Jernej nedelja, 8. marec 2009 ob 14:00

Ta tema obravnava prispevek Mlekarska kriza tudi v Pomurju

...."kriva politika Evropske unije (EU)."

Ge so zdaj tisti ka hvalijo ka smo Slovenci pri EU-ji???
Ka je za vas, za vsakoga posameznika Evropska Unija prinesla?

Kelko Firme so stečaj šli, kelko pa še do šli? Buum

Zvončica ponedeljek, 9. marec 2009 ob 00:03

Meni se je od vsega začetka zdelo toto predpišovaje keko česa lehko kera držova proizvede ali pridela eno veko sranje....ve pa bi trgovina glihtak živela če ne bi bilo totih predpisov. Glih zodjič smo se menili kak boge krave mlekarice že vün vidijo...pomalen de samo vime po travniki hodilo...ne valjot. Pa vsaka držova bi mogla meti vse tiste firme pa vse kmetijske itd. pridelke ka bi lehko soma preživela če se "kaj zgodi" tak pa naši pametjakoviči ne glejajo dale kak za por let idealnih pogojov....pa se vse hitro meja....tüdi EU kak takša kak je zej lehko razpodne....mi pa mo odvisni ka nemo meli marsičesa ka smo meli pret kak smo se združevali.....meni je enostavno to ne vredik pa amen.Žalosten

MILAN ponedeljek, 9. marec 2009 ob 08:08

Hjooj vsakši den pa n avsaken koraki se vidi ka je tota politika fest-fest
mimo fsekala če nemaš svojega virstva si sirmak

Legionar ponedeljek, 9. marec 2009 ob 20:07

Jaz bon reka ta: ke smo šteli meti to zej momo...Pisk

Na zadnje urejal: Legionar, dne: ponedeljek, 9. marec 2009 ob 20:07

Zvončica ponedeljek, 9. marec 2009 ob 23:45

Šteli meti že....samo ne vsega kej so nan skomanderaliNeee

MILAN torek, 10. marec 2009 ob 08:08

Hjooj NEJVEKŠA LOŠ JE TO KA NAN POLITIKI PAČ REČEJO VEN STE ŠTELI TAK METI

SVIJE nesramne ne poznan nejvekšega butla keri bi son rat šteja tak meti
MOGLI SMO POSLÜŠATI KEJ NAN LAŽETE PA SMO TAK NE MELI MOŽNOSTI
NERETI DRGAČIK KAK JE
zej pa smo navodni lidje krivi ka je tak
NESPOSOBNI PA NIČVREDNI POLITIKI STE PA TE OSTALI

tota torek, 10. marec 2009 ob 09:51

Lidi bodo pozvali, naj kipüvlejo domoče proizvode.... Ne ven, keri de da 15 centof več za liter mleka, zato ka gor piše Pomurske mlekarne. Isto je z ostalimi mlečnimi izdelki, od pütra do sira... Lidje nimajo penes, pa šparajo, ge le lehko.

Legionar torek, 10. marec 2009 ob 20:52

tota je napisal/a:
Lidi bodo pozvali, naj kipüvlejo domoče proizvode.... Ne ven, keri de da 15 centof več za liter mleka, zato ka gor piše Pomurske mlekarne. Isto je z ostalimi mlečnimi izdelki, od pütra do sira... Lidje nimajo penes, pa šparajo, ge le lehko.Točno tak. Polek tega je finta v ten, ka či na škotli piše gor "Pomurske mlekarne", to še niti slučejno ne pomeni ka je notri tüdi slovensko mleko.

Tunč torek, 10. marec 2009 ob 21:19

Legionar je napisal/a:
tota je napisal/a:
Lidi bodo pozvali, naj kipüvlejo domoče proizvode.... Ne ven, keri de da 15 centof več za liter mleka, zato ka gor piše Pomurske mlekarne. Isto je z ostalimi mlečnimi izdelki, od pütra do sira... Lidje nimajo penes, pa šparajo, ge le lehko.Točno tak. Polek tega je finta v ten, ka či na škotli piše gor "Pomurske mlekarne", to še niti slučejno ne pomeni ka je notri tüdi slovensko mleko.


Točno tak in tretina mleka ki ga Pomurske mlekarne punijo so do pred kratkim dobili iz izvoza. Je pa tu še ena plat zgodbe, ki pa je meni tudi zelo zanimiva. Lani kdo smo še ni bili v recesiji so bile Pomurske Mlekarne prisiljene kupovati mleko iz drugih držav. To pa zato ker so naši pridelovalci mleka prodovali svojo mleko Italjanom in Avstricom pa tudi Nemcom (Nemci pa potli nam nazaj-ironija) ker je bila tam par centov bolša cena.

