Dejan sobota, 11. november 2006 ob 07:19

Hja nič... Moren povedati sveoje mnenje. Vino ke so ga točili je blo švoh. Tak kak Štrki proviji, brez medalj in etiket....
Pa za šankon so bli Prekmurci. Ne ka bi meja ke proti jin, al 5x sen jin moga vedno rečti kej pijen, pa še te me neso razmili. Spija sen eno 25 špricarof, te pa so nas že začeli okoli nositi. Pri fseh šankih je blo isto. Pri enen šanki sen naroča kühano vino pa 2 špricara, pa reče 410. Sen da jürja, pa doba nazej 100 tolarof pa desetoka železnega. Pa se je baba kar hitro ostalin okoli posvetila... Al sen jo cukna za rokof, ge še je drügih 500... Pa se je nerodno naredla, kak je pozobila... Pa sen jaz tüdi hitro pozoba, da sen bija že hejdi...
Pri drügen šanki eno rundo kesne je blo isto. Sen naroča 2 špricara pa oro, pa je bija račün 710 sitarof. Po 2,5 sekundnen razmisleki, mi je neke ne šlo vküp. Po fseh izračünih bi to moglo koštati 510 sit. Tak ka sen tan kelnari pisna kak je to, pa je hitro potegna vün računalo, pa mi gvera 200 sit.
To je blo por takših primerof ka se jih spotin, ka je šlo f križ. Zej duma glejan, ka mi fali 5 jürjof!!! Haha
Dobro, malo za hec, malo za res; al mislin ka toti glejajo kak smo pijani, te pa vut po jih! Neje to dobro...
No, smo pa z enimi prekmarci fejn šank vüžgali!!! Negi z goričkoga so bli! Vmes pa so se eni kmeti tukli kak zmešani pa fse spotrli... Pa mi ovi prekmarec provi, kak to neje dobro ka se tü Prleki med sebo tučemo pa to, ka majo oni tan na goričkon zadosti totih ciganof, ka se fsakši teden kolejo pa tak dale; ka si nej dobri bomo. Za 10 minut sen zveda, ka so tisti, ki so se tukli pa klali, bli prekmarci.....
No teko za gnes, zadosti je blo!
Zütra(gnes) pa de mi baje Pepek nekši špricar ploča! Haha

Dejan torek, 14. november 2006 ob 00:34

Zej pa me je f soboto ne blo ka bi mi Pepek špricar ploča Žalosten
Ka pa komentera nede nišče kak se van je zdelo, al je nišče ne tan bija al kak zej to?

Zvončica petek, 17. november 2006 ob 23:35

Kak že veš sen soma Martineka slavila lepo pri ziher vini pa muziki....sen pa "snemala podatke" ke so jih komentirali tisti ke so bili na trgi...v glovnen je to s pijačo bila ena veka sramota za naš kraj...ka so okoli nosili s penezi neje nič novega..samo negda so te bor prve runde točili dobro vino pa te potli čmigo...vino pa je pre bilo Ljutomerčan t.j. iz naše kleti (preverjeno)....no vsi ka so ga pili so meli grooooznega močkaBebast v glovnen sramotaVuuhuu Vuuhuu Teko pa bi razpisovalci pogojov že lehko naredli ka bi navedli kvaliteto vina-če pa ne pa kazen ka si jo zaponijo za drügič.Jok

Jernej ponedeljek, 27. avgust 2007 ob 09:56

http://www.niagara.com/~vlasic/default.htm

nase slovenske tradicije...Mislec

Jernej nedelja, 14. oktober 2007 ob 16:59

Moj stric je Martin, un slavi stalno 2 kedna imen dan! Nasmeh

Nela ponedeljek, 15. oktober 2007 ob 00:01

Ki pa de letos festa za Martinovo, zej ki nan glovni trg rihtajo??? MMmmm kuhano vino ze disi Jezik

Dejan ponedeljek, 15. oktober 2007 ob 00:14

Kühano vino mo pili decembra. Zej mo nejpret kušali ke je Martinek nareda.

