jozejuz ponedeljek, 17. januar 2011 ob 20:46

kej bi rekli o toten našen avatari Mislec
cel članek je v Ona 11.1.2011

Prepovedano razmerje
Avatar iz Prlekije

»Vam lahko, prosim, dam svoje starše?« je dejalo trinajstletno dekle, ko je dvignilo telefonsko slušalko. Povpraševal sem, pri kateri smreki točno naj zavijem na makadamskem kolovozu k njim domov. Oče, ki me je usmeril, me je pričakal na hišnem pragu. Deloval je mirno, morda nekoliko utrujeno. Dela na železnici. »Ruski turnus je,« kot je razlagal, »včasih kar naporen. Vstopite, prosim,« me je povabil v topel dom. Sedli smo za mizo v jedilnici: dekletova mama, oče in jaz. Njuna hči, devetošolka osnovne šole Janka Ribiča v Cezanjevcih pri Ljutomeru, je ostala v svoji sobi.

»Razumite, prosim ...« jo je opravičil oče. Ni jima bilo lahko spregovoriti o dejstvu, da je njuna hči letošnje šolsko leto začela z grenkim priokusom. »Ne morete si predstavljati, kako te tisti trenutek, ko izveš kaj takega, pretrese. Velik šok je bil za nas,« je priznal majajoč z glavo.

Njuna hči se je lansko poletje zapletla v ljubezensko razmerje s svojim učiteljem tujega jezika. »Ja, na prve zmenke z njim sva jo peljala midva. Niti slutila nisva, da gre za zmenke z učiteljem, saj sva bila prepričana, da hčer peljeva na bazen, kjer se bo dobila s sošolkami,« razlaga mati. »Lagala se nama je,« je še pristavila. »Doma se je lagala, da gre na bazen s sošolkami, v resnici pa je bila tam z njim. Z učiteljem. Bilo mi je sicer sumljivo, da ni šla tja skupaj s sošolkami, vendar, kaj sem mogel. Zaupal sem ji in tako jo je zjutraj v Banovce peljala žena, popoldne pa sem šel ponjo sam,« se spominja oče.

POVEDALA JE PEDAGOGINJI

»Hči je vse najprej povedala na šoli. Ko me je poklicala šolska pedagoginja in me povprašala, ali kaj vem o tem, sem odvrnila, da je bila menda res en čas nora na tega učitelja, tako daleč pa ničesar nisem vedela. Le to, da se ji je dopadel. Vendar, veste, dopadel se je polovici razreda. Nore so bile nanj.«

»Že, že, vendar učitelj ja mora vedeti, do katere mere bo šel. Mar ne? In naj ne razlaga, da je ostalo le pri besedah, saj sta bila enkrat kar šest ur v avtu. V gozdu. Kaj sta tam delala? Tudi razredničarka je, ko smo bili na šoli na sestanku, dejala, da nikakor ni mogoče, da bi se tam v tistem avtomobilu šest ur le besedno ... da ni bilo stika,« je dejal oče in se ozrl v hčerino sliko na steni, s katere se je radoživo smejala.

RAVNATELJEVA RESNICA

»Rad bi, če boste že pisali o tem, da zadevo realno predstavite. Tako, kot se je dejansko zgodila,« je dejal ravnatelj osnovne šole v Cezanjevcih, Marjan Kosi, ko sem vključil diktafon v njegovi pisarni. »Enkrat proti poldnevu, jeseni, je k meni prišla pedagoginja in mi povedala o tem. Dejal sem ji, da naj zbere dokaze, saj kar tako ne moremo storiti ničesar. Do naslednjega dne je dokaze zbrala (dekle ji je izročilo fascikel internetne korespondence med njo in učiteljem), in ko sem zadevo prebral, sem sklenil, da moramo zagotovo odreagirati. Poklical sem ga na razgovor in mu povedal, kaj sem izvedel. Na podlagi tega sem mu tudi dal pisni opomin pred prekinitvijo pogodbe o zaposlitvi, kajti tako pisanje za učitelja nikakor ni primerno. Ne more svoji učenki pisati 'I love you'. Moram pa dodati, učitelj je takrat na sestanku zatrdil, da je to učenka narobe razumela, češ da sta bila v avatarskem svetu. Kakor koli, to pisanje je zame zavajanje mladoletnice, vendar – nisem sicer pravnik –, zame to še ni kaznivo dejanje. Ali menijo, da je kaznivo dejanje, sem na sestanku vprašal tudi dekletove starše in jim predlagal, naj učitelja prijavijo, če menijo tako. Kot ravnatelj nisem videl te potrebe, saj se ni zgodilo med šolo – med počitnicami so za svoje otroke odgovorni starši –, mi s svojo pedagoginjo lahko pri stvari le pomagamo.«

