tota ponedeljek, 30. marec 2009 ob 06:29

Ne ven kak vidva razmišlata, samo jas ne čütin nobene potrebe, ka bi se f toten primeri ozirala na drüge, pa si štindirala, či cerkef celo noč sveti, ali pa parkirišče celi den, te pa jas tüdi ne treban sodelüvati f toti akciji. Jas zavolo toga lehko eno vüro zdržin bres televizije pa računalnika. Ve pa po toti eni vüri nen šla, pa fse aparate navrla na fulšus. Televizijo pa že zej vgašüvlen do kunca, ka lüčka ne sveti, pa DVD player tüdi, stalno odštekan pralni stroj, gda ne peren, pa varčne žarnice uporablan... Nasmeh

erof ponedeljek, 30. marec 2009 ob 09:33

Jah pa cerkve tudi nebi trebalo osvetljevati z temi močnimi reflektorji to ja še lune dol vidiš ne ka se preko bregov nebi vidlo kak močno sveti v nič. Panika

MHA ponedeljek, 30. marec 2009 ob 09:42

Či že omenjate cerkef, v Beltincih se liči na parkplaci pri domi, pa reflektori ke sfetijo na cerkef, vgasnejo med 00h in 5h.

tota ponedeljek, 30. marec 2009 ob 10:00

MHA je napisal/a:
Či že omenjate cerkef, v Beltincih se liči na parkplaci pri domi, pa reflektori ke sfetijo na cerkef, vgasnejo med 00h in 5h.

Pravilno. Komi na čast to sploh sveti? Razmin, ka so osvetlene ceste pa prehodi za pešce, vse zavolo prometne varnosti, ene stvari so pa resen čisto brez veze razsvetlene cele noči. Keri de te ob treh ponoči gleja cerkef kak je lepa? Pa fse tote toble po trgovskih centrih, pa trgovine nasploh so ponoči tüdi oznotra razsvetlene, pa nikoga tan nega. Čisto brez veze....

Dejan ponedeljek, 30. marec 2009 ob 11:35

tota je napisal/a:
Ne ven kak vidva razmišlata, samo jas ne čütin nobene potrebe, ka bi se f toten primeri ozirala na drüge, pa si štindirala, či cerkef celo noč sveti, ali pa parkirišče celi den, te pa jas tüdi ne treban sodelüvati f toti akciji. Jas zavolo toga lehko eno vüro zdržin bres televizije pa računalnika. Ve pa po toti eni vüri nen šla, pa fse aparate navrla na fulšus. Televizijo pa že zej vgašüvlen do kunca, ka lüčka ne sveti, pa DVD player tüdi, stalno odštekan pralni stroj, gda ne peren, pa varčne žarnice uporablan... Nasmeh

Malo si narobe razmila to ke sen jas napisa. Preberi še 1x al pa 2x Nasmeh
Tote vüre vgašüvaja 1x letno so isto, kak tisti lidje, ki grejo k meši, ka se spovejo, ka potli lehko dale "grešijo", kak sen negi že napisa. To je priložnost za vse, ka vsej tisto eno vüro vse vgasnejo pa se potli počütijo, ka so nevenkeko pripomogli k varovanji okolja. Potli pa opet celo leto lehko z vsemi ličmi pa aparati na veko sveti.
Jaz celo leto varčüvlen pa ne svetin z nepotrebnimi ličmi, zmekovlen vün vse aparate dere jih ne nücan, ... Sen fsakšo leto sodelüva v totih akcijah, letos pač ne, ker je bija fuzbal Nasmeh Pa se zaradi tega ne počütin, ka sen kej narobe nareda. Oziran pa se tüdi ne na to, kej drügi delajo, mon svojo glovo Nasmeh

prlek1825 ponedeljek, 30. marec 2009 ob 14:56

jaz se čisto strinjam z dejanom, keri ne ve čez leto šparati, še v toti vuri nede nič naredjo