Nela ponedeljek, 15. oktober 2007 ob 00:26

Dejan je napisal/a:
Kühano vino mo pili decembra. Zej mo nejpret kušali ke je Martinek nareda.

Ja ja sej mos prav, samo dapa ga na Martinovo tudi lahko malo skuhamo Rožica

Zvončica sreda, 17. oktober 2007 ob 01:30

Nela ve pa še momo dvo rezervna trga....če pa to neje zadosti pa je še tü dirkališče, pa park....pa .....juhuj kak bi bilo zanimivo na Glovnen placi fešto na toten šodri spelatiBebast

kobreti četrtek, 1. november 2007 ob 21:45

O bog pomogaj, že po se nan töti svetek približuvleŽalosten ,hudo de že poŠokiran , pa še tri dni de to v Lotmerki trpeloHaha Mislec Angel

dušan1 četrtek, 1. november 2007 ob 22:43

Se sploh bo ki kej godilo? Vida sen na Občinski stroni, nekšen razpis za organiziranje martineka.... Samo ne ven, če bo kej?


lp

MHA petek, 2. november 2007 ob 00:00

Plakat tan pri mosti Ščovnice visi, ka bo martinovanje Mislec

MILAN petek, 2. november 2007 ob 08:33

Pisk
lepo mladina organizera Martineka
VENDA DE MELO NEKŠI ŽMAH....

MILAN petek, 2. november 2007 ob 08:34

Pisk
V TREH DNEVIH PA DE SIGURNO ZA VSAKŠEGA NEKEJ
BOLE SE BOJIN KA NEDE NARODA...

Dejan petek, 2. november 2007 ob 11:18

Prost vstop!
Izdelki iz krušnih peči
zajtrk, degustacije
tržnica prleških vin, srečelov
Krst mošta, vinske kraljice
Nedeljsko kosilo pod šotorom
Poskrbljeno za gostinsko ponudbo
Nastop znanih glasbenih skupin


Program:

PETEK, 9. NOVEMBER
15.00 – otvoritev šotora; pogostitev Prlekov z prleškim »MLADIM MOŠTOM«, nudenje prleških kvasenica, gibanic, postržjač,…(predstavila se bodo razna turistične in izletniške kmetije z domačimi izdelki iz krušne peči

18.00 – ansambel ŠTRK
22.00 – glasbena skupina SKUTER

SOBOTA, 10. NOVEMBER
09.00 – »Martinov zajtrk« - brezplačno
10.00 – 16.00 TRŽNICA VIN, predstavljali se bodo ¸ domači proizvajalci prleških vin – možnost nakupa vin. Nastopali še bodo tamburaši in prleški frajtonarji
18.00 – Ansambel FRAJKINCLARJI
20.00 KRST MOŠTA
23.00 – TURBO ANGELS

NEDELJA, 11. NOVEMBER
12.00 – MARTINOVO KOSILO
Nedeljsko kosilo ob živi glasbi pod šotorom.
Menu : Tradicionalni MARTINOV KROZNIK + SLADICA + KRST MOŠTA
Rezervacije: obvezno!
( število rezervacij omejeno, zato pohitite )
INFO: 051 308 164 marko

12.00 – ansambel SVETLOBA
14.00 - KRST MOŠTA IN KRONANJE VINSKE KRALJICE
15.00 – ansambel ŠTRK
20.00 – VLADO KALEMBER

VLJUDNO VABLJENI

dušan1 petek, 2. november 2007 ob 13:39

Do zej sen vedno uživa na " martineku" na glovnem ploce.... letos pa so se res potrüdele, pester program...Aplavz Aplavz Gor Gor Priklon Priklon


lp

dušan

Jernej petek, 2. november 2007 ob 14:03

Haha Haha Gor Gor

Makaveli petek, 2. november 2007 ob 17:28

edino ke je škoda ka nede posodi mi jürijaDol

MILAN petek, 2. november 2007 ob 22:37

Pisk
bode pa nastopa posodi mi evro

Dejan petek, 2. november 2007 ob 22:40

Posodi mi jürja več ne špilajo.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.