Ormožani po letu 2012 znova na zaključnem turnirju Pokala Slovenije

V Ljutomeru so RK Jeruzalem Ormož premagali letošnjega udeleženca Lige prvakov RK Gorenje Velenje

Prlekija-on.net, četrtek, 22. marec 2018 ob 07:58
RK Jeruzalem Ormož - RK Gorenje Velenje

V sredo, 21. marca, je ljutomerska dvorana ŠIC po več letih ponovno gostila rokometno tekmo najvišjega državnega ranga, kjer sta se v četrtfinalu Pokala Slovenije pomerila RK Jeruzalem Ormož in udeleženec Lige prvakov RK Gorenje Velenje. Zasluženo so slavili Ormožani, ki so pred polno dvorano pripravili lepo presenečenje ter se tretjič v zgodovini, po letu 2012 znova uvrstili na zaključni turnir Pokala Slovenije. Pred tekmo so nastopile tudi ormoške mažoretke.

Na zaključnem turnirju sta poleg Ormoža že tudi Koper 2013 in Krka, v preostali tekmi pa se bosta pomerila Celje Pivovarna Laško in Maribor Branik.

Ormožani so na začetku tekme hitro povedli za štiri gole, v sredini polčasa povedli tudi z 11:6, a je nato sledilo nekaj slabših minut, tako da so gostje izenačili na 12:12. Do konca polčasa je bila tekma izenačena, izid ob polčasu je bil 17:16.

V nadaljevanju so nato Ormožani s tremi zaporednimi goli spet hitro povedli za štiri zadetke (20:16), za najvišjo prednost na tekmi, prednost sedmih golov, pa je v 43. minuti poskrbel Čudič (26:19), česar gostje do konca niso uspeli več izničiti, lahko so le ublažili poraz. Ormožani so tako ob bučni podpori domačih navijačev slavili s 33:29 (17:16). Zapis iz minute v minuto si lahko ogledate tukaj.

Pokal Slovenije, četrtfinale:
33:29 (17:16)

Jeruzalem Ormož: Balent (1 obramba), M. Šulek (7 obramb); Voljč, Čudič 6 (3), Krasnič, Niedorfer, Žuran 10, T. Hebar 4, T. Šulek, Šoštarič, Ozmec 4, Mesarić 2, Vujović 5, Rajšp 1, Cirar, Kavčič 1. Trener: Saša Prapotnik

Gorenje Velenje: Ferlin (7 obramb), Zaponšek (4 obrambe); Cehte 1, Medved 3, Haseljić, Ovniček 5 (1), Grebenc, Stojnič, Grmšek, Toskić, Drobež, Potočnik 5, Golčar 7 (3), Verdinek 2, Kleč 1, Pejović 5. Trener: Željko Babić

Sedemmetrovke: Jeruzalem 3/3; Gorenje 7/4.
Izključitve: Jeruzalem 8; Gorenje 14 minut.

Igralec tekme: Rok Žuran (Jeruzalem Ormož).