Ravnatelj je na sestanek sklical starše, dekle, razredničarko, pedagoginjo in omenjenega učitelja A. S. »Soočili smo se in učitelj se nikakor ni strinjal z njeno izjavo, da sta se sestajala. Kategorično je zanikal in tudi sam ne morem reči, da sta se res sestajala, saj deklica nima nikakršnih dokazov. Kaj je bilo v resnici, vesta le onadva.«

RESNICA STARŠEV

Po sestanku je dekle doma potožilo, da v to šolo ne more več hoditi, zaradi česar so se starši namenili, da jo preprosto izpišejo. Ko je to prišlo na ušesa njenim sošolcem, so napisali izjavo njej v podporo. Zapisali so, da bodo šolo zapustili tudi sami, če jo zapusti njihova sošolka (je predsednica razreda in šolske skupnosti). Na koncu jo je zapustil učitelj. »To razčistite z njim. Meni je zatrdil, da gre pri vsem tem za avatarski svet in da bi to deklica morala vedeti, saj da sta se tako zmenila. Da imata navidezni svet, ki ni realen,« je ravnatelj odgovoril na našo opazko, da v messengerski korespondenci dekle zveni veliko bolj odraslo kot učitelj. O zadevi je nato razpravljal še svet staršev, vendar ravnatelj trdi, da ta ni bil sklican zgolj zato.

Zanimivo je, kako se sestanka pri učitelju spominjajo dekletovi starši. »Poglejte, tudi po tem, ko se je hči odločila, da ne bo več z njim, je učitelj še vedno izvajal pritisk nad njo. Poznam svojo hčer: ona si ne bi upala niti 'mrdniti' več, če bi ji en učitelj dejal, da ...« oče ni mogel končati stavka. »Veste, na tistem sestanku si ni ravnatelj upal reči popolnoma nič. Ves čas je bil le tiho in videla sem, da je prepričan, da najina hči laže. Samo to je imel v glavi. Zdaj pa vas vprašam: kdo je sprejel učitelja v šolo? Kdo ni preveril njegove preteklosti?« se sprašuje mati.

Ko sem omenjeno vprašanje prenesel ravnatelju, je odvrnil: »Pogovarjal sem se o določenih zadevah, vendar to je tako ... V zvezi s spolnimi zadevami mi ni nihče ničesar povedal, ko sem ga preverjal. Kvečjemu so mi dejali, da je malo malomaren za pisanje dokumentacije. Drugo pa nič.« Sicer je opazil, da so se v tega učitelja dekleta zaljubljala, »ampak tukaj je krivda tudi na strani deklet, preveč so mu bila naklonjena«, je še pristavil. »Ko so na sestanku kaj vprašali mojo hčer, je učitelj vedno skakal v besedo. Ni ji pustil, da bi kaj povedala. Res,« se spominja oče, ki ga je že zaslišala tudi policija. »Razložil sem jim celotni postopek pogovora, ki smo ga imeli na šoli, in jim dejal, da si izvleček tiste čudne korespondence lahko potegnejo iz računalnika. Policisti so mi dejali, da bodo izpis tako ali tako pridobili na šoli. Vendar – kdo ve, ali jim ga bo ravnatelj dal v celoti. Saj veste, kako je z njim ...«

BOLJ PAZITE NA HČERKE

Na svetu staršev je ravnatelj, kot mi je razložil, navzočim dejal, naj »malo bolj pazijo na svoje otroke in na to, kako se oblačijo. Da punce ne bodo hodile v šolo napol nage.« Pa so? »Ja,« je kratko odgovoril.

