Ormožani popustili v drugem polčasu

Ormožani so prvi polčas dobili z 9:8 nato pa popustili in tekmo izgubili z 21:24

Prlekija-on.net, sreda, 21. november 2018 ob 10:14
RK Jeruzalem Ormož - RK Maribor Branik

RK Jeruzalem Ormož se je v soboto, 17. novembra, vrnil v športno dvorano ŠIC Ljutomer in se v 10. krogu 1. rokometne lige NLB pomeril z RK Maribor Branik. Ormožani so prvi polčas dobili z 9:8 nato pa popustili in tekmo izgubili z 21:24. Najboljši strelec pri domačih je bil Rok Žuran z devetimi zadetki, pri gostih pa Tadej Sok in Marin Buneta s po petimi zadetki.

Tadej Sok, kapetan Maribora Branika je za RZS ob zmagi povedal: "Bil je že čas, da po nekaj letih spet premagamo Jeruzalem Ormož na njihovem terenu. Seveda smo zelo zadovoljni, da nam je to uspelo, saj je bila tekma zelo težka. Kljub vsemu menim, da smo na parketu pokazali, da smo boljši in da imamo boljšo ekipo. Navijači Ormoža vedno pripravijo dobro vzdušje in prav zaradi tega so gostitelji na začetku povedli. Toda mi smo ostali osredotočeni in jih z dobro igro v obrambi ujeli. V drugem polčasu smo nadaljevali z odlično obrambo, posledično je še svoje dodal vratar Marin Đurica. Iz minute v minuto je naša prednost naraščala in na koncu smo se lahko zasluženo veselili pomembne zmage."

RK Jeruzalem Ormož - RK Maribor Branik 21:24 (9:8)