rudolf Maister pa Prlekov ka so se borili za Slovenijo!
Dosti starese poznam ka so meli oceta ka je bio maistrov borec!

..mogoce je podobno blo kak..

http://www.youtube.com/watch?v=wYDhAmjmxYk&mode=related&search=

Jernej ponedeljek, 2. julij 2007 ob 12:41

http://www2.arnes.si/~gljsentvid10/oseb_stran/podobe_ljudi_prl.html

hauptnya četrtek, 27. september 2007 ob 19:14

sicer sem nova tu, pa sem toto zgodovino prlekije bole preletela kak preštela, ali keko sen vidla se tu notri samo Lotmerk omenja..čujte lidje, keko jas vem pod prlekijo ne spada samo Lotmerk. Sej je lepo napisano, kej fse se je dogajalo v Lotmerki, ali Razkrižje, Radenci, Ormož, Stročja vejs, pa tak dale majo tüde svojo zgodovino pa nastanek, pa vsaka zgodovina totih vejsih je večinoma drugačna...sej jas man dosti totega materiala duma (sicer bole o Razkrižje),ka sen delala v sredji dosti raziskovaln, o običajih in šegah, o vinogradništvu, o kulinariki v Prlekiji, predstavitev občine Razkrižje,....
ali ki se te to lehko objavi?
Samo tu na forumi gor pripopam ali kak?

Dejan četrtek, 27. september 2007 ob 19:27

Či bi malo bole poglednila, bi vidla ka je napisana Zgodovina Lotmerka, Zgodovina Ormoža, Zgodovina Veržeja, Zgodovina Radenec pa Pomembni Prleki Nasmeh
Či pa moš kej pametnega pa meni pošli na meil: info[at]prlekija-on.net

Pomežik

Almanah četrtek, 27. september 2007 ob 20:53

Malo za hec, malo za resen, samo za prleško pokrajino je bija samo Lotmerk, te pa ste ne bili prleki??

MHA četrtek, 27. september 2007 ob 21:10

Almanah je napisal/a:
Malo za hec, malo za resen, samo za prleško pokrajino je bija samo Lotmerk, te pa ste ne bili prleki??

Podpis pot toti post Gor Aplavz

hauptnya četrtek, 27. september 2007 ob 23:02

MHA je napisal/a:
Almanah je napisal/a:
Malo za hec, malo za resen, samo za prleško pokrajino je bija samo Lotmerk, te pa ste ne bili prleki??

Podpis pot toti post Gor Aplavz


Čuješ ne zameri, da nesem nič slabega s ten mislila. Ja, pa sem vidla zgodovino ostaleh občin, ali to še stalno neje cela prlekija.

Pa ne bi se rada kregala, še posebej tu na forumi ne, ale nekej pa morem vseeno povedate: Pa neje resna ka mi tej nesmo hteli bite prleki (ali kak si ti mislo MHA to spesnite). Ampak večina prlekov nečejo nas priznavate kak prleke- dotikrat me je kere iz Lotmerka osebno zmerja ka jas nesem prlečka, ampak meðimurka.
Ali dobro, pustimo zej to. Teko samo ka boš zna.... Jok

Pepek z brega četrtek, 27. september 2007 ob 23:06

Se strinjan.

Samo je pa tüdi resen, ka so ne fsi tak mislili. Polek toga, pa ma fsakši pravico meti svojo mišleje o fsen.

Rožica Rožica Rožica Rožica

Zato bi jas reka tak:

Zgodba okoli Prlekije kak samostojne pokrajine je bole ali meje končana. Jas sen prepričani, ka je nebi dobili, tüdi či bi se na referendumi stoprocentno izrekli ZA, da se je visoka politika že dovno odločila tak.

Ne vidin pa zej nikšega smisla, ka se zavolo toga mi Prleki svajüvlemo med soboj.
Khmm Khmm Khmm

DOBRODOŠEL FSAKŠI, KERI BODE NA TOTI STRONI KEJKOLI PAMETNEGA NAPISA O PRLEKIJI, JENIH LIDEH, OBIČAJIH IN NAVODAH!Aplavz Aplavz Aplavz

Samo, či bomo fküper držali, pa dali fse od sebe, bomo našin zanamcon dali nekej naše bogate zgodovine.