Zej ki pa vrag vse jemle pa Italjani, Nemci, Avstrijci več ne jemlejo našega mleka ker še s svojim nemajo kon je pa druga pesem. In zaj mleko tudi našim kmetom ostajuvle. In vsi bi radi ka jih zej mlekarne pod mus vzemejo mleko. Mlekarne majo pa partnere, ki jim mleko vozijo po nizki ceni že od pred.

Zaj pa mi povete, če se vam to vidi prav? Res ka je hudo za Slovenske kmete ampak te naj ne bodo hinavci in se na mlekarne obročajo samo te kdo nimajo kon z mlekom, ker so jih drugi pustili na cedili.

Če bodo delali z Slovenski Mlekarnami v dobrih in slabih časih te bo napis na tetrapaki "Mleko pridelano v Sloveniji" meja pravo težo in ga bom tudi jaz spija kakšen deci.

Tunč torek, 10. marec 2009 ob 21:23

Glede EU pa še samo to. Komo od vos se zaj godi slabše kak pred ??? In keri ma meje kak je meja pred vstopom v EU.Nasmeh

tota torek, 10. marec 2009 ob 21:42

Tunč je napisal/a:

Če bodo delali z Slovenski Mlekarnami v dobrih in slabih časih te bo napis na tetrapaki "Mleko pridelano v Sloveniji" meja pravo težo in ga bom tudi jaz spija kakšen deci.


Rejši spi kakši špricar, pa de tüdi vrediJaaa Gnes mate moški svetek, pa ga venda neš z mlekon zapijaHehe

Na zadnje urejal: tota, dne: torek, 10. marec 2009 ob 21:43

Jernej torek, 10. marec 2009 ob 22:01

Tunč je napisal/a:
... In keri ma meje kak je meja pred vstopom v EU.Nasmeh

Naja, primer či si negda menje zaslüžo je tisti denar več vreden bio kak gnes den!

či man stari 1000 SIT v rokaj je občutek ka je več vreden bio kak 5€
...isto či primerjan 10 Avstrijski Schilling z 1€
ali 100 Avstrijski Schilling z 10€

Staroj valuti san lejko sigdar več krüha, mleka, kave itd. küpo!

In vsi mamo menje pravice kak delavci kak pred stopom EU in to negledej
šteri državi Evropski uniji!

Ka kvišno več imamo je, strah ka zgubimo slüžbe!

Tunč torek, 10. marec 2009 ob 22:33

Jernej ne mislim vrednost denara. Malo pogledni okrog sebe v sobi in sem siguren da ti nič ne fali. Glede služb pa smo vsi, ki ne delamo v javni upravi na istem. Tak kak v Avstriji tak v Sloveniji.

MHA sreda, 11. marec 2009 ob 15:18

Sej či bi še meli storo valuto, bi za iste peneze glih tak isto küpa kak ze v novi valuti.

Legionar sreda, 11. marec 2009 ob 19:05

Tunč je napisal/a:
Legionar je napisal/a:
tota je napisal/a:
Lidi bodo pozvali, naj kipüvlejo domoče proizvode.... Ne ven, keri de da 15 centof več za liter mleka, zato ka gor piše Pomurske mlekarne. Isto je z ostalimi mlečnimi izdelki, od pütra do sira... Lidje nimajo penes, pa šparajo, ge le lehko.Točno tak. Polek tega je finta v ten, ka či na škotli piše gor "Pomurske mlekarne", to še niti slučejno ne pomeni ka je notri tüdi slovensko mleko.


Točno tak in tretina mleka ki ga Pomurske mlekarne punijo so do pred kratkim dobili iz izvoza. Je pa tu še ena plat zgodbe, ki pa je meni tudi zelo zanimiva. Lani kdo smo še ni bili v recesiji so bile Pomurske Mlekarne prisiljene kupovati mleko iz drugih držav. To pa zato ker so naši pridelovalci mleka prodovali svojo mleko Italjanom in Avstricom pa tudi Nemcom (Nemci pa potli nam nazaj-ironija) ker je bila tam par centov bolša cena.

Zej ki pa vrag vse jemle pa Italjani, Nemci, Avstrijci več ne jemlejo našega mleka ker še s svojim nemajo kon je pa druga pesem. In zaj mleko tudi našim kmetom ostajuvle. In vsi bi radi ka jih zej mlekarne pod mus vzemejo mleko. Mlekarne majo pa partnere, ki jim mleko vozijo po nizki ceni že od pred.

