Začenja se 5. Grossmannov festival

Grossmannov festival 2009

Dejan Razlag, ponedeljek, 10. avgust 2009 ob 16:29
Začenja se 5. Grossmannov festival

Začenja se 5. Grossmannov festival

Danes se v Ljutomeru pričenja že 5. Grossmannov festival filma in vina, ki bo trajal vključno do sobote, 15. avgusta. Otvoritev bo danes v Kino dvorani Kulturni dom ob 18:30. Otvoritvena slovesnost se bo pričela z otvoritvijo razstav Slobodana Šijana in Sendyja Kumulakante v galeriji in preddverju, sledila bo otvoritev simbolične vinske ceste in predstavitev tekmujočih vinarjev ob 19:00, ob 20:00 pa sledi premiera Korpus Krispi Vitomirja Kaučiča, ki mu bo sledila Hiša na robu parka Ruggera Deodata.

Že ob 18:00 se v Kinu Klub pričenja tekmovalni program za Hrupne mačke, ob 22:00 pa si boste v Mestnem kinu lahko ogledali prvi blok Slakovih hudih mačkov.
Ob 23:30 bo v Kinu Klub tudi prvi koncert z Zozophonic Orchestra. Celoten program festivala si lahko ogledate v nadaljevanju.

PONEDELJEK (10.08)


KINO DVORANA KULTURNI DOM

18.30    SLOBODAN ŠIJAN: FILMSKI LETAK 1976 -79
            Otvoritev razstave - galerija
            SENDY KUMULAKANTA : MASKE NA FILMU
            Otvoritev razstave - preddverje

19.00    Otvoritev VINSKE POTI

20.00    KORPUS KRISPI
            SLO, 2009, Vitomir Kaučič, 90min / Digital ludilo
            (PREMIERA!)

22.00    HIŠA NA ROBU PARKA / House on the Edge of the Park
            ITA, 1980, Ruggero Deodato, 91min / Retrospektiva
    

MESTNI KINO

22.00    SLAKOVI HUDI MAČKI (1.Blok)
            Tekmovalna selekcija kratkih filmov

00.00    PREHUDA KAZEN / Overpunishment
            HR, 2009, Jurica Hižak, 50min – Trash Film Festival / Huda trgatev festivalov


KINO KLUB

18.00    BACKSTAGE PASS
            HR, Radislav Jovanov, 2003, 60min / Off hrupni  mački

19.00    DIRTY OLD FESTIVAL
            HR, 2007, Vjeran Pavlinić, 47min / Hrupni mački

19.50    ZENJI FLAVA
            NIZ, 2006, Bram Vergeer, 50min / Hrupni mački

20.40    ONE MAN IN THE BAND
            VB, 2008, Adam Clitheroe, 83min / Hrupni mački

22.10    VLADA
            SLO, 2009, Rudi Uran, 53min / Hrupni mački


KONCERT – KINO KLUB


Cca. 23.30 ZOZOPHONIC ORCHESTRA (Francija)
                DJ Vuk

TOREK (11.08)

