prlek1825 ponedeljek, 24. maj 2010 ob 22:25

drogi lotmeržani!

jaz man eno pitaje glede lotmerškega grba...nikdor sem se ne tak zamislo, kak gnes ki sem malo opazuvo lotmerški grb in si ga nesem mogo nikak povezati ke bi pomenjo,,,,če ormoškega poglednemo je naret čist po prleškem vzdušji, od grozdja do klasja, groda in tak dale. lotmerški pa mi neje jasen, dobro koja bi morti malo lehko povezo z kasaškimi dirkami samo ne vem če te teko nazej segne ke bi bijo že nekda lotmerk po tem znoni

kokot ponedeljek, 24. maj 2010 ob 22:36

ja ve tak je blo,
ormoš je vedno bija vinorodni okoliš lotmerk pa je bol bija za kuje.
zodjih 30 let poleg provih kujov tan na hipodromi mas se v obcini kuje keri so toto obcino zgvirtili.
ke se pa tiče vina, toto vino ke ga mojo v ljutomerčani vozijo iz makedonije, te pa samo mešajo notri v kleti pa potli nalepke gor lepijo ka je lotmerško.
lotmerške gorice mojo premalo brajd ka bi kakšo hoklik vino nareda ta ka vedno se je kupuvalo iz drugih krajof.
fora pa je glih f ten ka posadiš trto v nekšnen kraji pa rečeš toto vino je s tote trte, ne pa ka tan moš za okras por komadof potli pa večino kupiš z makedonije

prlek1825 ponedeljek, 24. maj 2010 ob 22:44

to o vini z makedonije zej rejši nebi o tem ke eno leto mislim ke je ormoški kleti sfalilo jeruzalemčana pa so pumpali z vagonov direkt v klet za por dni je že bijo isti jeruzalemčan kak prinas...zato pa je nasto problem ke smo si pokvorili ime našega okoliša...če se nebi gledalo samo na to kak se čim več zasluži ampak tudi na kvaliteto bi zej že lehko bli dosti više kak smo,,upejmo ke ta puklavca zej to rešla....ke pa se tiče grba še nekak razmin koja ke pa se tiče tistega zmeja spodik pa mi neje jasno

prlek1825 ponedeljek, 24. maj 2010 ob 22:49

Zej keko sem jaz od starejših seznanjeni z zgodovino naših krajov sem čujo ke so nekda nejbol kurili čarovnice na ormoškem pa lotmerškem konci….med tem sem tudi čujo ke je zodja čarovnica bila obsojena v lotmerki skurjena pa v ormoži……in tu sem morti vidjo tudi malo povezave zmej=ognen

Pepek z brega torek, 25. maj 2010 ob 00:12

Mislec Mislec Mislec
Dobro si to pita....
Meni osebno je Lotmerški grb eden od nejlepših... se tüdi vidi, ka je to nekši stori grb, ki mo za soboj nekšo zgodovino...
Bilo bi lepo, či bi se tü gori neše zglosja, keri mo podatke o izvori pa o zgodovini grba...

Dejan torek, 25. maj 2010 ob 00:31

No glih ste skoro trufili s totin grbon, da sen šteja zej tote dni o ten dodati eno poglavje na stron.
Bon zapisa v totih dneh ampak man gužvo kak 100 vragof, tak na hitro van poven, ka je nasta v 15. stol. ali pa še pret. Negda je kuj gori bija brez rogla, tiste tri rdeče krogle pa bi nej predstovlale grozdje.

kobreti torek, 25. maj 2010 ob 00:44

tak kak proviš pepek, lotmerški je najlepši To ja

kokot torek, 25. maj 2010 ob 09:07

se strinjan z napisanin ka je lotmerški grb eden od najlepših v sloveniji pa okole.

zaj me pa zanimle, mon na avti radgonski grb pa ve što mogoče ki bi kupa nalepko lotmerškega grba ka ga napopan gor na registracijo ?

Dejan torek, 25. maj 2010 ob 09:11

Lehko ti naredimo nalepko. Za to se lehko obrneš na Srečka Pomežik

Pepek z brega torek, 25. maj 2010 ob 09:48

Mislin, ka nalepko dobiš na upravni enoti...

MHA torek, 25. maj 2010 ob 10:06

Prvo ka prvo, meni je tüdi naš grb nejlepši. Avto sen registrera na Ptuji, pa sen doba toblico z radgonskin grbon. Ša sen pitat na UE, pa so rekli ka uni več tega sploh ne odovlejo,čiglih sen pred leti küpa na UE dvo grba. Sramota ka UE nima ka bi svoj grb odovala. Grb lehko küpiš na Atesti, tü v Lotmerki kak delajo tehnične, košta pa 0,80€.

TUNČEK torek, 25. maj 2010 ob 10:13

Resen je fajn toti grp samo neven zake ma kuj toti čüden rogel ? Vuuhuu

optix torek, 25. maj 2010 ob 10:26

MHA, pa nega nikšne nevole če daš recimo na MS ki ma soboški grb recimo gor lotmerški grb?

MHA torek, 25. maj 2010 ob 11:05

Ven ka ne, sej sen te radgonskega prelepja z lotmerškin. Jaaa

Dejan torek, 25. maj 2010 ob 14:02

Jas sen enkrat vida enega, ka je meja lotmerški grb pa MB. Tan je venda malo drgači, MS pa je itak MS Nasmeh

Progress torek, 25. maj 2010 ob 16:38

Nalepka se rersen dobi na upravni enoti, samo če prideš na tehnični pregled z avtom te ne štima. Grb? Keri je lepši? Pravila ?

MHA torek, 25. maj 2010 ob 19:45

Na UE se več grba ne dobi, ka sen jas hoda pred dvema tednoma sprašüvat to, pa so rekli ka več tega ne odovlejo, ka lehko san küpin kak tehnične delajo. Nekda sfeta je enkrat eden meja na clioti LJ pa lotmerški grb. To ja

prlek1825 torek, 25. maj 2010 ob 22:19

meni je lotmerški grb puna lep neman nič proti...samo vsi priznejte ke ormoški grb pa pove vse ke prlekija treba, pa ne rečem pa zagovorjam zej ormoškega grba zato ke sem z ormoža samo mislim ke je tak Nasmeh

prlek1825 torek, 25. maj 2010 ob 22:21

evo še ormoški grb

Dejan torek, 25. maj 2010 ob 22:23

Ka pa te na ormošken predstovla tota trdnjava, sunce pa luna?



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.