Damir Fotivec zmagovalec 16. novoletnega turnirja v namiznem tenisu

Na turnirju v Ljutomeru je tekmovalo 13 igralcev in ena igralka iz petih različnih klubov

Prlekija-on.net, četrtek, 28. december 2017 ob 16:52
Najboljši trije igralci

V torek, 26. decembra, je v ljutomerski dvorani ŠIC potekal že 16. novoletni turnir v namiznem tenisu za posameznike v enotni kategoriji. Na turnirju je tekmovalo 13 igralcev in ena igralka iz petih različnih klubov.

Tekmovalci so bili razporejeni v štiri skupine po 4 oz. po 3. Na podlagi lanskoletnih rezultatov so se nastavili nosilci skupin, ostali so bili razporejeni z žrebom. Upoštevalo se je, da igralci istih klubov niso igrali med seboj že v skupinah. Pozneje so se vsi tekmovalci razvrstili v izločilne boje, kjer se je igralo na izpadanje.

Najboljšo igro na turnirju je prikazal Damir Fotivec iz NTK "Spin" Mala Nedelja, ki je zmagal vseh 6 tekem in tako suvereno prvič osvojil pokal na novoletnem turnirju v namiznem tenisu. Drugi je bil Darko Fijavž iz TVD Partizan Ljutomer, ki je v boju za srebrno medaljo premagal Marka Krefta iz NTK "Spin" Mala Nedelja.

Najboljši trije igralci so osvojili medalje in praktično nagrado, Damir pa je prejel še prehodni pokal, ki pa preide v igralčevo trajno last, ko ga osvoji trikrat.

Novoletni turnirji v namiznem tenisu imajo dolgo tradicijo saj se neprekinjeno izvajajo že 16 let. V tem času smo dobili devet različnih zmagovalcev. Trenutni prehodni pokal je "star" dve leti, lansko leto ga je osvojil Robert Krnjak. Pred tem je prehodni pokal, s tremi turnirskimi zmagami, osvojil Aleš Ploj.