Radgončan najboljši v Tuzli

Nejc izvrsten na »Valentinovem turnirju«

Prlekija-on.net, nedelja, 19. februar 2017 ob 08:23
Pred dnevi je v bosanskem mestu Tuzla (od tam izvira jedilna sol op.p.) potekal zelo močen mednarodni karate "Valentinov turnir 2017", ki se ga je udeležilo kar 820 tekmovalk in tekmovalcev iz številnih držav. Med udeleženci je bil tudi Nejc Sterniša iz Lomanoš, ki je sedaj član KK Rudar Velenje, in se je odlično odrezal. Osvojil je namreč kar dve zlati medalji, in sicer v konkurenci mlajših kadetov ter kadetov. Dobil pa je tudi pokal za najboljšega tekmovalca turnirja med 820 tekmovalcih iz 66 klubov. Uspeh Nejca Sterniše je toliko bolj pomemben, če vemo, da je med drugim premagal kar tri kadete, ki so reprezentanti Bosne in Hercegovine.

Kristjan tretji na Hrvaškem
Član Shotokan karate - do kluba Radgona Kristjan Klemenčič se je udeležil 29. mednarodnega karate turnirja "Kup mladosti 2017" v Ivanić Gradu na Hrvaškem. Na turnirju je sodelovalo več kot 650 tekmovalcev iz 69 klubov iz Hrvaške, Slovenije, Bosne in Hercegovine ter Slovaške. V močni konkurenci sotekmovalcev v kategoriji kate kadeti 14-15 let je Kristjan osvojil odlično 3. mesto. Kljub tesnemu porazu v prvem kolu 2:3 proti nasprotniku iz Istrske županije, se je Klemenčiču vendar pozneje odprla možnost boja za tretje mesto, kjer je slavil proti vrstniku iz Ludbrega.