Bila je odbojkarska poslastica prvega kroga

V prekmursko-štajerskem derbiju slavili Mariborčani z 2 : 3

Filip Matko Ficko, nedelja, 8. oktober 2017 ob 11:01
OK Panvita Pomgrad - OK Maribor

Tekme v prvi državni odbojkarski ligi za moške v sezoni 2017/2018 so se odigrale v soboto, 7.oktobra. V Športni dvorani Osnovne šole I v Murski Soboti je bila na ogled prava odbojkarska poslastica, kajti ekipi Panvita Pomgrad je v goste prišla ekipa Odbojkarskega kluba Maribor.

Na spletnih straneh »Prlekija« smo poročali o odbojkarskem turnirju Športnega kluba Pomurje deset z naslovom Avto Rajh open v Murski Soboti (22. in 23. septembra), kjer je ekipa Odbojkarskega kluba Maribor v finalu turnirja premagala domačo ekipo Panvita Pomgrad s 3 : 2. Lahko zapišemo, da je tokrat prišlo do ponovitve tekme, kajti po izenačitvi rezultata na 2 : 2 v štirih nizih so v petem nizu Mariborčani ponovili uspeh po štirinajstih dneh z enakim rezultatom 12 : 15. Skupaj torej  2 : 3 (21:25; 23:25; 25:22; 25;23; 12:15).

Ekipa OK Panvita Pomgrad (in dosežene točke posameznikov): Bogožalec (21), Rojnik (20), Grut (15), Flisar (12), Javornik (8), S.Ratkai (1), Kasnik (1), Hrastovec, Banič, Pečnik, J. Ratkai, Felkar in Bedrač pod vodstvom trenerja Dejana Fujsa. Ekipa OK Maribor (in dosežene točke posameznikov): Detela (22), Plesec (19), Uremovič (9), Crnjanski (7), Mulec (6), Košenina (5), Planinšič (4), Vrabl (1), Mejal, Herman, Križman in Virtič pod vodstvom trenerja Sebastijana Škorca.

Ekipa Panvita Pomgrad je tekmo začela s tremi novinci v prvi šesterici in to so bili: sprejemalec Andrej Grut, bloker Gregor Javornik in libero Klemen Hrastovec. Toda žilavi in borbeni Mariborčani se niso pustili presenetiti. Domači so sicer uspeli izenačiti v nizih na 2 : 2, a so v končnici, v petem nizu, ostali praznih rok. Priigrali so si prvo točko.

V 2. krogu 1. državne odbojkarske lige za moške prihodnjo soboto, 14. oktobra, bo ekipa Panvita Pomgrad gostovala pri Krki v Novem mestu, ki je v 1. krogu izgubila v Kamniku s 3 : 0 proti ekipi Calcit Volley.