MHA torek, 31. marec 2009 ob 09:39

Se tüdi nagiblen k Dejanoven mneji, ke te ovemi hasni ka za tisto vüro pol doj vgasne, či celo leto prekpreveč sküri. Či že čejo nekšo vüro bres elektrike, nej po celi sloveniji kurcšlus naredijo, te pa mo resen fsi bres elektrike, pa te de se pršparalo za eno rundo pijače v držovnen zbori.

tota torek, 31. marec 2009 ob 10:59

MHA je napisal/a:
Se tüdi nagiblen k Dejanoven mneji, ke te ovemi hasni ka za tisto vüro pol doj vgasne, či celo leto prekpreveč sküri. Či že čejo nekšo vüro bres elektrike, nej po celi sloveniji kurcšlus naredijo, te pa mo resen fsi bres elektrike, pa te de se pršparalo za eno rundo pijače v držovnen zbori.

V držovnen zbori pa majo tak poceni pijačo pa jedačo, ka bi se te za tote peneze fsi lehko tan najeli, ne samo poslanci pa ministriHehe

Po mojen tisti, gi tak ali tak ne gleja na potrošjo elektrike, tüdi za toto vüro ne vgašüvle, da ga boli k*rac za fse sküper... Mi drügi venda več na to domoJaaa Tak si bor jas mislin...

Dejan torek, 31. marec 2009 ob 12:24

Prešja leta so še tote akcije ble 5 minutne, zej so že eno vürne. Nej izklopijo celo Slovenijo al pa svet za kakši den pa de se ziher nekej prišparalo Nasmeh Dere pa 100.000 lüdi v Sloveniji za pet minut vgasne vse liči, tv, radio, računalnik, ... potli za pet minut pa opet vse gor naverejo pa so v omrežji takša nihaja, ka še to več elektrike požere, kak či sploh vgašüvali ne bi Hihihi

Tunč torek, 31. marec 2009 ob 16:29

To je vse res kaj ste napisali. S tem pa smo pokazali (z mano vred), da nam je še naprej vseeno za svetlobno osnaževanje in varčevanje. In tako bo vse do tedaj dokler tega ne bomo občutili direktno, ko nas bo narava udarila nazaj na boleč način. Do tedaj pa se bomo še naprej izgovarjali in iskali načine kako brezskrbno koristiti vso ugodje, ki ga imamo, ne da bi se čemu odrekli.
In kdo je ugasnil vse aparate za eno uro je s tem pokazal, da je pripravljen za spremembe. Respekt
Jaz nisem bil med njimi. Dol

tota torek, 31. marec 2009 ob 16:38

Tunč je napisal/a:
To je vse res kaj ste napisali. S tem pa smo pokazali (z mano vred), da nam je še naprej vseeno za svetlobno osnaževanje in varčevanje. In tako bo vse do tedaj dokler tega ne bomo občutili direktno, ko nas bo narava udarila nazaj na boleč način. Do tedaj pa se bomo še naprej izgovarjali in iskali načine kako brezskrbno koristiti vso ugodje, ki ga imamo, ne da bi se čemu odrekli.
In kdo je ugasnil vse aparate za eno uro je s tem pokazal, da je pripravljen za spremembe. Respekt
Jaz nisem bil med njimi. Dol


Jas sen že napisala, ka sen vgasnila fse, razen hladilnika, zmrzovalnika pa peči. To so fse aparati, ki bo potli teko več elektrike potrošili, ka bi prišli na "delovno temperaturo"Nasmeh Vse drügo pa je blo vgašjeno. Še stalno trdin, ka čisto fsakši lehko prispevle svoj delež v takših akcijah, samo volo more meti.Pomežik Či pa je fuzbal pač važnejši od planeta, si more to fsakši son pri sebi razčistiti.Jaaa

Dejan torek, 31. marec 2009 ob 16:44

S ten pa se glih ne strinjan nejbole, ke si napisa. Tisti, ki nesmo za toto vüro liči dol vgasnili, še to ne pomeni, ka nan je vseeno za onesnaževanje. Či celo leto paziš kej delaš, tota ena vüra nič ne pomeni. Gda de pa enkrat šlo tak daleč, ka de fse crknilo, te pa bomo itak vsi na isten.

