MHA četrtek, 10. november 2011 ob 20:03

Toti 100 je že en cejt, v Avstriji pa Nemčiji mislin ka še mojo 95, 98, pa 100 oktanskega. San je v tujini 100 oktanski več kak 1.5€, prinas pa je malenkost dražiši od 95. Jas zej že neke cejta tankan san 100 oktanskega.

TUNČEK petek, 11. november 2011 ob 19:50

Jas tankan skos 100 oktanskega ot te gda ga je začeja meti OMV. Avto bole vleče in neke meje ponüca. Jaaa

MHA petek, 11. november 2011 ob 20:48

Jas na sfojen tüdi preštiman ka mo z stotko bojše pospeške, še posebe f tretji pa štrti brzini, čiglih je zodič pisalo v Motoreviji, ka so delali teste z različnimi avti z toti dvema bencinoma, pa ka avto z 100 nič bol ne gre pa nič več km ne narede kak z 95. Edino pri VW Golfi so zaznali malenkost bojše pospeške.

zobl torek, 27. december 2011 ob 15:16

Hihihi

Čestitka za fse šofere od Vlade RS -Nasmeh


Opolnoči se bosta podražila 95-oktanski bencin iz 1,328 evra na 1,342 evra za liter ter 100-oktanski bencin iz 1,341 evra na 1,356 evra za liter.
Ceni dizelskega goriva (1,277 evra za liter) in kurilnega olja (0,945 evra za liter) bosta ostali nespremenjeni.



MHA torek, 27. december 2011 ob 20:31

To je ze darilo za božič Hjooj s ten ka še novoletno darilo sledi

Zvončica torek, 27. december 2011 ob 23:14

Banda... Lovec

TUNČEK sreda, 28. december 2011 ob 08:23

Ne ven, ke do krpali zej s temi penezi ? Pomežik

MHA torek, 10. januar 2012 ob 10:18

TUŠ je moga sfoje pumpe odati, ze pa mo Mercator sfoje pumpe. Hehe Mislec

MHA ponedeljek, 23. januar 2012 ob 17:57

Cene bencina znova rekordne

Ljubljana - MMC RTV SLO
S torkom se znova zvišujejo cene naftnih derivatov, kar pomeni, da bodo cene goriv dosegle nov rekord. 95-oktanski bencin bo dosegel 1,406 evra, 98-oktanski pa 1,423 evra za liter.

Cena litra 95-oktanskega bencina bo višja za 2,6 centa in bo znašala 1,406 evra, za 2,7 centa bo dražji 98-oktanski bencin (nova cena bo tako 1,423 evra za liter), za liter dizelskega goriva pa bo treba odšteti 1,9 centa več kot pretekla dva tedna, in sicer 1,324 evra. Dražje bo tudi kurilno olje (za 2,3 centa), od torka bo liter stal 1,011 evra.

Cena avtoplina na Petrolu znaša 0,753 evra na liter.

Dizel je tako presegel prejšnji rekord iz poletja 2008, ko je njegova cena znašala 1,311 evra za liter.


Bencin 95 1,406€?! Kon gremo.... Hjooj Ne ne ne

zobl ponedeljek, 23. januar 2012 ob 18:25

Lepo do nas vničili s temi nenormalnimi podražitvami goriv.
Nikšnih razlogof nega ka bi gorivo blo teko drago, to je navadna napizdancija špekulantov na borzi keri veke peneze delajo na ten.
Bija bi skrajni čas ka se heja izračunavati cena sirove nafte po gibanju ameriškega dolarja in 1 barella teksaške nafte.

iTux ponedeljek, 23. januar 2012 ob 18:48

do konca leta de 2 evra, ce pa nede 2 € pa de v kakse druge valute samo de vseeno puno Nasmeh

MHA ponedeljek, 23. januar 2012 ob 20:08

1,406 € x 50l = 70,3€ Za pejeset litrof več kak 70€, od tega 35€ držovi Buum

pravični ponedeljek, 23. januar 2012 ob 21:03

Ja, zobl, tak kak si povedal. Jaaa

Dlaka mi stane, ko slišim, da govorijo o neki texaški nafti in dolarju in tudi mediji to pridno tirajo. Šokiran

Slovenija največ nafte kupi na Bližnjem vzhodu in plača v EUR. Jaaa

Sicer so se pred leti dogovarjali Arabci in Europa, da bi uradno ceno postavili v EUR in so Ameri skočili do plafona. Vrag Strelec Respekt

Seveda pa visoke cene surove nafte, koristijo tudi podjetjem, ki delajo za Arabce in zidajo njihovo infrastrukturo. Jaaa

Tukaj pa je tudi zelo veliko Evropskih podjetij.

Če pogledamo en Dubaj pred 25 leti in danes. Mislec

Nekoč vasica, obdana s peskom. Jaaa

Danes pa, vsi vemo, kot v pravljici. To ja

In vse to z nafto. Jaaa Mislec Kul

mucek19 ponedeljek, 23. januar 2012 ob 21:19

Hjooj

Zato pa bomo pomalem vsi bankrotirali če se bo gorivo naprej dražilo!
Unovčite zlate točke za 20% popust na električno energijo
Zakaj izbrati Petrol?