KINO DVORANA KULTURNI DOM

15.30    KRALJICA ČRNE MAGIJE / The Queen of Black Magic
            IDN, 1979, Liliek Sudjio, 90min / Mondo Macabro

17.30    BOJEVNIK / The Warrior
            IDN, 1981, Sisworo Gautama Putra, 94min / Mondo Macabro

19.30    KRVAVI SNEG / Dead Snow
            NOR, 2009, Tommy Wirkola, 91min / Hudi mački

21.30    UDARI & ZBEŽI / Cut & Run
            ITA, 1986, Ruggero Deodato, 90min / Retrospektive


KINO GLAVNI TRG

21.00    MOJA MRTVA PUNCA / Deadgirl
            ZDA, 2008, Marcel Sarmiento, 101min / Hudi mački

23.00    SAMO ZA TVOJO VIŠINO / For Your Height Only
            FIL; 1980, Eddie Nicart, 88min / Mondo Macabro


MESTNI KINO


19.00    DEJAN OGNJANOVIĆ
            SRB, Predstavitev knjig

21.00    SLOBODAN ŠIJAN kratki filmi
            SRB, 68min / Retrospektiva

22.30    KRISTIJAN MILIĆ kratki filmi
            HR; 95min / Retrospektiva


KINO KLUB

18.00    DUB ODMEVI / Dub Echoes
            BRA, 2007, Bruno Natal, 74min / Off hrupni  mački

19.20    ONE MAN IN THE BAND
            VB, 2008, Adam Clitheroe, 83min / Hrupni mački

20.45    VEČNI ŠTUDENT
            SLO, 2009, Siniša Gačić, 30min / Hrupni mački

21.15    VEČER Z RADIJEM ŠTUDENT
            VOJNO STANJE NA RŠ
            Slovenija 1989-90, 85 min

KONCERT – KINO KLUB

Cca. 23.30 VEČER Z RADIJEM ŠTUDENT
               DANCE MAMBLITA (Slovenija)
               RŠ DJ's

SREDA (12.08)

KINO DVORANA KULTURNI DOM

15.30    SLAKOVI HUDI MAČKI (1.Blok)
            Tekmovalna selekcija kratkih filmov

17.30    TAKUT: OBRAZI STRAHU / Takut: Faces of Fear
            IDN, 2008, 94min / Digital ludilo

19.30    ZONA MRTVIH / Zone of the Dead
            SRB, Milan Todorović, Milan Konjević, 91min / Hudi maček

21.30    KRALJ SMRTI / Der Todesking
            NEM, 1990, Joerg Buttgereit, 74min / Retrospektiva


KINO GLAVNI TRG

21.00    JEZERO GROZE / Eden lake
            VB, 2008, James Watkins, 91min / Hudi mački

23.00    TURKISH POP CINEMA
            VB, 2001 Andy Starke, Pete Tombs, 25min
            TARKAN VS. VIKINGS
            TUR, 1971, Mehmet Aslan, 87min / Mondo Macabro


MESTNI KINO

18.30    Q&A*

21.00    SLAKOVI HUDI MAČKI (2.Blok)
            Tekmovalna selekcija kratkih filmov

22.30    FESTIVAL SRPSKOG FILMA FANTASTIKE – Kratki filmi
            SRB, 95min / Huda trgatev festivalov


KINO KLUB

18.00    DUB ODMEVI / Dub Echoes
            BRA, 2007, Bruno Natal, 74min / Off hrupni  mački

19.15    KIKE TURMIX
            NOR, 2007, Roger Sommerseth ,44min / Off hrupni  mački

20.00    VLADA
            SLO, 2009, Rudi Uran, 53min / Hrupni mački

21.00    ZENJI FLAVA
            NIZ, 2006, Bram Vergeer, 50min / Hrupni mački

21.30    VEČNI ŠTUDENT
            SLO, 2009, Siniša Gačić, 30min / Hrupni mački

22.00    SEVDAH O ŠTORKLJAH / Sevdah o rodama
            HR, 2007, Silvio Mirošničenko, 93min / Hrupni mački


KONCERT – KINO KLUB

Cca. 23.30    KARAOKE PARTY

ČETRTEK (13.08)

GOLARJEVA DOMAČIJA

12:00 – 19:00    TORTURE GARDEN!

                        DAMA TERMINATOR / Lady Terminator
                        IDN, 1988, Jalil Jackson, 82 min

                        MISTIKA NA BALIJU / Mystics in Bali
                        IDN, 1981, H. Tjut Djalil, 86min

                        VRAŽJI MEČ / The Devil's Sword
                        IDN, 1983, Ratno Timoer; 101min

                        SATANICO PANDEMONIUM
                        MEH, 1973, Gilberto Martinez Solares; 90min

                        GRAŠČINA NOROSTI / The Mansion of Madness
                        MEH, 1972, Juan Lopez Moctezuma, 85min

                        NESMRTNI SATAN / The Deathless Devil
                        TUR, 1972, Yilmaz Atadeniz; 84min


KINO DVORANA KULTURNI DOM

15.30    SLAKOVI HUDI MAČKI (2.Blok)
            Tekmovalna selekcija kratkih filmov

17.30    MOJA MRTVA PUNCA / Deadgirl
            ZDA, 2008, Marcel Sarmiento, 101min / Hudi mački

19.30    JEZERO GROZE / Eden lake
            VB, 2008, James Watkins, 91min / Hudi mački

21.30    SCHRAMM
            NEM, 1993, Joerg Buttgereit, 70min / Retrospektiva


KINO GLAVNI TRG

21.00    SAVNA / Sauna
            FIN, 2008, Antti-Jussi Annila, 85min / Hudi mački

23.00    KORPUS KRISPI
            SLO, 2009, Vitomir Kaučič, 90min / Digital ludilo


MESTNI KINO

18.30    Q&A*

21.00    KAPETAN BERLIN PROTI HITLERJU / Captain Berlin vs. Hitler
            NEM, 2009, Joerg Buttgereit, 75min
               (MEDNARODNA PREMIERA!)

