Rokometaši Pomurja doma premagali Radovljico

Rokometaši Pomurja so premagali mlado ekipo Radovljice z rezultatom 33:29 (13:12)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 9. november 2015 ob 13:22
RK Pomurje, foto: rk-pomurje.si

V 5. krogu so rokometaši Pomurja premagali mlado ekipo Radovljice z rezultatom 32:26 (13:12). Obe ekipi sta tekmo začeli nekoliko nervozno. Prvi zadetek je padel šele v 4. minuti. Vse je kazalo, da bodo domači rokometaši Pomurja brez večjih težav premagali mlade Gorenjce. V 6. minuti so namreč vodili s 3:1. Rokometaši Radovljice se niso dali in v 17. minuti izenačili na 7, ter po minuti odmora domačega trenerja Potočnjaka tudi povedli s 7:8. v 21. minuti so gostje vodili že za 2 (8:10). Domači so se zbrali in po prvi 7-metrovki Pomurja v 23. minuti (goste so do tega trenutka izvajali že 4), ki jo je zadel Kreft izenačili na 10:10. Ob koncu polčasa so domači minimalno vodili (13:12).

Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so najprej izenačili na 13 in 14, ter v 34. minuti ponovno povedli za en gol. Domači so nekoliko strnili vrste v obrambi in v 40. minuti po dolgem času povedli za +2 (18:16). Vodstvo dveh zadetkov so držali nekaj minut, ko so počasi začeli povečevati prednost. V 47. minuti je bilo še +3, po treh zaporednih zadetkih Gregorca so v 54. minuti povedli za 5 (29:24). Po minuti odmora v 57. minuti, pri rezultatu 32:26, ki jo je zahteval gostujoči trener, je domači trener Potočnjak zamenjal prav vse igralce in so zadnje 3 minute solidno odigrali rokometaši Pomurja, ki po navadi igrajo nekoliko manj. Končni izid tekme je bil 33:29.

V vratih je solidno začel Hameršak (zbral je 9 obramb), v drugem polčasu ga je zamenjal Černela Dorotej in zelo solidno odbranil in zbral 5 obramb. Zelo dobro je v napadu odigral mladi Blažič, ki je dosegel 5 zadetkov, poleg tega pa je z Zavodnikom (odličen tudi v napadu s 7. zadetki) in Gorjupom tvoril močan zid pred domačimi vrati. Gregorec je po dveh zadetkih v prvem polčasu dodal še 5 v drugem - skupaj 7. Kreft je dosegel 4 zadetke.

Pomurje je napredovalo za eno mesto in je sedaj na 7. mestu prvenstvene lestvice. Vodi Ajdovščina, ki je zmagala na primorskem derbiju.

RK Pomurje: Hameršak Klemen 9 obramb, Černela Dorotej 5 obramb, Gregorec Gregor 7, Zavodnik Luka 7 (3/3 iz 7m), Blažič Tadej 5, Hedl Jernej 5 (1/1 iz 7m), Kreft Robi 4 (1/1 iz 7m), Kozelj vasja 2, Legnar Nino 1, Sever Anej 1, Šavel Matej 1 (1/1 iz 7m), Pintarič Aleš, Podlunšek Tine, Kocan Dorian, Gorjup Denis in Raj Primož

RK Radovljica: Leš Matic 10 (4/4 iz 7m), Bršar Erazem 5, Muršec Matej 3 (3/4 iz 7m), Jazbec David 3, Hrovat Matic 3, Debelak Jan 3, Križaj Jan 1, Valjavec Tilen,...

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Radovljica 4 minute

7metrovke: RK Pomurje 6/6, RK Radovljica 7/8

Naslednja domača tekma Pomurja bo že naslednjo soboto (14.11.2015 ob 19:00), ko v goste prihaja tretjeuvrščena ekipa Rudarja iz Trbovelj.