fargo četrtek, 23. november 2006 ob 17:52

Velik del slovenske javnosti je zgrožen nad predlogom Ministra za delo, družino in socialne zadeve,da bi splav bil samoplačniški.
S takimi ukrapi bi g.minister baje zagotovil povečanje rodnosti na Slovenskem.

-Mar je za nezaželjeno nosečnost kriva samo ženska, in bo morala splav plačati?
-Ali nista kriva za nezaželeno nosečnost oba partnerja,žensko bi kaznovali denarno s plačilom splava, kaj pa moški ga bodo kaznovali s odsekanjem TIČA ali kaj? (oprostite na izrazu)

Ministrstvo bi moralo težiti k temu,da se rodijo zaželeni otroci, ki jim je zagotovljeno varno in srečno otroštvo.
Podpirati bi morali politiko, ki bo mladim družinam omogočala rojstvo zaželenih otrok in temu primerne spodbude države. Kontracepcija naj bo tudi v bodoče pravica iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, vključno s prekinitvijo nosečnosti, ki predstavlja zadnji izhod v sili.

Mogoče pa Minister podpira tiste, ki živijo na račun otroških dokladov in uživajo v brezdelju, mogoče daje tem junakom podporo in potuho v posteljnih aktivnostih, saj bodo ti radi rekli SPLAV SE PA JA PLAČA in bodo pridno skrbeli za nataliteto ne preveč visoko izobraženih (npr.) zaposlenih v vrtcih .........


Upam da bo naša Vlada čimprej SPLAVILA ministra za delo, družino in socialne zadeve.

Pepek z brega petek, 24. november 2006 ob 00:09

Zgledne, ka de Drobniča resen splavilo v ropotarnico.Aplavz

Samo, či mene pitate, bi šejih trebalo bor eno por odplaviti, da so nič ne bojši od jega. Zid
Drobnič je meja toto nesrečo, ka je jegof predlog okoli plačüvaja splavof in drüge norije, kere je začija, zdignolo nejveč proha med narodon. To pa je vekemi Janezi ne glih preveč po voli, čiglih je Drobnič dela z jegovin žegnon.

Zej de Drobniča proglosa za nesposobnega, jega pa do lidje (čiglih stoji za fsen ten) meli za vekega poštejoka, nastava de novega človeka, ki de dale dela po jegovih navodilih. Edino malo do meli pasko, ka nede šlo fse tak na noglo, ka bi se lidje opet gor postavili.Mislec

Keko še je do volitef???

Mislec Mislec Mislec

Dejan petek, 24. november 2006 ob 01:00

Jas ne ven, kej so te s ten šteli. Ka bi se splav prepoveda, ka bi se te rodnost v Sloveniji povečala al ke?!? Haa Rodnost bi se povečala ja, nezaželjene dece. Ka bi še te bolj revni fsi vküp bli. So se po k nekšnemi problemi na narobe kunci kcoj spravili. Nej rejši fsakšo družino, ki de mela več dece, nagradijo, jin finančno pomogajo; mlodin družinan nej pomogajo do stanovanja pa tak dale. Kak te nej v takšni državi deco momo, či pa peneze samo za nekše letala pa tanke vün dovlejo... Dol

Nela petek, 24. november 2006 ob 11:41

Janez Drobnič je danes sporočil, da ne bo ponudil svoj odstop.

Minister za delo, družino in socialne zadeve Janez Drobnič je sporočil, da ne bo odstopil z mesta ministra, ker meni, da ne obstajajo tehtni razlogi za njegov odstop. Premier Janez Janša je sicer ministra včeraj pozval, naj odstopi še do polnoči. Pričakovati je, da bo Janša sam predlagal njegovo razrešitev Haa

Glede odmevne strategije za dvig rodnosti pa je še dejal, da je to "strateški dokument, ki ga mora Slovenija sprejeti za prihodnost, ne glede na to, ali bom jaz še minister ali ne". Ob tem je dodal, da takšno stanje, kot je sedaj, ni dobro. "Nenavadno pa bi bilo, da bi bil minister interpeliran zaradi strategije, ki zagovarja življenje in dvig rodnosti. To bi bilo nenavadno, čudno in nedostojno," meni minister
Mislec Mislec Mislec

MHA petek, 24. november 2006 ob 12:23

Drobnič je res brsna v meglo Haha nešče more Jezik Rejši bi nej delo na ten, ka bi se število splavof v SLO zmenjšalo.