Jaz pa lehko za en mesec izklopin vse aparature, či de to naredja celi svet. Ka te s svojin biznison nen zaosta za jimi Nasmeh Samo je pač gnesden v sveti tak, ka se izkoristi tisto, kej je na razpolago. Zaradi tega, ka tan nekše tovarne onesnažüvlejo svet, ka v eni sekundi v lüft spistijo milijone ton CO2-ja pa ponücajo elektrike teko, kak cela Slovenija v 10 letih pa so brezbrižne do vsega, se mi ne trebamo zej vračati nazej v kameno dobo. Pa si zaradi tega očitati, ka smo kej slabega naredli, či tisto eno vüro nesmo liči dol vgasnoli...

tota torek, 31. marec 2009 ob 16:50

Vidiš, to je tisto, ke se mi ne vidi praf... Jas lehko, či de celi svet....bla, bla, bla.... Zakej bi se moga ozirati na celi svet, či lehko son nekej narediš? Čiglih je to v globalnen smisli resen malo... Samo či to narediva midva, pa še dvo sosida, pa ovi, pa titi, de se nas pomalen nekej nabraloNasmeh Iz malega rose veko... Či bi fsi tak štidirali, kak si ti napisa, te nebi nihče nič nareda. Mene tak daleč ne briga, kej drügi delajo, soma za sebe pa ven, ka nekej malega lehko prispevlenNasmeh Mogoče de drügič malo večji odziv, naslednjič se večji itd....Pa te pomalen nekej bo iz nosNasmeh

Tunč torek, 31. marec 2009 ob 16:56

Tota kapo dol. V celoti se strinjam s teboj. Neke nareti, ne ka te nehče prosi za to.

Dejan torek, 31. marec 2009 ob 17:05

tota je napisal/a:
Či pa je fuzbal pač važnejši od planeta, si more to fsakši son pri sebi razčistiti.Jaaa

No, po toti logiki te predvidevlen, ka boš od zej napre peš hodla v slüžbo Jaaa

Sen napisa, ka sen se vedno odzva na toto akcijo, samo zej sen pač fuzbal gleja. V čen je tü problem? V 21. stoletji nesmin izkoristiti medijov pa si po tv pogledniti fuzbala? Al se zaradi tega zej nej v klet zapren do kunca živleja pa tan čupin brez liči...
Pa napisa sen tüdi, ka celo leto varčüvlen, zato se ne počütin, ka sen kej narobe nareda, ker toto vüro nesen tv-ja dol vgasna. Ne ven ke takšo rabuko okoli tega delate. Jaz sen pač v tisten cejti, dere je cela Slovenija šparala, fuzbal gleja. Sen prepričani, ka sen bija edini, ki sen v tisten cejti meja tv prižgani... Bom pa to drügi den notri sprava, ker tv-ja nigdor ne glejan, razen te dere je kakši šport.

tota torek, 31. marec 2009 ob 17:27

Dejan je napisal/a:
tota je napisal/a:
Či pa je fuzbal pač važnejši od planeta, si more to fsakši son pri sebi razčistiti.Jaaa

No, po toti logiki te predvidevlen, ka boš od zej napre peš hodla v slüžbo Jaaa

Sen napisa, ka sen se vedno odzva na toto akcijo, samo zej sen pač fuzbal gleja. V čen je tü problem? V 21. stoletji nesmin izkoristiti medijov pa si po tv pogledniti fuzbala? Al se zaradi tega zej nej v klet zapren do kunca živleja pa tan čupin brez liči...
Pa napisa sen tüdi, ka celo leto varčüvlen, zato se ne počütin, ka sen kej narobe nareda, ker toto vüro nesen tv-ja dol vgasna. Ne ven ke takšo rabuko okoli tega delate. Jaz sen pač v tisten cejti, dere je cela Slovenija šparala, fuzbal gleja. Sen prepričani, ka sen bija edini, ki sen v tisten cejti meja tv prižgani... Bom pa to drügi den notri sprava, ker tv-ja nigdor ne glejan, razen te dere je kakši šport.


