Radgončani s točko iz Bele Krajine

Metlika - Arcont Radgona 30:30 (16:15)

Prlekija-on.net, torek, 14. februar 2017 ob 22:09
Arcont Radgona

Rokometaši Arcont Radgone so si na težkem gostovanju v Metliki z borbeno in nepopustljivo igro priborili zasluženo točko. Po začetnem izmenjavanju v vodstvu so si Belokranjci prvo občutnejšo prednost priigrali v 23. minuti (13:10). Vendar so gostje odgovorili s štirimi zaporednimi zadetki, ter povedli s 13:14. Drugi polčas so ponovno bolje začeli domači, ki so v 34. minuti edinkrat na tekmi imeli prednost 4 zadetkov (20:16). A borbeni Radgončani se niso predali, počasi so zmanjševali zaostanek in v 58. minuti po delnem rezultatu 0:3 ponovno povedli (28:29). Po izenačenju na 30:30 sta nato v zadnji minuti mreži ostali nedotaknjeni in mladi Radgončani so se zasluženo veselili prigarane točke. Čeprav so za osvojeno točko zaslužni prav vsi igralci, se je v igri Arcont Radgoni vsekakor poznala vrnitev Matevža Žuniča (11 zadetkov). Posebna pohvala pa gre tudi komaj 16-letnemu Marku Cotiču, ki je bil z osmimi zadetki nerešljiva uganka za domačo obrambo.

Tekmo v Metliki, pred kakšnih 50 gledalcev, sta vodila sodnika Jeraj in Vojin.

Arcont Radgona je nastopil v postavi: Perša, Bedenik, Prosenjak; Kolbl, Žuran, B. Šijanec 1, Rojht 3, Ketiš 1, Zorko 3 (1), M. Žunič 11 (5), G. Šijanec, Bratkovič 1, Štefanec 2, Cotič 8. Trener: Mitja Žuran

Sedemmetrovke: Metlika 5/5, Arcont Radgona 6/6;
Izključitve: Metlika 16 min, Arcont Radgona 8 min. Diskvalifikacija: Matevž Žunič (58. minuta)

Rokometaši Arcont Radgona naslednjo tekmo igrajo v Radencih proti ekipi iz Velike Nedelje, in sicer v petek, 3. marca ob 19.30 uri. Teden dni pozneje, v soboto, 11. marca pa bo Arcont Radgona ob 19.00 uri gostil še ekipo Jadran Hrpelje-Kozina.