Dejan četrtek, 27. september 2007 ob 23:11

Hja te pa smo po tan. De se po eden nejša ka de tulja tü po forumi, či smo doj zmešani ka Razkružje pa Rodnce v Prlekijo mečemo. Ve še eni sami ne vejo kej so, al so Prleki al Štejerci al Meðimurci...
Tü na toti stroni so pač zbroni podatki, kej sen jih jas tak al ovači negi nejša, vküp zbra, prepisa, napisa, ... Možnost ka mi fsakši nekej pošle o ten je že od fsega začetka totega portala pa še zej je, pa sen ne nič kej dosti prispevkof doba, razen Pepek mi je nekej pošila. Jas pa tüdi nesen nekši zgodovinar ka bi zna kej se je pret 500 leti godilo na območji Nünske Grabe, Očeslavcof pa tak dale...

Či keri mo kej od totih krajof, mi nej pošle!

Pepek z brega četrtek, 27. september 2007 ob 23:19

Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran

ZGLEDNE, KA SMO DEJANA SFADILI!

Angel Angel Angel Angel Angel


Haha
Dejan, ne čemeri se!
Fsakša debata za nekej koristi, či lidje iskreno povejo, kej mislijo.Rožica

Dejan četrtek, 27. september 2007 ob 23:25

Ve sen se ne sfada. Samo sen napisa, pa na veko ka do fsi vidli. Mene nemrete tak hitro sfaditi oz. me sploh nemrete. Mon dobre žifce Pomežik

Pepek z brega četrtek, 27. september 2007 ob 23:34

Škoda!Pomežik

Jas pa tak rad koga svodin.

Kej čemoAngel

MILAN petek, 28. september 2007 ob 07:59

Pisk
mislin ka se nebi na zobe matali pa neke čemerivali
ča nete dobra dečika de mamika prišla pa van na leder nadevala.
Ven ven ka se nemo svadili je pa fejn malo ventil odpreti.

Dejan mon en küp slik ORMOŽA sen prosa Ivana Švajgla ka mi jih je da ti jih prnesen.....

kej pa rehnung.....

hauptnya petek, 28. september 2007 ob 10:05

Čuješ Dejan, jas ti lehko garanteram, ka se v Razkrižje pa resn anihče nema za nič drugega kak za prleke Nasmeh edino zaj smo se že navodili, ka si več živcov ne grizemo, či nam kere reče ka smo meðimurci - pa nej gučijo kej čejo. Jas ven ka sen ponosna prlečka Aplavz pa to bon tüde ostola, ne gelde na to, kon se bom odselila!

Drugače pa počokej malo z prispevki, neman jas zej cejta to vse prepisati na ednog na računalnik. Da tega več neman žal na računalnike shronjeno, ka se mi je od tej, kej sen naprovila tote raziskovalne, računalnik sto krat pokvorja. Pa žal nesen nikan shronila, da nesen znola ka bon kda še nücala kda to. Taka bode vse Dejan Haha samo cejt se nej nejde. Bon pa probala ti gnes že nekej poslati- samo ne me držati za besedo...

MILAN petek, 28. september 2007 ob 11:55

Pomežik
dej poišči nan še kontakt z Vido Žabot
una bi bila dobra ven z najnih srečanj.....

Dejan petek, 28. september 2007 ob 12:48

MILAN je napisal/a:
Pisk
mislin ka se nebi na zobe matali pa neke čemerivali
ča nete dobra dečika de mamika prišla pa van na leder nadevala.
Ven ven ka se nemo svadili je pa fejn malo ventil odpreti.

Dejan mon en küp slik ORMOŽA sen prosa Ivana Švajgla ka mi jih je da ti jih prnesen.....

kej pa rehnung.....


Jas man še tüdi por slik od Ormoža, jih treban gor dati.
Ivan pa je tüdi naš registrirani član Pomežik

Rehnung pa je vedno večji.... Šokiran Pomežik

Almanah petek, 28. september 2007 ob 13:00

Lepo sen napisa malo za hec malo za resen, pa je pa mala revolucija.......

Občutljivi...........

hauptnya petek, 28. september 2007 ob 13:03

Almanah je napisal/a:
Lepo sen napisa malo za hec malo za resen, pa je pa mala revolucija.......

Občutljivi...........


PardonHm



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.