»Tako pomanjkljivo pa res niso oblečene,« meni dekletova mama. »No, nekatere sicer nosijo velike izreze in kažejo popke, vendar je vse v mejah normale.«

Še zadnje moje vprašanje staršem: So bili zadovoljni z odzivom šole, ko jim je njihova učenka povedala svojo bolečo resnico? »Z reakcijo razredničarke in pedagoginje da, z ravnateljevo pa ne. Ko smo se v šoli pogovarjali o tej reči, je bil kot mila jera. Pomembnejši mu je ugled šole kot otroci. Njemu je šlo samo za to, da bo vse ostalo tam notri, za štirimi stenami. K sreči se je vse končalo, kot se je, vendar ... Ta učitelj je imel 'piko' že na drugo učenko. Tudi z njo naj bi bil ...«

KRIMINALISTIČNA PREISKAVA ŠE POTEKA

Kaj je v svoji pedagoški zgodovini počel učitelj A. S., policija še preverja. Zgodbo smo nameravali objaviti že pred mesecem, a so nas zaradi interesa preiskave prosili, naj počakamo do novega leta, da se predkazenski postopek konča. Pa se še ni. »Obveščamo vas, da preiskava opisanega primera še vedno poteka,« je vse, kar so s policijske uprave Murska Sobota pripravljeni povedati. Neuradno smo izvedeli, da primer »nikakor ni nedolžen«.

http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Ona

prlek1825 ponedeljek, 17. januar 2011 ob 21:26

to je zej tak...jaz se smejen z tega ke ne vem al je resen al ne ke glede tega ne verjem nič več...ke keko ven z izkušen ormoža je to lepa poteza za zaslužiti peneze...zej če je resen nega bol mile kazni kak očiteli odrezati jejca če pa je ne resen pa starše dati pred zid pa šus v glovo ke so šteli na račun otroka zaslužiti....glovno vsepovsodik ke se to dogaja mi je smešno ke je nekda nikdor ne blo guča o tem pa nikših problemov zej pa samo en za ovim vun leti kda so vidli na enem primeri ke se da zaslužiti

Dejan ponedeljek, 17. januar 2011 ob 21:49

Ke te veš, kej se to dogaja. Neke venda že je na ten. Gi je dim je tüdi ogen. Je pa res, ka je takših stvari tüdi več, ka se napihne pa zmisli, ker se kdo lehko okoristi. Samo ka bi si to zmišlova za svojega otroka pa to vün sprovla je venda glih ne vredno.

karantanija ponedeljek, 17. januar 2011 ob 23:29

Še de zanimivo, vervlete!!!!!!!!!!!! Je pa se pri ten potrebno zamislete, glede objektivne odgovornosti ravnatela, pa jegovega ravnanja po ten, gdo je že zgodba vun prišla. Jegovo (ne) regiraje je fest problematično. Van poven, ka de še tu fest vročo..........................as Dol

misekovi torek, 18. januar 2011 ob 14:58

Nekak me neje to prepričalo.!

zobl torek, 18. januar 2011 ob 15:49

ma nekak mi je to fse čudno kej so napisali, posebej ker na oš cezajofci nikoli ni zaposlen noben z A.S.....

Dejan torek, 18. januar 2011 ob 15:56

Zej več ne, očitno pa je bija

http://www2.arnes.si/~ojrcezanjms/html/zaposl.html

Ivek torek, 18. januar 2011 ob 18:12

Jas glejan, no preštimovlen to ot daleč. Se mi vidi, ka mojo Mišekovi, Prlek no Zobl praf. Zato f toto stvor na forumi nebi trebalo preveč dregati, dokič svojo ne oprovijo tisti, ki so za to pločani. Neje dobro, či je peč vroča, pret ka je krüh praf narosa.

