KK Ljutomer izgubil proti KK Beltinci, KD Ljutomer pa premagal ŠD Murska Sobota

Beltinci so še neporaženi, Lendavčanom druga zaporedna zmaga

Prlekija-on.net, torek, 27. november 2018 ob 12:15
KD Ljutomer - ŠD Murska Sobota

V tretjem krogu Radenska Naturelle Pomurske košarkarske lige so bile odigrane tri tekme. KK Beltinci so na domačem terenu rutinirano ugnali KK Ljutomer, KD Ljutomer prav tako niso imeli težav proti ŠD Murska Sobota, Lendavčani pa so proti ŠD Tropicano Bistrica zabeležili svojo drugo zaporedno zmago.

KK Sistemorg Beltinci 81 - 55 KK Ljutomer (26:9, 16:16, 19:13, 20:17)
Zver, 24, Bojnec 20, Ratnik 14; Preglej 19, Šmauc 12, Gošnjak 10

Košarkarji iz Beltincev so svojo prvo domačo tekmo v beltinški "žuti" areni v sezoni 2018/2019 odigrali proti mlajši ekipi iz Ljutomera. Beltinčani so tekmo začeli zelo prepričljivo in že v prvih minutah prevzeli pobudo na igrišču. V prvi četrtini so z razdalje za 3 točke zadeli kar 5 krat in si do konca četrtine priigrali prednost 17 točk, hkrati pa igrali tudi zelo zavzeto v obrambi (rezultat prve četrtine je bil temu primeren (26:9). Gostje so v drugi četrtini nekoliko vzpostavili ravnotežje, ekipi sta se izmenjavali pri doseganju košev, vseeno pa je razlika ostala enaka (42:25). V tretji četrtini se je razlika nekoliko povečala, (61:38), pri čemer so domačini nadaljevali z raznovrstno igro, gostje pa so poizkušali izničiti razliko predvsem z agresivno igro in "presingom" po celem igrišču. Tudi v zadnji četrtini se je tekma nadaljevala z enakim ritmom, domačini pa so na koncu slavili z rezultatom 81:55 ter zabeležili tretjo zaporedno zmago v Pomurski košarkarski ligi.

KD Ljutomer 58 - 37 ŠD Murska Sobota (16:9, 17:6, 7:13, 18:9)
Copot J. 15, Nemec 10; Žilavec 19

Tekmo so s trojko Žilavca odprli gostje, vendar so tudi domači kmalu zatem dosegli prve točke. Tekma je bila do sredine prve četrtine izenačena, nato pa je Jernej Copot prestavil v višjo prestavo in z osmimi zaporednimi točkami Prlekom priigral nekaj prednosti, ki so jo uspešno držali do konca prve četrtine. V drugi četrtini so Ljutomerčani še naprej igrali agresivno v obrambi in počasi svojo prednost večali. Gostje v napadu nikakor niso našli pravega ritma. Zgrešili so precej prostih metov kot tudi nekaj odprtih metov znotraj rakete. Tudi predstava domačih v napadu ni bila blesteča, smo pa vendarle uspeli še nekoliko povečati našo prednost in na odmor odšli s prednostjo 18 točk.

V drugem polčasu so se gostje prebudili in zaigrali boljše, bili precej nevarnejši v napadu ter se počasi začeli približevati. Igra Ljutomerčanov je bila v obrambi solidna, v napadu pa so povsem odpovedali, saj so v celotni četrtini zmogli le 7 točk. Gostje so tako do konca tretje četrtine prednost stopili na dvanajst točk. Tekma je bila še daleč od odločene. Zadnja četrtina se je začela zelo izenačeno s koši na obeh straneh. Pet minut pred koncem tekme je tako prednost domačinov še vedno znašala 13 točk in Sobočani so še upali na preobrat. Nato pa so Prleki stopili na plin in z devetimi zaporednimi točkami pobegnili na varno razliko ter tekmo varno pripeljali do konca.

ŠD Tropicano Bistrica 57 - 60 KK Lindau Lendava (15:23, 12:15, 13:8, 17:14)
Balažic 21, Farkaš 14, Laci B. 9; Zrna 12, Frančič 11, Novak in Rantaša po 10

Tekma se je začela dokaj izenačeno, pri obeh ekipah se je poznala odsotnost nekaj pomembnih članov. Koši so padali na obeh straneh. Lendavska cona je domačinom povzročala nemalo preglavic v napadu - nekaj izgubljenih žog v napadu Bistričanov in natančen met Lendavčanov sta ob koncu četrtine prinesli prednost osmih točk za goste. Druga četrtina se je začela po željah domačinov z hitrim košem in trojko Farkaša, vendar so gostje uspeli strniti vrste in rezultat uspeli zadržati na varni razdalji. V začetku drugega polčasa so Lendavčani povedli celo za sedemnajst točk, nato pa jim je padla koncentracija, kar so Bistričani tudi izkoristili in so na krilih naveze Balažic - Kreslin z zavzeto, hitro ter učinkovito igro rezultat zmanjšali na 6 točk razlike ob koncu tretje četrtine.

Pritisk domačih se je stopnjeval tudi v zadnji del tekme, saj so zaostanek v četrti minuti zmanjšali le na dve točki zaostanka. Tako so si dvajset sekund do konca tekme priborili napad za podaljšek ali celo zmago, vendar se je Lendavčanom uspelo ubraniti.