Beltinci ostajajo tretjeligaš

Po ugodnem izidu v gosteh, so Beltinci doma izgubili z 1:2 ter s tem zapravili priložnost, da bi napredovali v 2. SNL

Prlekija-on.net, sreda, 8. junij 2016 ob 18:53
ND Beltinci

ND Beltinci

ND Beltinci, ki so v tej sezoni že nekaj krogov pred koncem osvojili naslov prvaka v 3. SNL - vzhod, so imeli v kvalifikacijah za drugo ligo, lepo priložnost, da se tja tudi uvrstijo. Njihov nasprotnik so bile NK Brda, po tekmi v gosteh, ki se je končala z 0:0 pa so Beltinčani imeli še večje možnosti, da doma pred nabito polnimi tribunami sezono kronajo z uvrstitvijo v 2. SNL.

A se igralci NK Brda v Beltincih niso ustrašili polnih tribun in glasnih navijačev ter že v sedmi minuti povedli. Vodstvo sicer ni trajalo dolgo, saj so domačini le minuto zatem izid poravnali, a jim do konca ni uspelo več zatresti mreže gostov. To je uspelo slednjim, ki so v 90. minuti tekme zadeli, ko so Beltinčani vse sile usmerili v napad, saj so potrebovali zmago. Seštevek obeh tekem se je tako končal z 1:2, NK Brda pa bodo naslednjo sezono igrale v 2. SNL.

Veržej s tem ostaja edini klub v 2. SNL iz Pomurja.