Še en poraz radgonskih rokometašev

Grosuplje - Arcont Radgona 30:25 (16:13)

Prlekija-on.net, četrtek, 15. december 2016 ob 08:48
RK Arcont Radgona

Na zadnje gostovanje v letu 2016 je ekipa Arcont Radgona ponovno odšla zelo oslabljena. Ob odsotnih vratarju Bedeniku in najizkušenejših Zorka in Aljaža Žuniča, je »z rezervo« igral tudi Matevž Žunič, ki še vedno čuti posledice udarca v glavo, ki ga je dobil na pomurskem derbiju. A mladi Radgončani so se kljub temu dostojno upirali favoriziranim domačinom. V prvem polčasu so bili enakovredni Grosupeljčanom in še v 26. minuti zaostajali samo za zadetek, a so nato domačini do konca polčasa prednost povišali na +3. V nadaljevanju so igralci Grosupljega počasi višali prednost, ki je bila najvišja v 49. minuti (28:20). V zadnjih desetih minutah je gostom iz Gornje Radgone z delnim rezultatom 5:2 uspelo zaostanek nekoliko zmanjšati, a zmaga je zasluženo ostala doma.

Na tekmi v Grosupljem, kjer sta pred 50 gledalcev, sodila Kočevar in Lesar, je Arcont Radgona nastopil v postavi: Perša, Prosenjak; Žuran 9 (4), Rojht 3, M. Žunič 1, G. Šijanec 1, Bratkovič 2, Ratnik 3, Benko 1, Štefanec 3, Kolbl 2. Trener: Mitja Žuran.

Sedemmetrovke: Grosuplje 4/4, Arcont Radgona 4/4; Izključitve: Grosuplje 14 min, Arcont Radgona 4 min.

V zadnjem krogu jesenskega dela Arcont Radgona gosti (Radenci, sobota, 17.12. ob 19,00), zadnjeuvrščeno Grčo iz Kočevja.