Pričakovan poraz proti vodilnim Primorcem

Arcont Radgona - Jadran Hrpelje Kozina 28:34 (14:18)

Prlekija-on.net, ponedeljek, 13. marec 2017 ob 11:26
Arcont Radgona

V 13. krogu 2. SRL je Arcont Radgona gostila vodilno ekipo lige, RK Škerjanc Jadran Hrpelje-Kozina, ki tudi po tej tekmi ostaja neporažena. Gostje so pričeli odločneje in si v prvih desetih minutah priigrali lepo prednost štirih zadetkov (3:7). Borbeni domačini se niso predali in na krilih razpoloženega Matevža Žuniča (7 zadetkov v prvem polčasu) so se v 24. minuti približali le na gol zaostanka (12:13). A izkušeni Primorci so do odmora prednost ponovno povišali na +4 (14:18). Dva zaporedna zadetka Radgončanov na začetku drugega polčasa, sta jih še zadnjič približala na -2 (16:18), nato pa so gostje počasi višali prednost, ki je mladi domači ekipi več ni uspelo znižati. Primorci so se tako lahko zasluženo veselili nove zmage, s katero so si že zagotovili napredovanje v 1.B ligo.

Tekmo v Radencih je pred kakšnih 50 gledalcev sodila sodnika Gorenc in Nikolič.

Arcont Radgona: Bedenik, Prosenjak; Žuran, B. Šijanec 3, Rojht 1, Ketiš 5, Zorko 3 (1), M.  Žunič 11 (3), G. Šijanec, Bratkovič 3, Ratnik 1 (1), Štefanec, Cotič 1, Kolbl. Trener: Mitja Žuran.

Škerjanc Jadran: Ponikvar, Čuk; Kostadinovič, Kuret 5, J. Poles 1, Mahmić, Makivič, Hrvatin 12 (7), P. Poles 2, Drožina 5, Franza, Fičur 2, Dobrila  Trener: Konrad Božeglav

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 5/5; Škerjanc Jadran 7/7; Izključitve: Arcont Radgona 6 min, Škerjanc Jadran 6 min.

V naslednjem krogu, v soboto, 18.3., Arcont Radgona gostuje v Ajdovščini.