MHA torek, 18. januar 2011 ob 18:42

Jas sen na eni drügi stroni preštja članek, pa je bija tak čüdno znapisani, ka sen nič ne razma o če n se gre, pa kak je blo. Po toten članki mi je malo bole jasno. Nej sfoje naredijo za to pristojni organi, pa te mo vidli kak pa kej. Tako

prlekija2011 torek, 18. januar 2011 ob 19:43

Glede na Dejanov link, sta spodnja posnetka verjetno povezana z A.S. Ujema se z imenon pa poklicon...

klik

klik

zobl torek, 18. januar 2011 ob 20:14

či je to toti čllovik na youbute, te redno dobro guči slovenski, te pa naj nešče reče ka se tujci ne potrudijo pa nafčijo slovenski, f toten primeri madžar

Zvončica torek, 18. januar 2011 ob 21:54

Bon rekla tak.....vsakši keri če delati v prosveti more ravnateli dati potrdilo o nekaznovanosti - pa to glih zato ka se takše stvari ne bi godile. Če je ravnatel cezajovški to zahteva je rešeni ka se jega uradno tiče.To pa, kak je reagira me spomija na 1950 in ne 2011 leto....Že drži ka je ne on odgovoren za to kej je puca delala v počitnicah, kak vodilni na šoli pa bi moga malo bole kompetentno nastopiti. Pa nenazodje so mi starši zanimivi....meni nejč na pamet ne bi prišlo ka bi svojega otroka v v takši starosti püščala celi den na bazeni brez ka bi preverila če jene navedbe držijo (kej je gnesden ne težko).
Če se je učitelj meja za avatara pa je živja v vzporednen sveti pa.....bog pomogej če takši deco vičijo. Tüdi to bi lehko ravnatelj pa sodelavci skapčali ka z jin nekaj ne štima in ravnatelj je tisti ke bi ga lehko malo prišraufna pa na zemlo postava. Se provi ka so vsi tan pomalen glovo v pesek držali. Po drügi stroni pa je žalostno ka gnesden eni starši svoje dece teko ne poznajo ka bi znali gda kej prikrivlejo ipd. Ka pa se pisarij po neti tiče je težko glih kriviti nekoga. Lehko bi se dve sošolki zmislili pa se vživeli v "vloge" in si dopisovali na takši način ka bi nekoga tretjega kaznovali zaradi užaljenosti zaradi zavrnitve...no mo vidli ka de se s tega scimilo.

MILAN sreda, 19. januar 2011 ob 07:06

Mislec še bode napeto keri je kej krif pa de se žmetno nejšlo

Dejan sreda, 19. januar 2011 ob 10:22

To se je tak dogajalo že pol leta nazej pa se zej to nekej pogrevle pa meša. Neje pa še verjetno nič dokozano zaenkrat pa tüdi nišče še je ne ničesa obtoženi, či je sploh kej takšnega bilo, tüdi ne vemo za koga gre, lehko se samo predvidevle. Tak ka ne bi zej tü nekoga na križ pribijali.

Glede tega pa je tak, 13. letnica, to še je pač mlodo pa naivno, lehko tüdi narobe razmi kakšne stvari, kak učitel pa bi ovi lehko zna, gi je meja pa ka se z učenkami pač ne hodi na nekšne zmenke.

Dejan sreda, 19. januar 2011 ob 12:33

No, mote pa gnes v Oni še članek ravnatelja OŠ Cezajovci, Kosi Marjana, o ten, kak je to bilo napisano Mislec

http://www.delo.si/tiskano/html/zadnji/Ona

Pošta/Med seboj
Avatar iz Prlekije

V prejšnji Oni je bil objavljen članek Avatar iz Prlekije, ki ga je napisal novinar Dejan Karba. V tem članku se je potrudil, da sem na neki način obdolžen, da kot ravnatelj šole nisem pravilno reagiral. Karba je obljubil, da bom dobil svoje izjave v avtorizacijo, a se obljube ni držal. Nekatere izjave je celo vzel iz konteksta in jih vključil med izjave staršev, kjer se jih da tudi drugače razumeti. Izjave prizadetih staršev bi moral preveriti. Ni dovolj, da jih je navedel v navednicah, saj s tem prav tako blati moje ime. Na žalost si mediji želite takšnih novic, zelo redko objavite kaj pozitivnega, saj vam je zviševanje naklade pred objektivnostjo. Problem je v tem, da na podlagi mnenj posameznikov ustvarjate javno mnenje, in čeprav se kasneje velikokrat sum ovrže, to mnenje ostane med ljudmi. Tudi Dolčiču je Karba dal neresnične informacije. Ker se čutim prizadetega, zahtevam javno opravičilo novinarja in objavo mojega pojasnila.Še vedno menim, da sem ravnal pravilno. Menim, da ne morem brez dokazov nekoga prijaviti, saj ga s tem avtomatsko stigmatiziram. Problem je namreč, da mediji velikokrat obtožite nekoga že na podlagi suma. Najbolj delikaten je ravno odnos učitelj – učenec, saj se učenec šteje za šibkejši člen in se mu praviloma vse verjame. Na ta način se lahko posamezniku tudi uniči kariero. V zadnjem času je bilo kar nekaj primerov, da so bili osumljenci oproščeni suma tovrstnega kaznivega dejanja in se zdaj vrstijo odškodninske tožbe. Neodgovorno bi bilo že na podlagi najmanjšega suma izpostavljati šolo, sebe in tako tudi svojo družino morebitni odškodninski odgovornosti.