V šoli smo glejali na kaseti, kak splaf zgledne. Pa kože kak se otrok prvo broni pred tisto cevjo, ki ga vün posesa, te kože kak mo ude, enega za drügin fkrej ftrga,... Žalosten En doktor, ki je dela splave, je pogledno toto kaseto, in od te več ne dela splavof. Sen proti splavon (še posebno dere pa ene ta iste ženske pridejo), glede na to keko je različne zaščite Pisk drügo je, dere je posilstvo ali pa reees nezeželjena nosečnost


Rezultati ankete na RTV SLO:
Dvigovanje rodnosti Slovencev z uvajanjem samoplačniškega opravljanja splava je po mojem mnenju:

Prava formula 18% (623)
Popolnoma zgrešeno 78% (2768)
Ne vem 5% (168)

Št. vseh odgovorov v anketi: 3559

Dejan petek, 24. november 2006 ob 12:53

Ja to je tüdi odvisno od tega v keren tedni se splav naredi, ali? Tan do 3 mescof še je možno, te pa že komisija, či se ne motin.
Tega jaz tüdi ne podpiran ka ene pa iste ženske delajo večkrat splav, ka neje teko dobra ka bi se s partneron primerno zaščitila. Samo nemrejo zaradi tega, ka bi se nej povečala rodnost, prepovedati splava. Tü za ten še je fse kej drügega. Totega primera bi se mogli lotiti iz drüge strani, toto prepoved splava pa si prišparati za reševanja kerega drügega problema...

MHA petek, 24. november 2006 ob 18:58

Splavi pogubni za 68.000 žensk
Nestrokovno opravljeni splavi so velik problem v državah v razvoju

Znanost in tehnologija, 24. november 2006 14:48
New York - RTV SLO

Zaradi nestrokovno opravljenih splavov vsako leto v državah v razvoju umre 68.000 žensk, kaže ameriška raziskava.

Zaradi nestrokovno opravljenih posegov ima težave pet milijonov žensk, ki morajo zaradi vnetij ali drugih težav oditi v bolnišnico. Strokovnjaki z ameriškega inštituta Guttmacher so izsledke predstavili na podlagi proučevanja podatkov 13 držav v razvoju. Največ žensk zaradi težav po splavu je prejetih v bolnišnicah v Ugandi, najmanj pa v Bangladešu.

Glavna raziskovalka Susheela Singh je kot glavni način zmanjšanja smrtnosti navedla uzakonitev splava.

Zvončica sobota, 25. november 2006 ob 22:36

MHA mislin ka si tisto kaseto o splavi gleja pri veronaoki (ka negda so bile veke bune okoli tega med starši-samo mene je te to ne zanimalo) ali pa če si v kakši medicinski venda tan....V glovnen sen penila celi teden zavolo totega Drobniča bog ga nema rad...tak ka sen na čemere zdrava grotala....Ve so lepo po TV rekli ka je splavov iz leta v leto meje...ne ven ka te komplicirajo.Soma sen proti jemi ka gnesden tega nobeni ne treba če je pametna.Drugo je če nega nobene variante za uporabo kontracepcije ipd....Samo ka pa tiste ke jih keri posili pa zanosijo??Pa tiste ke nemrejo negi z bregov vsake teko cejta ka pridejo(če mojo srečo) do ginekologa?.V glovnen se mi vidi ka bi tota Nova Slovenija rada ženske nazaj dvesto let sprovila...NIKDOR!!!

Nela ponedeljek, 27. november 2006 ob 16:59

To te buje, nesem si mislila da splav tak poteka, kak si ti Miha napiso, vse me je groza Jok

Totega našega ministra pa tudi ne razmin, rad bi ka bi nas več blo in to misli dosegniti s ten, ka de se splav pločo Mislec ......baje 103.000 sit (tak sem čula nevem če stima ) . Ja rodnost bi se mogoče povečala, ker ženske nebi mele penez ka bi si splav pločale. Kapa bi te blo z bogo deco, ki bi na svet prišli nezaželjeni??? Hm Kak bi živeli? Brez ljubezni!

