Matevž Jakelj, ponedeljek, 25. januar 2010 ob 21:06
Pomurska košarkarska liga

KK Beltinci : KK Gornji Petrovci
69 : 76 (19:29, 12:12, 20:13, 18:22)
OŠ Beltinci, sobota, 23.1., 17.00, Kous, Glavnik
V soboto 23.1.2010 smo se pomerili z ekipo KK Gornji Petrovci. Na dvoboj smo šli motivirani in odločeni, da srečanje zapustimo dvignjenih glav. Dvoboj je bil za nas zelo pomemben saj se borimo za mesta, ki zagotavljajo nastop na zaključnem turnirju.
Tekma se je začel atraktivno, saj so bili strelci obeh ekip razpoloženi za tri točke. Po uvodnih štirih minutah je padla koncentracija z naše strani, prišlo je do nekaj napak pri podajah, kar je nasprotnik znal izkoristiti in uspel izpeljati nekaj učinkovitih protinapadov. V napadu smo imeli največ težav pri oddajanju žoge kar je ekipo pripeljalo do neugodnega rezultata ob koncu polčasa. Polčas so dobili gostje.
V nadaljevanju tekme smo zaigrali bolj zbrano in uspeli prestreči nekaj žog kar je pripeljalo do nekaj lahkih košev iz protinapadov. Dvoboj se je nadaljeval zelo izenačeno. Nobeni od ekip si ni uspelo priigrati odločilne prednosti, ki bi zagotavljala mirnejše nadaljevanje tekme. Zadnja četrtina se je nadaljevala po že znanem scenariju in dvoboj je bil izenačen vse do zadnjih dveh minut tekme. V teh minutah smo odigrali nekaj napadov nezbrano in spet dobili nekaj lahkih košev kar je zadostovalo za zmago gostov
sestavil: David Santro (KK GMT Beltinci)

PŠK Ljutomer 2 : KK Lindau Lendava
73 : 76 (9:19, 21:9, 26:28, 17:20)
PŠK Ljutomer 2: Jurkovič 21, Munda 12, Plohl 10, Kosi 10, Šiškin 9, Kolbl 7, Kočevar 2, Frangež 2
KK Lindau Lendava: Balažic 20, Zrna 19, Horvatič S. 14, Hozjan T. 11, Kuk 8, Magdalenič 2, Svetko 2, Horvatič G. 0
OŠ Ljutomer, nedelja, 24.1., 10.00, Makovec, Feher
V 8. krogu smo gostili ekipo iz Lendave. Za nas je bila tekmo izredno pomembna, saj smo nujno potrebovali zmago v borbi za final four. Pritisk zmage se je poznal v prvi četrtini, katero smo odigrali zelo nervozno kar kaže tudi rezultat po prvi četrtini (9:19). Domači smo imeli nekaj sreče, da so igralci Lendave zgrešili kar pet od šestih prostih metov
Drugo četrtino so lendavčani nadaljevali s slabim izvajanjem prostih metov (5-14), mi pa smo z dobro obrambo dosegli nekaj lahkih košev in uspeli ujeti priključek ter v zadnji minuti prvega polčasa tudi prvič povedli. Sodnika sta imela veliko dela z nervoznimi igralce, saj sta nas konstantno opozarjala na tehnično napako. Na odmor smo odšli z dvema točkama prednosti (30:28).
Drugi polčas so bolje začeli gostje, ki so povedli za 6 točk. V nadaljevanju smo Ljutomečani prevzeli pobudo in povedli, nakar so gostje v zadnji sekundi tretje četrtine s trojko izenačili.
Zadnjo četrtino smo domačini stopili na plin in v četrti minuti vodili za osem točk. Na žalost smo nato do zadnje minute zadeli le en prosti met, kar je Lendava izkoristila in v zadnji minuti povedla za 4 točke. K temu sta pripomogla tudi sodnika, ki sta našemu igralcu neupravičeno piskala tehnično napako. S trojko se nam je uspelo približati na točko zaostanka. V zadnjih sekundah smo poskušali z hitrimi osebnimi napakami, vendar so Lendavčani dovolj dobro izvajali proste mete, mi pa smo zadnjo trojko za izenačenje zgrešili. Tako se je tekma končalo z zmago Lendave s 76:73 za katero ji iskreno čestitamo!
Sestavil: Matija Kočevar (PŠK Ljutomer 2)

OŠ 2 Murska Sobota, nedelja, 17.1.2010, 18.00, Kous. Glavnik
KD Sobota: Bilič 19, Skandali 12, Žigo 8, Čep 4, Melin 4, Vogrinčič 3. Lukač 3, Gder 0, Titan 0
KK Lindau Lendava: Balažic 12, Hozjan T. 12, Zrna 12, Magdalenič 12, Horvatič G. 6, Hozjan M. 4, Svetko 1, Pamič 0, Sijarič 0

V nedeljo smo odigrali prestavljeno tekmo z lendavčani. Začetek tekme je bil spodbuden, saj smo na začetku zadeli dve trojki. Borbeni lendavčani se niso pustili zmesti in so odigrali nekaj lepih akcij, ter nam niso dopustili večjega vodstva. Kljub nekaj napakam na obeh straneh, ni primankovalo borbene igre. Prva četrtina se je končala z našim vodstvom 23:21. Tudi drugo četrtino smo začeli boljše in prvi zadeli, vendar se nismo mogli preveč odlepiti. Polčas se je končal z 34:30 za nas. Med odmorom smo se dogovorili da še naprej odigramo agresivno v obrambi. V tretji četrtini, nam je še uspevalo držati ravnotežje in vodstvo z nekaj točkami razlike, ki se je končalo z našim vodstvom 48:43. V zadnji četrtini pa nam je začela padati koncentracija in po nekaj naših neuspelih metih, so se lendavčani približali. Uspeli so izenačiti na 50:50 in na 52:52, potem pa povedli in vodstva niso izpustili do konca tekme. Kljub našim vztrajnim poiskusom, da jih dohitimo so lendavčani z mirno igro pripeljali tekmo do konca. Čestital bi obema ekipama za lepo in borbeno tekmo.

Sestavil: Boštjan Melin (KD Sobota)