V članku omenjeni sestanek je vodila pedagoginja, moja naloga pa je bila predvsem pridobitev morebitnih novih dejstev, ki pa jih ni bilo. Učenka je trdila, da sta se sestala, kar je učitelj ponovno zavrnil. Za svojo trditev tudi ni navedla dokaza. Na večkrat postavljeno vprašanje razredničarke, ali je med njima prišlo do spolnega kontakta, je vedno odgovorila, da ne. Kot ravnatelj moram biti objektiven in poslušati obe strani. Povedal sem, da je učiteljevo početje nesprejemljivo in da sem mu zato izrekel ukrep, pisni opomin pred prekinitvijo pogodbe o zaposlitvi, ter da za kaj več na podlagi znanih dejstev nimam osnove. Staršem je bilo povedano, da imajo po svoji presoji možnost prijave, a tega vsaj uradno niso storili, saj je bila podana anonimno. Torej nikakor ne drži trditev staršev, da si na sestanku nisem upal reči nič. Ta razgovor je bil ravno s ciljem zaščite dekleta, saj staršem sploh ni nameravala ničesar povedati. Tako očitek, da mi je več za ugled šole kot za zaščito učencev, ni na mestu. Tudi druge izjave staršev na moj račun niso korektne. Kljub njuni subjektivnosti ni pošteno, da izjavijo, »da sem bil na sestanku kot mila jera«. Ta izjava je verjetno posledica tega, ker pač ne morem brezpogojno verjeti izjavam njihove hčere, kar so najbrž pričakovali. Še bolj nekorektna pa je izjava očeta »… Vendar – kdo ve, ali jim ga bo ravnatelj dal v celoti. Saj veste, kako je z njim …«, ki vzbuja dvom o korektnem sodelovanju s kriminalisti. In kako bi naj bilo z menoj? Ta izpisek je bil ves čas hranjen pri pedagoginji in ga je že posredovala kriminalistom. Mi smo jim posredovali vse informacije, ki smo jih pridobili, presoja pa je njihova zadeva.Še enkrat naj poudarim, da se to ni dogajalo v šoli in v času pouka. V počitnicah so za otroke odgovorni starši in posredno center za socialno delo. Ko smo informacije dobili, smo takoj odreagirali. Glede na to, ker se je učitelj odločil prekiniti delovno razmerje, učenci že po treh dneh niso imeli več stika z njim. Učitelj mi je ob odhodu še enkrat zatrdil, da so obtožbe o njegovem sestajanju z učenko neresnične in da odhaja, ker v takšnih razmerah ne more dobro delati, in da želi, da učenka normalno dokonča šolanje v krogu svojih sošolcev.

Mnenje Toneta Dolčiča, namestnika varuhinje človekovih pravic, je bilo podano na podlagi neresničnih informacij, ki mu jih je dal novinar, zato ga je potrebno vzeti z zadržkom. Kot mi je sam novinar povedal ob obisku na šoli, je imel že takrat njegovo izjavo, torej preden je na šoli preverjal informacije. Ravno to izjavo je novinar vzel za rdečo nit prispevka in je neprimeren odnos učitelja do učenke postal postranska zadeva. Dejal je tudi, da je že govoril z ministrstvom, kar se je kasneje izkazalo za neresnično. Tega si dober novinar ne bi smel privoščiti.