Zaj pa mi povete, če se vam to vidi prav? Res ka je hudo za Slovenske kmete ampak te naj ne bodo hinavci in se na mlekarne obročajo samo te kdo nimajo kon z mlekom, ker so jih drugi pustili na cedili.

Če bodo delali z Slovenski Mlekarnami v dobrih in slabih časih te bo napis na tetrapaki "Mleko pridelano v Sloveniji" meja pravo težo in ga bom tudi jaz spija kakšen deci.
Dobro napisano. Nej pa poven, ka Pomurske mlekarne kipüvlejo mleko iz Nemčije, pa tüdi z Madžarske, ker so tan pač velke kmetije z 30, 40 ali več glav krav molznic in si toti lehko privoščijo odovati mleko recimo po 20 centov, ke si pri nas en kmet z 10 kravami (in takših je nejveč), nemre privoščiti. Ampak kda smo šli v kapitalizem bi mogli to vzeti pač v zakup; dejstvo, ka cene uravnovle trg. In što je zagovornik kapitalizma, se nej zej pač s ten sprijazni. Jaz za sebe ven, ka je toto mleko v trgovinah vse ožejeno, pa ka je nejmeje pomembno ke piše na škotlah.

Jernej sreda, 11. marec 2009 ob 22:54

MHA je napisal/a:
Sej či bi še meli storo valuto, bi za iste peneze glih tak isto küpa kak ze v novi valuti.

...tü se rejdno motiš!
Da je krüh, mleko, gorivo itd. tak drago blo kak gnes?
Penez menje vreden grata tomi se pravi "inflacija"!

Idi sladoledari pa pogledni kak vsako leto ena kepica gor ide cenov!

Legionar četrtek, 12. marec 2009 ob 08:05

Jernej je napisal/a:
MHA je napisal/a:
Sej či bi še meli storo valuto, bi za iste peneze glih tak isto küpa kak ze v novi valuti.

...tü se rejdno motiš!
Da je krüh, mleko, gorivo itd. tak drago blo kak gnes?
Penez menje vreden grata tomi se pravi "inflacija"!

Idi sladoledari pa pogledni kak vsako leto ena kepica gor ide cenov!
Se strinjan. Kda smo še tolare meli, je npr. kava z mlekon v oštariji koštala negi 100 do 120 tolarof, kak pa so uvedli evre pa je takoj skočila na 80, 90 centov ali celo na evro pa več. Pa še dosti je takših stvari na podlagi kerih se vidi, ka se je fse zlo podražilo z uvedbo evra.

tota četrtek, 12. marec 2009 ob 08:11

Gnes skoro nega stvari, ki bi mela ceno v centih, skoro je fse košta evro al pa več. Sej se en evro ne čüje dosti, či pa greš to preračünovat f tolare, te pa vidiš, ka to neje glih malo. Či npr. kromper košta 45 centof po kili, te je to skoro 108 tolarof. Meni se to vidi dosti za kilo storega krompera, pa še ves črni je notri, ka ga moreš frtol fkrej zrezati. Fse se je podražilo, pa penes je vrednost zgübija, pa lehko rečete kej čete.

Tunč četrtek, 12. marec 2009 ob 08:44

Nasmeh Jernej to si ldobro napisa glede sladoleda. Toto povišanje je sladoredarom ostalo še iz storih cejtov kdo je bila inflacija pa so mogli vsako leto ob začetki sezone nove cene nareti. Zaj pa se toga nemrejo nekak odvaditi. Pa zmenijo se za iste cene te si pa lehko sviraš. Jaz sen negda dosta sladoleda pri pri Parki poja loni so pa ne meli kšefta od mene. Glih zaradi toga ker so loni kepico preveč podražili.
Nasploh so se fejst podražile male stvari tam do enega evra ali dveh. Samo to je pa poslovna taktika trgovcev.

Nela četrtek, 12. marec 2009 ob 09:30

Bos vida keko de letos kepica...... Hjooj samo malo se pocoke. Nekda se je vsako leto podrazila kepica za 10sit, od ke pa evro pa adijo pamet. Mija loni tudi nesva dosta hodila na sladoled. Jaz se tudi spotin ko je evro prisa, kak so se cejtinge podrazile, se posebej tote slovenske novice. Pred so ble 90 sit, potli pa je redno skocilo prek 1 evra. Hjooj



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.