He, he, nekomi sen stopila na žülHehe Ne bodi zej takak malo dete, ki neje dobilo lizikeNasmeh Jas samo provin, ka tota ena vüra še kak dosti pomeni, pa čiglih celo leto šparaš... Tü se sploh ne gre za šparaje v proven pomeni besede, ampak za to, ka lidje malo začnemo drgačik štidirati.... Jas sen prepričana, ka nobeden potli po toti eni vüri neje ša vüžgat radija, televizije, računalnika, pa fseh liči naenkrat.... Mislin, ka tisti, ki sodelüvle v takših akcijah, mo teko zavseti v glovi, ka tega ne naredi. Glede fuzbala pa je tak: so rekli izklopiti fse, česa nujno ne nücaš... eni ste pač nujno nücali TVNasmeh Ne bodi užaljeni, pa slabe vesti tüdi ne trebaš meti... se pa nesi edini, ki je gleja TV.

Na zadnje urejal: tota, dne: torek, 31. marec 2009 ob 17:35

Dejan torek, 31. marec 2009 ob 17:41

tota je napisal/a:
Tü sesploh ne gre za šparaje v proven pomeni besede, ampak za to, ka lidje malo začnemo drgačik štidirati....

No, ka pa sen jas o ten napisa že pret?

Dejan je napisal/a:
Tote vüre vgašüvaja nimajo nekšega pomena, ka bi s ten kej prišparali ali pa pripomogli k bolj čistemi okolji. Gre samo za ozaveščanje o problematiki gnešjega cejta.

Pa nesen malo dete, ki nima lizike, samo poven tisto ke mislin. Ker sen iz tvojih dozdejšnjih objav na toto temo razbra samo to:

- vsi, ki nesmo za toto vüro vgasnili liči, nan je vseeno za onesnaževanje
- vsi, ki nesmo vgasnili liči, bomo krivi za propad planata
- či si celo leto špara, si ne nareda nič, či nesi liči vgasna v tisti vüri
- vsi, ki ste liči za eno vüro vgasnili, ste rešitelji Zemlje in najbolj šparavni lidje

Jaz pa si milsin, ka so glih tisti, ki so zej vgasnili liči za eno vüro, nejbolj potrošni čez celo leto pa jin dol visi, či jin v kühji, spalnici pa dnevni sobi lüč gori, oni pa v garaži avto glancajo s čisto pitno vodo pa to 2x na teden. Tak kak sen napisa primerjavo z mešo por objav više. To jin je spoved, ka de potli opet celo leto lehko na puno kürja.

Nesen pa malo dete brez lizike, kak sen že reka, nesen užaljeni, tüdi slabe vesti niman, žüla tüdi ne. Poven svojo, ke si mislin, ker sen iz tvojin objav ne drügega razbra, kak tisto, kej sen gori napisa Nasmeh Pa mi dokoži, ka se motin. Evo liziko -> Beba

tota torek, 31. marec 2009 ob 18:49

"Ker sen iz tvojih dozdejšnjih objav na toto temo razbra samo to:

- vsi, ki nesmo za toto vüro vgasnili liči, nan je vseeno za onesnaževanje
- vsi, ki nesmo vgasnili liči, bomo krivi za propad planata
- či si celo leto špara, si ne nareda nič, či nesi liči vgasna v tisti vüri
- vsi, ki ste liči za eno vüro vgasnili, ste rešitelji Zemlje in najbolj šparavni lidje

Jaz pa si milsin, ka so glih tisti, ki so zej vgasnili liči za eno vüro, nejbolj potrošni čez celo leto pa jin dol visi, či jin v kühji, spalnici pa dnevni sobi lüč gori, oni pa v garaži avto glancajo s čisto pitno vodo pa to 2x na teden. Tak kak sen napisa primerjavo z mešo por objav više. To jin je spoved, ka de potli opet celo leto lehko na puno kürja."