Nihče te zadeve ni obravnaval, niti z besedo omenil na svetu šole, ki je bil po sestanku sveta staršev. Z informacijami, ki jih niso pridobili od šole, so nekateri člani sveta staršev že prišli na redni sestanek, zato sem jim pod točko razno podal uradno informacijo tudi s ciljem zaščite dekleta, o njeni identiteti nismo govorili. Informacijo je bilo treba podati tudi zato, da nam ne bi kdo očital, da kaj skrivamo, in da se ne bi širile nepreverjene govorice, saj vsi dobro vemo, da pri širjenju govoric navadno vsak nekaj doda.

Nekaj bi še dodal h komentarju dekletove mame o oblačenju v mejah normale. Ali je normalno, da se pri priklonu vidi skoraj celo oprsje? Še bolj izzivalno so se oblačile pri športni vzgoji. To je spravljalo v nelagodje celo učiteljice, kaj šele učitelje. Šele po temeljitem pogovoru razredničarke z devetošolkami je zdaj oblačenje v mejah normale.

Upam, da sem s svojim pojasnilom pripomogel k objektivnejši sliki o tem dogajanju in o mojem »nesprejemljivem ravnanju«. Sem pošten, objektiven človek in takšen bom tudi ostal.


Marjan Kosi,

ravnatelj OŠ Janka Ribiča, Cezanjevci

PrLot1 sreda, 19. januar 2011 ob 14:17

Pozdrof fsen!
Bon se po dugen časi znova oglosa, ke me takše stvari resen vüžgejo, kdo nešče zlorobla deco (ne zagovorjati učitela, ka neje blo spolne zlorabe; že to ka je naprava je zloroba).
Če je učitel pucki na MSN napisa, kak provi ravnatelj:
"Ne more svoji učenki pisati 'I love you'. Moram pa dodati, učitelj je takrat na sestanku zatrdil, da je to učenka narobe razumela, češ da sta bila v avatarskem svetu."
Že po ten ka si učitel dopisovle z učenko je slütiti, ka je nekaj ne vredi, če pa ji še napiše I love you, te pa je to že začetek zlorobljanja dece.
Te pa še provi, ka sta bila v avatarskem svetu?!?!?! HALO!!!!!!!!!
Učitelj - pedagog -polnoletna oseba je z učenko 9.razreda v avatarskem svetu?!?!?!?!?
Pa totega treba v avatarski svet spraviti - pa to somega, pa magari z malo meje demokratičnimi metodami.

Nima se učitelj kaj z deco nekših igric iti, pa nima kaj z učenkami flirtati, pa nima si kaj z jimi dopisovati zajebancij na MSN, FB ipd.

Ven ka pucke v totih letih najbol "meče", zato pa morajo učiteli, pedagogi, ravnateli, starši, župniki,...v glovnen fsi ka mojo kaj z vzgojo dece oprofka, to "metaje" najstnic v provo smer usmerjati, torej da jih "meče" za sebi primernimi.
Fsaki, ki to "metaje" najstnic zlorobi pa si zaslüži najstrožjo kazen!!!!
Tüdi če pucke navalijo na učitela, mora ta takoj to povedati socialni pedagoginji na šoli, pa si jih naj pedagoginja k sebi pozove, pa jin naj objasni, na koga lehko navalijo na koga pa ne.

Ne mislin glih pozivati na javni linč totega učitela, bi mu pa trebalo prepovedati kerokoli dejavnost, ge lehko blizi dece pride, pa kakšo leto bi mu dal premišlovaja za rešetkami.
Fala bogi neman dece na tisti šoli, če pa bi zveda, ka de toti učitel priša na šolo moje dece, bi pa redno harabuko nareda, pred kak bi jemi opet grotalo s kero pucko v avatarski svet oditi.

Fsaki mo svoje mnenje, pa toleranco, pa fse, ampak pri deci pa se heja.
Lep pozdrof fsen iz realnoga sveta - ne avatarskega!

SlovenianDevil sreda, 19. januar 2011 ob 14:45

Tu se čisto strinjan s Prlotom, ne vem pa v čen je finta totega ''avatarskega sveta'', či si ti na FB, MSN, Twiter ali čez kakšno koli metodo komuniciranja napiso nekej, si še ti stalno odgovoren za to, tudi kazensko, pa tudi či maš ti nick Superman, še stalno si ti napiso to in tega bi se tudi mogo zavedati. In če je res napiso ''I love you'', zej pa se zgovorja na to, ka je to ne bilo v resničnen sveti bi mogoče kakšna mentalna institucija bila primerna za totega.

