Uspešen konec tedna mladih odbojkarjev OK Ljutomer

Odbojkarski klub Ljutomer je gostil turnir 2. kroga repasaža v mini odbojki za dečke

Prlekija-on.net, četrtek, 17. marec 2016 ob 11:10
Odbojkarski turnir

V soboto, 12. marca, je Odbojkarski klub Ljutomer gostil turnir 2. kroga repasaža v mini odbojki za dečke. V prvi tekmi so se najmlajši dečki pomerili proti ekipi iz Hoč, ki so jih že letos enkrat premagali na prvem turnirju. Po napeti borbi so domači odbojkarji zmagali prva dva niza, kar je že bilo dovolj za zmago v tej tekmi, zato so v tretjem nizu zaigrali bolj sproščeno (priložnost so dobili vsi igralci) in ga izgubili 25:23. Vendar je zmaga 2:1 obetala možnost napredovanja na naslednji turnir, če bi ekipa iz Brezovice premagala Hoče. To se je tudi zgodilo, saj je ekipo OK Hoče ekipa ŠD Brezovica I z lahkoto premagala.

Da so dečki iz Brezovice zgodba zase so potrdili tudi proti naši ekipi, saj so se jim igralci OK Ljutomer dostojno upirali samo v prvem nizu, drugega in tretjega so pa izgubili z veliko razliko. Razočaranje po porazu v ekipi OK Ljutomer ni bilo preveliko, saj so se uspeli uvrstiti na naslednji turnir, ki bo 2. 4. 2016. Nasprotniki bodo ekipe ŠD Brezovica I, Gokop Frama in Salonita iz Anhovega. Prvouvrščena in drugouvrščena ekipa iz tega turnirja se bosta uvrstili med 8 najboljših ekip v Sloveniji.

Hoče

Po uspešni soboti, ko so se najmlajši igralci OK Ljutomer uvrstili v 3. krog repasaža v mini odbojki, so v nedeljo z dobro igro nadaljevali tudi starejši dečki, saj so zabeležili dve novi zmagi v B ligi (skupina A) v Radencih.

Po dolgem času so zaigrali v najboljši postavi in pokazali, da znajo igrati odbojko. Najbolj so se namučili v prvem nizu proti Bistrici, ki so ga dobili s 25:23. Na koncu so set izvlekli s pomočjo treh uspešnih blokov bistriških napadalnih udarcev. V drugem nizu so boljše servirali, naredili manj lastnih napak in tekmo proti prvouvrščeni ekipi v naši skupini A mirno pripeljali do konca.

Nato je sledila tekma proti drugi mariborski ekipi, ki so jo ljutomerski igralci zaradi dobrih začetnih udarcev in uspešnega napada z lahkoto dobili z 2:0. Največ težav še jim povzroča igra v polju, ki je preveč statična.

Pred tem turnirjem je trener ekipe Boris Smodiš naredil tudi nekaj rotacij na igralnih mestih, ki so dodatno pripomogle k uspešnejši in bolj napadalni igri. Tako se po dolgoletnem mrtvilu pri moški odbojki ponovno pojavlja OK Ljutomer na odbojkarskem zemljevidu Slovenije.