Ne ven, zakej čütiš takšno potrebo, ka zej te žališ pa v nič dovleš tiste, ki smo sodelüvali f toti stvori.... Mi praf dol visi, kej si ti razbra iz mojih objav, samo takšnih stvari nesen nigi trdila. Iz mojih objav ti ne treba nič razbrati, ker ne pišen tak, ka bi moga brati med vrsticami. Pišen direkt in to kej si mislin. Či se ti čütiš osebno napadenega, je to tvoj problem. Ne čütin se dužno, ka bi ti bilokej mogla dokazüvati. Očitno pa je, ka či si moje objave tak razlogaš, si čisto fse narobe razmija pa zgrešija poanto pa bistvo mojih besed, pa tote akcije.

Na zadnje urejal: tota, dne: torek, 31. marec 2009 ob 18:51

Dejan torek, 31. marec 2009 ob 19:29

Jaz nikoga ne žalin pa v nič ne dovlen. Te je pret obratno. Pa med vrsticami tüdi nesen bra.

tota je napisal/a:
Jas samo provin, ka tota ena vüra še kak dosti pomeni, pa čiglih celo leto šparaš...

S totega stavka jaz razmin to, ka si nič ne nareda, či si celo leto špara, či toto vüro nesi. Oz. ka tota vüra več pomeni, kak to, ka celo leto glejaš na manjšo porabo.
To je blo iz tega:
- vsi, ki nesmo za toto vüro vgasnili liči, nan je vseeno za onesnaževanje
- či si celo leto špara, si ne nareda nič, či nesi liči vgasna v tisti vüri

tota je napisal/a:
Či pa je fuzbal pač važnejši od planeta, si more to fsakši son pri sebi razčistiti. Jaaa

Kej si te nej pri sebi razčistin, či sen fuzbal gleja? Zej sen kriminalec al ke? MacGyver pa tüdi nesen, ka bi s ten, či bi tv vgasna pa fuzbala nebi gleja, svet rešja.
To je blo iz tega:
- vsi, ki nesmo vgasnili liči, bomo krivi za propad planata
- vsi, ki ste liči za eno vüro vgasnili, ste rešitelji Zemlje in najbolj šparavni lidje

Nigi je ne blo nič med vrsticami brono.

Pogovor pa je teka v čist normalnih tonih, argument na argument. Tota tvoja zodja objava pa je ne ničemi podobna. Či je tü kdo koga žalja, si ti mene. Sen nigi ne nič proti tebi napisa, samo strinja se nesen s ten, ka je tota vüra takšega strašnega pomena. Sen nejmeje 3x napisa, ka se treba celo leto šparati, tak kak tüdi som delan. Pa zej, či sen toto eno vüro ne liči vgasno, še zato nesen neodgovoren do našega planeta...

Žalostno pa je, ka moren 10x odgovoriti na toto blesavo temo. Pa sen večkrat reka, ka se treba vedno šparati pa še me eni vedno ne razmite. Še vedno dovlete toti eni bogi vüri takšen gromozanski pomen, ka zasenči vse ostalo... Pa se mi zdi, ka je nešče drügi narobe razmja pa zgrešja poanto.

Štükati pa se niman nikšega namena pa se karkoli s kon svajüvati, ker sen ne takšen tip. Pa zaradi takšega brezveznega razloga se to tüdi ne sploča...

tota torek, 31. marec 2009 ob 20:07

Jas osebno ne dovlen toti eni vüri takšega gromozanskega pomena, ka bi zasenčila vse ostalo. Vseeno se zavedan vsega ostalega sr*nja, ki se godi okoli nos, pa nan vničovle lüft, pa vodo, pa celi planet. Samo pri enih stvareh pač nemren nič kej pomogati, ka sen premala... V toti eni vüri pa vidin priliko, ka lehko tüdi jas nekej prispevlen. Nasmeh Čiglih nekej malega. To je bistvo vsega, kej sen štela povedati.Nasmeh



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.