Nejc državni prvak, Blaž podprvak

Hoče gostile državno prvenstvo

Prlekija-on.net, torek, 27. november 2018 ob 11:38
Nejc Sterniša in Blaž Klobasa

V dvorani OŠ Hoče je potekalo državno karate prvenstvo v katah in športnih borbah za posameznike v kategorijah do 21 let starosti. Na najpomembnejšem državnem tekmovanju, je med 434 tekmovalcev iz 49 klubov, uspešno nastopil tudi Nejc Sterniša iz Lomanoš. Tokrat je zastopal barve svojega kluba Seki Sv. Jernej ter že tretjič zapovrstjo postal državni prvak v katah kadeti. V Hočah je suvereno premagal vse nasprotnike, saj jim je pustil eno zastavico, in to le v finalu od 5 možnih. S tem naslovom državnega prvaka, si je prislužil tudi čast kot najboljši kadet, da zastopa Slovenijo na Evropskem prvenstvu od 8.-10.2.2019, ki bo na Danskem. Nejca še pred tem čaka Balkansko prvenstvo ter nekaj turnirjev.

Na tokratnem DP v Hočah je nastopilo tudi pet članov Shotokan karate - do klub Gornja Radgona (Bine Petek, Kristjan Klemenčič, Blaž Klobasa, Mišel Čuček in Jaka Reihs), ki so prav tako bilo uspešni, saj so osvojili tri medalje. Tako je Blaž Klobasa v kategoriji kate kadeti postal državni podprvak, saj je v finalu izgubil proti Nejcu. S tem uspehom si je Blaž ponovno priboril kategorizacijo mladinskega razreda po merilih OKS. Mišel Čuček je nastopil v kategoriji kate mladinci in osvojil tretje mesto. Prav tako je tretje mesto osvojil tudi Jaka Reihs v kategoriji kata malčki izmed 27 nastopajočih, kar je bila tudi najmnožičnejša kategorija.