No, glede ravnatela pa či je tak kak je ovi novinar v članki napiso, ali pa tak kak je ravnatelj napiso, to nemren rečti, lehko pa rečen ka je v obeh primerih ne naredjo zadosti. Či nešče pokože prepis takega pogovora med učitelon pa učenko bi prvo mogo pozvati policijo že zaradi suma zlorabe otroka, ja zaradi tega de ovi stigmatizirani, ampak policija je plačena za to ka ugotovi če je to kej se je zgodilo res ali ne, to kak pa se je toti ravnatelj spravjo kcoj k temu pa je čista šlamparija. Pa či bi takoj pozvo policijo se zej tudi ne bi kozo v takši luči v javnosti.

Te pa še druga stvor, či so starši ugotovili to, pa so vidli v kero smer je šo tisti pogovor na msn-ji pa bi tudi lehko nekej naredili, ne pa so šli novinarje zvot, zaradi tega bodo vsi dvomili v resničnost tega, ker zgleja kot da se samo če učitela diskreditirati pa ga v javnosti pokozati kak nekoga ki zlorablja deco. Glede na to ka je pri nas nekej institucij, ki se ukvarja s temi zadevami so res izbrali neslabšo možnost...

Zej či pa se je to vseskup zgodilo ali ne, to pa je ne naša odločitev, či je res učitelj naredjo kej takšega, se ga nej pribije na eno steno kot opozorilo drugim, či pa je vseskup bilo izmišljeno, te pa bodo pač druge organizacije prevzele toti primer...V obeh primerih pa je to nekej česa se ne bi smelo glih tak na ''izi'' jemati.

Aja, glede izjave, da so v počitnicah starši odgovorni za svojo deco, to pa don praf ravnateli, pa vsi ki se zgražajo zaradi tote izjave nej malo premislijo. Kej nej ravnatelj pride k vsakemo domu v počitnicah ga sprašuvat kej dela? Šola je med počitnicami ne odgovorna za deco, je pa na nek način šola odgovorna za svoje uslužbence...

zobl sreda, 19. januar 2011 ob 14:54



meni sploh ni jasno ki mu je padnilo na pamet se iti dopisovat s 13 letnim tako rekoč otrokom preko msn, še manj pa pisati mu " i love you"....
Ena meja tudi mora biti med učitelj - učenec, profesor - dijak, profesor - študent...

Dejan sreda, 19. januar 2011 ob 15:02

Sicer tü sploh ne ven, kej bi nej že v izvornen članki bilo mišleno kak "Avatar". Virtualni lik iz Prlekije? Mislin, ka je toti "avatarski svet" mišleni, kak pisaje na forumi oz. v raznih programih, kak je mesenđer, kak je tüdi učitel poveda, toti "I love you" zapisani prek tega, ka je to pač ne bilo povedano diklini osebno, pač pa prek totega programa. V bistvi v nekšnen virtualnen sveti. Samo to mislin, ka ne spremeni zadeve.

To ka pa sen malo bra forume pa nekše članke, se mi zdi, ka folk misli, ka bi se toti avatarski svet nej nanoša na film Avatar? Niman pojma

Avatar (angleško Avatar) je uporabnikova računalniška reprezentacija, lahko je v obliki tridimenzionalnega modela (lutka)[1], ki se uporablja za računalniške igre, ali dvodimenzionalne ikone (slike), ki se porablja na internetnih forumih in drugih skupnostih,[2][3] v začetnih sistemih, kot je MUD je zavzemal tudi obliko besedila. Je objekt, ki predstavlja utelešenost uporabnika. Izraz »avatar« se lahko prav tako nanaša na osebo, povezano z računalniškim imenom ali uporabnikom interneta. [4]

http://sl.wikipedia.org/wiki/Avatar_%28ra%C4%8Dunalni%C5%A1tvo%29

SlovenianDevil sreda, 19. januar 2011 ob 15:26

Ka pa či je novinar glih mislo izpostaviti to kot je bilo v filmi?
Prepovedano razmerje
Avatar iz Prlekije

Seveda je z filmon pa toto zgodbo zlo žmetno vzporednice vlečti.... Mislec



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.