Pomurje nadaljuje z zmagovitim nizom

Ekipa RK Pomurje je tokrat bila boljša od RD Alples Železniki z rezultatom 27:26 (15:14)

Prlekija-on.net, torek, 15. november 2016 ob 09:11
RK Pomurje

RK Pomurje

Ekipa Pomurja je v izredno razburljivi tekmi premagala še enega bivšega 1B ligaša. Tokrat je bila boljša od RD Alples Železniki z rezultatom 27:26 (15:14). Z zmago so se rokometaši Pomurja povzpeli na 3. ali 4. mesto (odvisno od rezultata tekme med Kronosom in Metliko).

Nekoliko boljše so tekmo začeli rokometaši Pomurja, ki so v 4. minuti povedli z 4:2. Gostje iz Železnikov, kjer je izstopal prvi strelec prvenstva Korošec, so hitro odgovorili in že v 5. minut izenačili na 5. Po vodstvu domačih 7:6 v 13. minuti je sledilo obdobje boljše igre gostov. Domači so zgrešili 3 strele na gol, ter zapravili prvo sedemmetrovko, kar so gostej izkoristili, ter v 18. minuti povedli z 7:10. Domači trener Potočnjak je bil primoran vzeti prvo minuto odmora, ki pa je očitno pomagala. Najprej so sicer gostje povišali vodstvo na +4 (7:11), vendar so potem domači počasi a vztrajno nižali prednost. Kot se je izkazalo na koncu je ena odločilnih potez bila odločitev Potočnjaka, da v 20. minuti vstopi v igro šele 17-letni Dorotej Černela. Černela je do konca prvega polčasa zbral 6 obramb, kar je pomagalo, da so se domači v 29. minuti vrnili v igro z rezultatom 14:14. Končni izid polčasa je po poteku 30 minut igre postavil Jankovič s strelom iz 9metrov, ko je premagal živi zid nasprotnikov, ter še vratarja RD Alples. Končni izid polčasa 15:14 za domače.

Gostje so v drugem polčasu ujeli rokometaše Pomurja in tudi povedli (16:17 v 34. minuti). Domači so odgovorili z delnim izidom 3:0 in v 41. minuti povedli z 19:17. Prednost dveh zadetkov so držali do 43. minute, ko je Hameršak zadel za najvišje vodstvo domačih z 22:19. Izkušeni gostje se niso predali in v 53. minuti ponovno izenačili na 23:23. Sledila je borba za vsako žogo in vsak napad. Pri domačih je Hameršak med 54. in 57. minuto zadel 3krat, vendar so na drugi strani gostje prav tako zadeli 3krat. Po izenačenju na 26 v predzadnji minuti je Hedl iz 7metrovke zadel za vodstvo domačih z 27:26. Gostje so imeli debelo minuto za izenačenje. Ko je v zadnji minuti bil izključen še Falež je vse kazalo, da bodo gostje do konca tekme uspeli izenačiti. Vendar so domači igralci z borbeno in agresivno obrambo in tokrat odličnim Černelo uspeli ohraniti mrežo nedotaknjeno. Gostujoči Korošec je v zadnjem strelu (njegov met 8/22) zgrešil vrata.

Kljub 4 obrambam Kousa v prvih 20. minutah je nedvoumno igralec tekme domači vratar Černela, ki je v 40. minutah zbral 13 obramb. Odličen tudi Hedl, ki je iz 9 strelov zadel 7krat (5/6 iz 7m), ter Jankovič s 6 zadetki in velikim delom v obrambi. Odlično je odigral tudi Hameršak, ki je zadel 4krat in to 3 zadetke v končnici tekme.
Nekoliko slabše so tekmo odigrali krilni igralci, ki tokrat niso bili zelo natančni.

RK Pomurje: Černela Dorotej 13 obr, Kous Marko 4 obr, Hedl Jernej 7 (5/6 iz 7m), Jankovič Marko 6, Kozelj Mitja 4 (1/3 iz 7m), Hameršak Aljaž 4, Kreft Robi 3, Šavel Matej 1, Falež Gregor 1, Kozelj Vasja 1, Pintarič Aleš, Sever Anej, Blažič Tadej, Jerič Marija, Štumpf Marko, Raj Primož

RD Alples Železniki: Gartner Tomaž 8 obr, Rant Edi 5 obr, Kavčič Anže, Korošec Jan 8 (2/2 iz 7m), Stojanovič Nejc 5, Žagar Ožbej 4, Pfajfar Primož 2, Marin Rok 2, Prezelj Jaka 2, Arman Tine 1, Bradač Kristjan 1, Kutin Kristjan 1, Šmid Tilen, Božnar David

7metrovke: RK Pomurje 6/9, RD Alples 2/2

Izključitve: RK Pomurje 8 minut , RD Alples 20 minut

V soboto 19.11.2016 čaka rokometaše Pomurja še ena težka tekma. Odhajajo namreč v Metliko, s katerimi so v lanski sezoni kar 2x izgubili z -8.