Veržej se poslavlja od druge lige

Veržej je izgubil v Brežicah, pomembni pa sta bili tudi tekmi ekip Brd in Zarice, ki sta v tem krogu obe visoko zmagali v gosteh

Prlekija-on.net, nedelja, 21. maj 2017 ob 09:04
Farmtech Veržej

Farmtech Veržej se je v predzadnjem, 26. krogu 2. SNL, pomeril proti Brežicam - Terme Čatež. Tekma je bila za Veržej zelo pomembna, s porazom 4:1 pa je krog pred koncem jasno, da Veržej naslednje leto več ne bo član druge lige, če ne pride do kakšne drugačne odločitve pri NZS-ju. Pomembni sta bili tudi tekmi ekip Brd in Zarice, ki pa sta v tem krogu obe visoko zmagali v gosteh. Zarica je Krko premagala s 3:0, Brda pa Dravo s kar 6:1. Oboji so pet točk pred Veržejem ter tako nedosegljivi.

Veržej je nujno potreboval zmago, da bi lahko še upali na obstanek, a so že v 4. minuti bili v zaostanku, ko je žogo v lastno mrežo preusmeril Amir Dervišević. Do konca prvega polčasa sta zadela še Nedo Turković v 23. in Marko Kuntarič v 39. minuti. Kuntarič je v 54. minuti povišal že na 4:0 in vse je bilo odločeno. Častni zadetek za Veržej je dosegel Luka Vindiš v 63. minuti.

Veržej bo tako po dolgih letih izpadel iz druge lige. Nekaj odprtih možnost zaradi podeljevanja licenc še verjetno do končne odločitve NZS-ja ostaja, na to pa bo potrebno še počakati.

Brežice - Terme Čatež - Farmtech Veržej 4:1 (3:0)
70; Dervišević 4. (ag), Turković 23., Kuntarič 39., 54.; Vindiš 63.

Brežice - Terme Čatež: Filip Štefkovič, David Bučar, Klaudio Lokar (75./Žiga Ribič), Antonio Azinović, Nedo Turković (82./Matevž Derenda), Blaž Žerjav (66./Ivan Puškarić), Rok Rožman, Jure Špiler, David Božič, Marko Kuntarič, Tin Martić; trener: Albert Pobor

Farmtech Veržej: Matej Andrejč, Tjaž Polajžer, Luka Vindiš, Amir Dervišević, Jernej Trstenjak (82./Jovan Koprivica), Klemen Lah (40./Tilen Aleksandrov), Dino Cvrtila, Anej Meznarič, Tadej Čuk, Žan Kavaš, Bian Paul Šauperl; trener: Marko Lešnik