Dejan ponedeljek, 17. julij 2006 ob 22:53

Da dostikrot keri sprašüvle kak se napiše ü pa da je to za nos Prleke zlo pomemben samoglasnik, ki ga dosti uporablamo, pa ka ga bomo lehko uporablali tüdi na forumi pa ge koli drügi, bon jaz zej tü napisa kak se napiše üüüüüüü!

Tak kak je Pepek že razloža:

1. - prtisneš knof (tipko) z gor obrjenoj puščicoj - SHIFT;
2. - toti knof držiš notri prtišjeni, fcoj pa z drügin prston iste roke (lehko tüdi drüge), prtisneš knof na keren sta narisani dve pikici - tretji od SHIFT gor (tisti pod ESC);
3. - fse fküper spistiš;
4. - s prston na desni roki prtisneš knof UUUUUUUU;
5. - či ste se držali navodil, pa či nemate kakše ruske tipkovnice, te bi moglo na televiziji pisati ÜÜÜÜÜ

Pa še jaz eno verzijo napišen za fsakši slučej, či ova prva ne prime:

1. - pritisneš knof CTRL in ALT na spodji levi stroni tipkovnice obo naenkrat z levo roko (glih tak kak gda kišta zašteka pa ga čete reseterati s tipkami ctrl+alt+delete);
2. - tota dvo knofa držiš pritišjena notri, kcoj pa z desno roko pritisneš knof tan kak je gor vprašaj pa dve pikici (en knof na desno poleg nule (0));
3. - fse fküper spistiš;
4. - s prston na desni roki (lehko tüdi ne levi) prtisneš knof UUUUUUUU;
5. - zej bi moga na ekrani biti napisani ü!

Tak! Zej pa te vsi znali! Pomežik

MHA ponedeljek, 17. julij 2006 ob 23:07

Ali pa si nemsko tipkovnico küpi, tan je crka ü Jezik

Dejan ponedeljek, 17. julij 2006 ob 23:23

Ke ti to pomoga, či te nimaš šðčæž Nasmeh

Zvončica torek, 18. julij 2006 ob 00:00

Fala čeha, mene je že Pepek navüčjaHaha Haha Haha Ne škodi pa če je napisano zato ka de se venda še kakši nejša ki nede zna....celo živleje se vičimo..

Pepek z brega torek, 18. julij 2006 ob 01:30

He, he! Jezik
Keri pret pride, pret mele.

Keri pa zno kak se napiše: í, é, ?Zloba

Dejan torek, 18. julij 2006 ob 01:59

Zvončica, sej ven ka te je Pepek že nafča pa ka je oprava še eno družbeno koristno delo Nasmeh
Da pa smo že Milana to fčili pa zej še tebe, pa te ka de to tü nalepleno ka fsakši lehko vidi kak se to napiše.

Pepek ti si en maher računalniški Nasmeh

í, é, á, ä, ö, ì, õ, û, £, ß, ¤, ù, ...

Pepek z brega torek, 18. julij 2006 ob 13:49

To se provi, ka bon se moga od gnes napre notri zaklepati, ka me nedo fkrali. Šokiran

Jernej torek, 18. julij 2006 ob 22:55

Na stari tipkovnicaj ali tipkovnice ka nemajo Ä Ö Ü. Se pise na mest Ä-AE pa Ö-OE pa Ü-UE

Pepek z brega sreda, 19. julij 2006 ob 02:36

To za prleščino ne valo! Či keri nemre nejti prove črke na tipkovnici, te pač nej tisto črko z rokoj napiše.

MHA sreda, 19. julij 2006 ob 23:59

Tak tü se te lehko zej zacnemo fciti pisati. Meni se tota svabka tipkovnica fest dopodne da je crka Ü notri. Neven ci ji nen reka: Pojdi z menoj ali pa te vzamem!

Zvončica četrtek, 20. julij 2006 ob 01:12

Ve pa tipkovnice neso droge...pa si eno lepo küpi kaš meja spomin na delovne počitnice.Haha

Pepek z brega četrtek, 20. julij 2006 ob 01:16

Droge so resen ne, samo je tota kero ma on nagledjeno še po faleša.

Me pa itaki zanimle, kak boš ti na toto švabsko tipkovnico "Š, Ž pa Č" pisa.

Jernej četrtek, 20. julij 2006 ob 23:00

cüdno ka nega kombinerano za sumnike pa za Ä Ü Ö ...pa se za cirilico Jezik :lol: Vuuhuu

MHA nedelja, 23. julij 2006 ob 15:45

Pepek z brega je napisal/a:
Droge so resen ne, samo je tota kero ma on nagledjeno še po faleša.

Me pa itaki zanimle, kak boš ti na toto švabsko tipkovnico "Š, Ž pa Č" pisa.


Jaz bi meja SLO pa svabsko tipkovnico prklopleno Haha

Pepek z brega nedelja, 23. julij 2006 ob 16:07

Ti si gleh tak kak so negda bili muziknti, keri so klavijature igrali. Tist so tüdi meli bor trojne orgle naednok prikloplene, te pa so fsakših neke igrali.
Zodji cejt, ka so napravii takše klavijature, ka majo fse gori - ritem, spremlavo...

Za dodajanja objave se prijavite.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Prlekija-on.net. Pri komentiranju se držite teme, ne uporabljajte sovražnega govora in upoštevajte pravila.