Jaz sem tudi proti splavi Dol pa mislim da pa po nesmo tak zaostali, ka nebi znale s čin se lahko to prepreči (zanositev).Kot sem rekla že sem proti spavi, čepa bi znola, ka bi mi ugotovili, ka bi bila 100% ka se dete nede rodilo zdravo...........tepa bi mogoče tudi razmišljala o jen, na žalost. Jok Upam da nikoli nem v takšni situaciji, ker res nevem kaj bi naredla. Pa tiste ženske ki so posiljene? Ja na kaj pa te čejo drugo pomisliti kak na splav Hm

MHA ponedeljek, 27. november 2006 ob 21:38

Ka bi splaf bia samoplačniški, to je s punega v meglo brsjeno Zid Drobnič kak Drobnič Zid

Či bi bia samoplačniški, te bi se razvilo, kak bi temi reka Mislec ka bi se splaf dela na črno - nazokonski splaf. Zaradi tega bi prišlo do nestrokovno opravljenih posegov, kar bi melo katastrofalne posledice, zato bojše ka ostone takak je blo do zej.

Toložimo se lehko s ten, ka je fsako leto meje splavof.

MILAN ponedeljek, 27. november 2006 ob 21:50

Vuuhuu Hvala Bogi ka je Drobnič prepoveda splav.
To je naša tržna niša. Zej bomo mi KUNTŠNI PRLEKI meli
dela prek glave. ? KAK TE -SE SPITOVLETE?
Delali mo splave v treh izmenah.

Haha Haha Haha Haha Haha Haha Haha Haha Haha Haha

Dvo štirimetrna fosla,pa štiri
dvesto litrne fasle,fkup povežemo
pa momo nepotopliv splav.

Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran
Bravo minister Drobnič.Aplavz

Pepek z brega ponedeljek, 27. november 2006 ob 23:28

Mislec Mislec
Drogi Milan, joko mi je žoh, samo te moren popraviti.

Splave bomo resen delali (na črno, da tak preveč štibre držovi plačüvlemo), samo takše bole voske - enojne (en fosl pa dvo fasla), da jih drgačik nemo spravili v Ščovnico.

Edino či de pofprašüvaje tak veko grotalo, ka de se začlela Ščovnica phati, te pa bomo vudrli tüdi na Müro. Tan pa te lehko delamo vekše dimenzije.

Nenok idi na opčino vloži prošjko za koncesijo, pret kak de konkurenca nejšla toto "TRŽNO NIŠO".
Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran Šokiran
BRAVO MILAN!
Aplavz Aplavz Aplavz

kobreti torek, 28. november 2006 ob 05:47

MILAN je napisal/a:
Vuuhuu Hvala Bogi ka je Drobnič prepoveda splav.
To je naša tržna niša. Zej bomo mi KUNTŠNI PRLEKI meli
dela prek glave. ? KAK TE -SE SPITOVLETE?
Delali mo splave v treh izmenah.

Zloba San kak je videti do zaj pomalen tudi ministra Drobniča splavili,san nej po Ščovnici.Nego na nekši bol divji potok do ga dali, kak je to Soča, ka de ga hitro odneslo pret kak de folga še kakšo nazoj reči!Šokiran

Nela sreda, 29. november 2006 ob 15:11

Oddaja je bila 21.11.2006

Vuuhuu Če koga zanima kliknite:

http://www.rtvslo.si/piramida/arhiv.php

Vuuhuu Bebast Vuuhuu

Nela sreda, 29. november 2006 ob 15:39

Aha ka še van povem kaj so teme.

Prva tema je splav, druga tema je predcednik, tretja je rumeni tisk, četrta pa pijane ženske..............naja Zardel

Zvončica sobota, 2. december 2006 ob 00:04

Tak zaj pa je Janez Drobniča splavija...Aplavz Aplavz Haha Priklon Priklon Gor

kobreti sobota, 2. december 2006 ob 17:48

Pa kak se guči se še drugi priprovlajo na križarjeje na splavi!

Nela ponedeljek, 18. december 2006 ob 20:06

Vuuhuu Vuuhuu Vuuhuu no pa smo jo dobili, novo ministrico za delo, družino in socialne zadeve Aplavz Aplavz Aplavz

Zvončica petek, 22. december 2006 ob 23:44

Sen štela ka je Ormožonka....ka jaz ven...niman rada jene stranke pa amen.....te pa minister s križon v roki tüdi nemre biti bogvekajHaaPa namesto Hanžeka je Prekmurka.....jasna slika kon naši možgoni pobegnejo. Te pa pozobijo na tote kraje.Žalosten

MILAN sobota, 23. december 2006 ob 17:23

Nasmeh halo,varuhinja je naša Lotmeržonka, duma poleg osnovne šole.nekda.....Aplavz



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.