22.30    ŠOK KORIDOR V ŽIVO!
            SRB, Aleksander Radivojević &Nenad Bekvalac, 110min / TV maček


KINO KLUB

18.00    KIKE TURMIX
            NOR, 2007, Roger Sommerseth ,44min / Off hrupni  mački

18.50    ŠARLO TE GLEDA
            SRB, 2003, Sonja Savić, 69min / Off hrupni  mački

20.00    VLADA
            SLO, 2009, Rudi Uran, 53min / Hrupni mački

21.00    LET 3 - ŽIVA PIČKA
            HR, 2008, Radislav Jovanov Gonzo, 130min / Hrupni mački


KONCERT – KINO KLUB

Cca. 23.30  SEPTIC SCUM (Slovenija)
                 Goth DJ's

PETEK (14.08)

KINO DVORANA KULTURNI DOM

15.30    ALUCARDA  
            ZDA/MEH, 1975, Juan Lopez Moctezuma, 74min / Mondo Macabro

17.30    KLAVNICA / Hell's Ground
            PAK/VB,  2007, Omar Ali Khan, 78min / Digital ludilo

19.30    SAVNA / Sauna
            FIN, 2008, Antti-Jussi Annila, 85min / Hudi mački

21.30    HOLOKAVST KANIBALOV / Cannibal Holocaust
            ITA, 1980 Ruggero Deodato, 95min / Retrospektiva


KINO GLAVNI TRG

21:00     KRVAVI SNEG / Dead Snow
             NOR, 2009, Tommy Wirkola, 91min / Hudi maček

23.00    UBIL BOM BULJA / KILL BULJO
            NOR, 2007, Tommy Wirkola, 92min / Digital ludilo


MESTNI KINO

18.30    Q&A*

21.30    GROZA NA CELULOIDU / Celluloid Horror
            Kanada, 2007, Ashley Fester, 88min / Digital ludilo

23.00    A NIGHT OF HORROR FESTIVAL – Kratki filmi
            AUS / Sidney,112min / Huda trgatev festivalov


KINO KLUB

17.30    LET 3 - ŽIVA PIČKA
            HR, 2008, Radislav Jovanov Gonzo, 130min / Hrupni mački

20.10    DIRTY OLD FESTIVAL
            HR, 2007, Vjeran Pavlinić, 47min / Hrupni mački

21.00    SEVDAH O ŠTORKLJAH / Sevdah o rodama
            HR, 2007, Silvio Mirošničenko, 93min / Hrupni mački


 
KONCERT – KINO KLUB

Cca. 23.30    LOLLOBRIGIDA (HR)

SOBOTA (15.08)

GLAVNI TRG

17.00 ZOMBIE WALK!
         Zombi tovornjak: NERO BURNS (VB), KLEMEN KLEMEN (SLO)


KINO DVORANA KULTURNI DOM

19.00    VINSKA RAZSTAVA

19.30    ZAKLJUČNA PRIREDITEV


KINO GLAVNI TRG

21.00    ZONA MRTVIH / Zone of the Dead
            SRB, Milan Todorović, Milan Konjević, 91min / Hudi maček


MESTNI KINO

21.00    IMPRESIJA ORLEK
            SLO, 2009, Iztok Tory, 60min
            (PREMIERA!)


KONCERT – GLAVNI TRG

Cca. 22.30    ORLEK (SLO)

Cca. 00.00    PRIDIGARJI (SLO)

* Q & A: goste bomo najavili naknadno

Vsak dan vas bodo ob 19.00 v Kino dvorani Kulturni dom pričakale tudi degustacije vin.
Vabljeni! In obilo užitkov ob programu…