Ugoden cenik Petrolove električne energije
Enostaven in brezplačen prehod na Petrolovo električno energijo
Garantirane dolgoročne konkurenčne cene električne energije
Svetovanje in pomoč naročnikom na brezplačni telefonski številki 080 22 66
Pogodba brez časovne vezave za gospodinjski odjem
Petrol ne zaračunava nobenega dodatka na visoko porabo
Petrol ne zaračunava nobenih dodatnih storitev
Ena položnica za vse mesečne Petrolove storitve in dobave
Dodatne ugodnosti za imetnike Petrol klub kartice
Preklop traja 3 do 7 tednov.



zobl ponedeljek, 23. januar 2012 ob 22:13

pravični je napisal/a:
Ja, zobl, tak kak si povedal. Jaaa

Dlaka mi stane, ko slišim, da govorijo o neki texaški nafti in dolarju in tudi mediji to pridno tirajo. Šokiran

Slovenija največ nafte kupi na Bližnjem vzhodu in plača v EUR. Jaaa

Sicer so se pred leti dogovarjali Arabci in Europa, da bi uradno ceno postavili v EUR in so Ameri skočili do plafona. Vrag Strelec Respekt

Seveda pa visoke cene surove nafte, koristijo tudi podjetjem, ki delajo za Arabce in zidajo njihovo infrastrukturo. Jaaa

Tukaj pa je tudi zelo veliko Evropskih podjetij.

Če pogledamo en Dubaj pred 25 leti in danes. Mislec

Nekoč vasica, obdana s peskom. Jaaa

Danes pa, vsi vemo, kot v pravljici. To ja

In vse to z nafto. Jaaa Mislec Kul



Slovenija ne kupuje nafte ker nima svoje rafinerije, tako da kupi končni produkt -> bencin, dizel, lpg iz Italije (ENI), Avstriije (OMV), Hrvaška (MOL-INA).
Petrol največ kupi iz ENI-jeve rafinerije blizu Benetk, nafta pa do rafinerije pride iz bližnjega vzhoda, rusije in afrike, cena pa je določena po neki kvazi metodologiji kero so vsili američani da se upošteva vrednost dolarja in 1 barela teksaške nafte.
Dokič pa ne bomo imeli svojo metodologijo brez dolarja, do te bomo ameriški vazali ki bomo z dragim gorivom plačevali njihove dolgove.



iTux je napisal/a:
do konca leta de 2 evra, ce pa nede 2 € pa de v kakse druge valute samo de vseeno puno Nasmeh

Nažalost, nekak tak bo...

gorgona ponedeljek, 23. januar 2012 ob 22:14

pa daj mucewk ne bluzi z petrolon opet...dejstvo je dav to ne gre več tak napre samo nas izkorišajo dvigajo cene...kak dugo še mo to trpele slovence,kak dugo se pitan?

prlek1825 ponedeljek, 23. januar 2012 ob 22:14

drogi prleki z ten se preveč ne obremenjuvati ke de vas ruknolo glede na to kakša je cena goriva....jaz sem se že sprijaznjo pa upam ke v obdobji nejveč 4-5let več nede bencin glavni pogon ke če de tak šlo naprej bomo še samo za bencin delali.

jaz man garmina v avti pa vsakokrot kda vgasnem avto mi napiše prepotovane km pa polek v € keko sem goriva ponuco pa me kar glova včosik zaboli...dobro ne kože to 100% samo enih 90 pa ziher prav,,,,tak ke keri ma to ve zake se gre pa kon nas to vodi...ke kda greš na pumpo te rukne to pa vsaki den spremlaš.

jaz sem se glede totih podražitev en cejt fejst bunjo zej pa sem ugotovjo ke nega smisla samo sebi slabo delam....pozitivne stvari vidim samo v tem ke za por let bencin nede več glovni pogon nič drugo me ne motivira.

Dejan ponedeljek, 23. januar 2012 ob 23:37

Totih por let lehko raztegneš na por sto let... Mi se tega nemo včakali, ka bencin nebi bija na prven mesti.

Ivek ponedeljek, 23. januar 2012 ob 23:55

Amerika stiskovle Iran, pa ne zato ki bogati uran, pač pa zato, ki je na liniji: Evropa - Türčija - Afganistan, Irak - Pakistan - Indija s otcepon za naftne držove bivše ZSSR-pa dale na Kitaj. EU, pa tüdi Slovenija smo se pridružili bojkotu iranske nafte, či glih je EU dozde küpuvala 30% potreb v Irani, pret pa še 30% v Libiji. Pač tak čejo strici prek Atlantika, drgačik bodo v lüft vrgli Evro.
Venda je vsakemu jasno zake gre bencin gor.

prlek1825 torek, 24. januar 2012 ob 08:36

mi smo meli v šoli energetiko, pa enega fejn predevatla ki je čuda let preživjo v sveti (glede dela mislim, nejveč v ameriki), in nam je kozo razne grafe o gorivih.
pa glede nafte so razni izračuni, ki kožejo, ke bi do leta 2020 se lehko marsike spremenlo glede pogonskih goriv.
zej keko je na ten ne vem, samo že z svoje logike gledano, če de bencin 2€ali več se lidje tudi nedo mogli teko voziti, tak ke do mogli vseeno neke ukrepati.
dok jin gre prodaja bencina (glede na to ke se draži) se dale isto tanka, malo glediš ke se nebi teko vozjo pa ke bi šparo samo ke dosti pa tak ne prišparaš. kda pa de bencin vseeno tak visoko ceno dosegno ke več neš mogo iti samo tak za brezveze v avto pa de se prodaja zmejšala te pa do se začeli ukrepi. takoj ne ampak dejmo času čas.



Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.